Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dune

Marl0_on

Öne çıkan mesajlar

Marl0_on said:

Akılcılık eksikliği derken neden bahsediyorsun tam olarak?

sürüklemiyor, ilerlemiyor yani hayli yavaş filmler arrival da br2049 da. bilimkurgu olmasalar sıkılırdım herhalde. ikisini de oturup ikinci bir defa izleyesim gelmiyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Kötüydü Blade Runner. Sadece Harrison Ford, Ryan Gosling, Jared Leto ve Blade Runner ismini aynı yapımda toplayıp farklı bir yönetmen ve senaryo da kullanılsa en az aynı miktarda toplardı box office'de.

Sam akıcılık eksiği demiş de hafif söylemiş, akıcılığın a'sı yoktu filmde. Hikayeyi anlatamadı yönetmen. Tamam sinematografi, ses, kostüm, dekor, oyunculuk, makyaj, efektler vs. iyiydi de hikaye anlatımı yerlerdeydi ve izlemesi eziyetti.

Ha böyle güzel görüntü, janjanlı renk ve kaliteli sesten etkilenenler omg such film much sanat çekmiş olabilirler ama film olarak beş para etmez Blade Runner. Tek sıkımlık İpana tier bir film.
Sosyal ağlarda paylaş

bladerunner iyi gişe yapmış.

tüyleri diken diken eden bir müziği de olsa 3 saat boyunca aralıksız sinematografi çalışması izlemek bayık kimse kusura bakmasın.

filme güzelce yayılmış olsa ok ama filmden keyif aldığım halde film zorla baydı beni.

dakikalarca ryan gosling dururken falan izliyorsun öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Marl0_on said:

sürüklemiyor, ilerlemiyor yani hayli yavaş filmler arrival da br2049 da. bilimkurgu olmasalar sıkılırdım herhalde. ikisini de oturup ikinci bir defa izleyesim gelmiyor yani.

Ha ben yanlış okumuşum ya. Pardon.
Sosyal ağlarda paylaş

abi marveli biraz kısın beğenmeyenler. akıcılık sorunu yok filmde, zaten ağır film. atmosferin içine işlemesi gerekiyor, kendi kendine düşüneceksin, kafasına gireceksin. alıştınız iyice her filmde manhattanın yarısının yıkılıp yeniden yapılmasına doyumsuzlaştınız bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmlerden çok fazla hareket beklenildiği düşüncesine ben de katılıyorum bu arada. Tam da aslında bu nedenle, yani bizi hop oturtup hop kaldırtan bir yönetmen olmak gibi bir kaygısı olmadığı için Villeneuve'ü Dune serisi için uygun buluyorum. Dune'da da hikaye yavaş yavaş ve incelikli bir şekilde kuruluyor. Hikayenin eş zamanlı ilerleyen bölümlerinin bir tanesine bakarken, bir başkasında neler olduğunu merak ettirmeyi çok güzel becererek aslında heyecanlandırıyor okuyucuyu. Ama neredeyse hiçbir zaman haldır haldır aksiyonla yapmıyor bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Marl0_on said:

hepsinde bir alt tur var salt sci-fi degil hicbiri. dram, noir ile action'in farkli temposu, isleyisi olmasi normal.
Sosyal ağlarda paylaş

hareket, aksiyon, patlama-çatlama değil benim dediğim olay. yoksa dram olup da gayet baştan sona izleyebildiğim filmler de var tekrar üşenmeden. mesele daha ziyade sahnelerin akışı, ilerleyişi, dialogun gidişi, bunların birbirine bağlanışı. kolay değil anlatması ama hani o türk dizilerinde kapı açıp kapamayla dakika geçirmeye çalışma durumu gibi biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

başlığını açacaktım yeni filmler için.

yeni yönetmenin de dediği gibii sw'nin adult olanı işte. sw ne kadar overrated ise bu da o kadar underrated.

iyi kötü çekilsin bi şekilde. istiyorum ki iyi çekilsin artık, sinemada talihi bi türlü dönmedi dune'un. sw falan hikaye.
Sosyal ağlarda paylaş

Dune'un aslında dönecek bir kaderi yok

https://pbs.twimg.com/profile_images/465132229090222084/LDOuz3QW_400x400.jpeg

Bu göt oglan hiç bir şey yaptırmıyor,ettirmiyor diye biliyorum. Ne oyun, ne film ne de boardgame franchise'a takılıyordu. Yaptırmıyor derken parada mi anlasamiyordu yoksa projeleri mi beğenmiyordu bilmiyorum ama yönetmen seçimi bundan daha iyi olamazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...