Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dune

Marl0_on

Öne çıkan mesajlar

İlk kitabı okuduğum sıralar onu okumak dışında başka hiçbir şey yapmıyordum. 2. ve 3. kitaplar da o kadar olmasa da baya merak ederek okudum ama 4. aralarında içine girmesi en zor olan kitap. II. Leto'nun evrenini çözmeye çalışarak geçiyor çoğunlukla, bir süre sonra onu sevmeye başlıyorsun. 2 kere bıraktıktan sonra ancak 3. denemede okuyabildim.

Villeneuve'ün Blade Runner'ını sevmeyenler, büyük ihtimalle bunu da sevmeyecektir çünkü yönetmen scifi türündeki gelişimini Blade Runner 2049'la belli bir yere getirdi, oradakiler Dune için bir nüve olacaktır. Ayrıca Felsefi değerlendirmeler ve karakterlerin iç dünyasında çok vakit geçiriyor olmamız konusunda da kaygılanmaya bence gerek yok çünkü Villeneuve bir yolunu bulup aktaracaktır diye düşünüyorum. 

Marl0_on tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kitapta beğenmediğim arapça kelimelere başka anlamlar verip sürekli bizi kendi sözlüğünden kelime anlamı aratması. Bir yerden sonra buna alışılsada insanı çok zorluyor. Ayrıca bazı yerlerde resmen ne anlatıldığını anlamıyorum, tabi bu belki çeviridendir orjinaline bakmak lazım.

6 kitabı tamamlarım herhalde ancak çocuğunun yazdığı kitapları okuycağımı sanmıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...

Dune 1. kitap daha akıcı ve anlaşılır bir dil kullanıldığı için tutuyor sanırım.

daha sonraki kitaplar özellikle 3.-4. fena edebiyat kasıyor ? zaten God emperorda kendi aşırı uç noktaya geldiğinden sürekli iletişim halinde olduğu karakter bile ne dediğini tam anlamıyor. Sizde sürekli ne demek istedi acaba diye düşünüp duruyorsunuz. 

Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

Discussing the film in its early stages, Asher-Perrin writes that "Baron Harkonnen needn't be obese for the sole purpose of making misguided points." She suggests that the film find "a different way to highlight the Baron's obsession with excess", and argues that the character's iconic suspensors could be presented as "an affectation of laziness rather than a physical necessity." Travis Johnson adds that the novel's depiction of Harkonnen as "a predatory homosexual" is problematic in 2019. He writes of the new film, "It's going to come down to the writing and filmmaking as to whether this characterization will fly in the current era, or will come across as an unfortunate throwback stereotype."

öfff, sjw'ler her yerde her zaman nasıl bu kadar haksız ya.

Sosyal ağlarda paylaş

On 15.04.2020 at 02:14, Quel-Thul dedi ki:

aaxqJwNw_700w_0.jpg

Film geliyor diye kitapları okumaya gelenler "akmıyo abi akmıyo" diye ağlıyor, Dennis Villeneuve satır arasında "ilk kitabı tek filmde anlatmayacağım" diyor, 2. film gelmese ilk filme gittiğinizle kalacaksınız, üstüne sadık uyarlama yapacağım diyen adam göstere göstere SJW film çekiyor, ses çıkartmıyorsun. Blade Runner 2049'da final mi var gözünü seveyim, antagonist karaktere ne oldu, replikant isyanı plot'u vardı ona ne oldu, senin umurunda oldu mu ben sevmedim diye bana gömmeye çalışıyorsun?

Kral'in Yeni Giysileri tabi, OK.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...