Jump to content

Akuma_Blade

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.078
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Akuma_Blade hakkında

 • Rütbe
  Akuma_Blade

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Akuma_Blade

  The Lordling of the Rings (2022) - Amazon

  Cowboy Bebop'dan sonra ciddi ciddi düşündüm bunu.
 2. Akuma_Blade

  En İyi James Bond

  Amazon Prime 5 Ekim 2022'de (Dr No'nun 60. yıldönümü) Bond serisinin 25 filminin birden platformuna eklemiş ve dünyada sanırım sadece bizde yok. 😞
 3. Akuma_Blade

  2022 - Sonbahar

  Akiba Maid War efsane başladı. Eğer tüm moe animeler böyle olacaksa hayatımın geri kalanını sadece moe anime izleyerek geçirebilirim. Gundam: The Witch from Mercury son 10 yılda yapılmış en iyi Gundam alternative evreni olma yolunda çok emin adımlarla ilerliyor. Başta Code Geass senaristince yapıldığı için şüphelerim vardı ama eski serilere o kadar ince göndermeler yapıyor, worldbuilding'i o kadar ustaca ilerletiyor ki takdir etmemek mümkün değil.
 4. Akuma_Blade

  Gundam Serileri

  Bu hafta başladı güncelden izlemek isteyen varsa.
 5. Akuma_Blade

  Cobra Kai

 6. Akuma_Blade

  Narco-Saints (2022 - Netflix)

  Surinam’ı kötü yansıttığı dolayısıyla yakında uluslararası dava konusu olacağı söylenen minidizi gerçek bir olaydan uyarlandı. “Feleğin çemberini bir türlü kıramayan Kang In-gu arkadaşının gazıyla Surinam’dan yok pahasına vatoz balığı alıp Kore’de yüksek meblağdan satarak kısa yoldan köşeyi dönmek ister fakat olaylar onu iki rakip uyuşturucu çetesinin tam ortasında narkotik için muhbirlik yapmak zorunda bırakıyor” şeklinde bir konusu olan yapım aynı zamanda yanlış anımsamıyorsam kartellerle ilgili yapılmış ilk KDrama. Squid Game’den ve Money Heist: Joint Economic Area’dan Park Hae Soo önemli rollerden birinde yeralıyor. Helikopter, uçak vs CGI’ları daaha iyi olabilirmiş ama çok da yıkıcı bir eleştiri konusu olacak bir konu değil. Tempo idare eder seviyede fakat entrika dozu düşük denebilir, haliyle bir miktar tahmin edilebilir bir ilerleyişi var ama gerçek olaylardan uyarlandığı iddia edildiği için bunu da çok kıyasıya eleştirmeyeceğim. Seslendirme oldukça iyi yapılmış. Tarikat-ticaret-siyaset üçgeninde yaşananları anlatması açısından pek de fazla bir örneği olmadığından tavsiye etme gereği hissediyorum.
 7. Akuma_Blade

  Cyberpunk: Edgerunners (Trigger - Netflix)

  Ummadık taş baş yarar diye boşa söylememişler, daha geçen haftaya değin Cyberpunk’un Anime uyarlaması işinin bu türün tabir-i caizse kitabını yazmış Studio I.G. yerine Trigger’e verilmesini hala anlayamamaktaydım, fragman bile izlememiştim ve bu seriyi es geçmeyi bile düşünüyordum. Bir şans verip ilk bölümünü izlediğimdeyse karşıma Cyberpunk setting’i çok iyi etüd etmiş bir çete hikayesiyle karşılaştım. Cyberpunk evreninin tekinsizliği, melankolisi ve yozlaşmışlığı çok iyi aktarılmış. Ayrıca bu tür hikayelerin çoğunda özel timler yada organizasyonlar görmektense, ölmeleri anca 3. sayfa haberlerine konu olacak düşük profil tiplerden kurulu bir çeteye odaklanmayı seçmesi de iyi bir tercih. Acı eşiği kısılmamış BD snuff’larından Adam Smasher’a kadar lore’da olan elementler kullanılması, öte yandan Cyberpunk 2077’deki Johnny Silverhand hikayesine bulaşılmamış olması, Cyberpunk’a hem yabancı hem aşina izleyicileri aynı seriye kanalize edebilirken Anime’nin kaynak materyali olan Cyberpunk 2077 oyununun işlenişinin de baltalanmamasını sağlamış. (Oyuna yapılan bu haftaki güncellemeden sonra Anime’deki karakter giysileri ve bazı bağlantılı yan hikayelerin de oyuna eklendiği belirtildi) Şahsen Cyberpunk 2077’i oynamamış olsam da bu Anime’den sonra hayli yükseldim ve Streetkid bir karakter açmayı bile düşünür oldum. Zira sınıfındaki zorbadan dayak yiyen bir ezikten son bölümde alayına yargı dağıtan bir karaktere dönüşmesi boyunca onun karakter gelişimi çok iyi verildi ve yer yer montage seviyesine kaysa da çetedeki diğer üyelerle arkadaşlığıyla bağı çok iyi hissettirildi diye düşünüyorum. Lucy’yla arasında en yakınında iken bile arasında mesafelere denk sırlar olması bile yeterince iyi açıklandı ve son tahlilde hikayenin bir rampage değil bir hayali gerçekleştirmeyi deneme hikayesi olarak tamamlanmasını sağladı, acı tatlı bir şekilde de olsa. Daha size seiyuu kadrosunun çıkardığı enfes performansdan, hiç de yabana atılır tarafı olmayan İngilizce dublajından, Akira Yamaoka imzalı enfes müziklerinden yada hiç azalmayan aksiyon dozundan bahsetmeyeceğim. Kendiniz tecrübe etmeniz daha doğru. Yapabileceğim tek eleştiri sanırım Faraday’ın planının izleyiciye üzerine basa basa anlatılmasının enrika dozunu düşürmesi ve son bölümdeki takip sahnelerinde oyundaki araç glitch’lerini aratmayan kaza sahnelerinin bomboş sokaklarda yaşanıyor olmasının pek inandırıcı durmaması idi ama çok acımasız yaklaşmadıkça fark bile etmeyebilirsiniz bu bahsettiğim mevzuları.Sonuca gelirsek Cyberpunk: Edgerunners Anime’lerle alakanız ne olursa olsun bilimkurgu sevdiğiniz sürece sizi içine çekebilecek olan, Cyberpunk 2077’i tanıtma ve dikkatleri yeniden üzerine çekme konusunda misyonunu iyi tamamlayan bir seri. İleride bu evrenden yeni Anime’ler yapılırsa kesinlikle izlemek isterim. 10 üzerinden 8.5’i çekinmeden verebilirim.
 8. Akuma_Blade

  Cyberpunk: Edgerunners (Trigger - Netflix)

  "The Boys dizisini Japonca dublaj izledim ve Soldier Boy'un Japonca'sındaki (cv: Hiroki Touchi) tonlamaları orijinalinde bile bu kadar iyi değildi" diyerek arttırıyorum. İngilizce dublajın Japon dublaj orijinaline kafa kafaya gittiği sadece sayılı örnek var fakat üstteki arkadaşın da dediği gibi gerek Japonca'sında seslendirenlerin o karakterle bütünleşmesi, haliyle 70'lerden/80'lerden beri o karaktere recast edilmemesinin normal durum olmasından, gerek Anime'lere İngilizce dublaj yapan kişilerin çoğunun karakterleri sesiyle taşıyamamasından, gerekse de genel olarak Japonca kaynaklı mecralara dublaj değil de lokalizasyon kafasında seslendirme yapmaya çalışılmasından (bkz scriptte olmasa bile iki cümle arasında doğru düzgün tonlama yapmaya bile çalışmadan "You know", "you see", "Well well" filan sıkıştırmak) ötürü yapılan seslendirmenin ruhunu daha ilk cümlelerden kaybetmesinden, gerekse de velev ki İngilizce dublajda karakteri çok iyi taşıyabilmiş seslendirmenlerin bireysel performanslarının cast'ın geneline yansımamasından ötürü kanımca Japonca dublaj varken İngilizce Anime seslendirmesi izlemek bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüklerden birisi. bonus:
 9. Akuma_Blade

  Cobra Kai

  Cumartesi başladım pazar bitirdim. Çemberin tamamlanmaya başladığını (büyük ölçüde de tamamlandığını) hissettiren bir sezondu. İlk sezonda Hawk ve Robby'nin, 4. sezonda ise Kenny'nin önce zorbalardan baskı görüp Cobra Kai'ye girmeleri, karate öğrenince de kendilerinin zorba haline gelişlerini, zorba olduğunu farketmiş ve iyileşmiş Robby üzerinden hala zorbalık yapmakta olan Kenny'e anlatmaları ironikti. 3. sezondaki Japonya sahnelerinden sonra bu sezonda Chozen'in (bir ölçüde de Creese'in) arınma ve kendini bulma hikayesini bir redemption arc eşliğinde görmek güzeldi. Tory ve Samantha'nin nihayet birbirlerini gördükleri yerde dövmeye çalışan atarlı ergenler olmaktan çıkmalarını görmek güzeldi. Bunun yanısıra Devon Lee yada Stingray hatta bir taraftan biraz gereksiz de olsa Mike Barnes gibi yan karakterleri izlemek de iyi geldi kanımca. Ayrıca ilk sezondan beri Johnny ve Daniel'in gittikleri her yerde ya yanlış anlaşılmadan ya hırtlıktan kavga çıkartmaları olayının biraz fazla tekrarladığını farkedip kendi kendilerile dalga geçmek babından Amanda'ya bile kavga sahnesi koymalarına epey güldüm. Rocky IV göndermesi ve Top Gun'daki voleybol sahnesinin parodisini yapmaları, ayrıca 3 tane 80'ler gencinin Eye of Tiger'i bağıra bağıra söylediği kısım harikaydı. Ama en çok da Creese'in geçmiş hayatına etki eden insanları terapi seansında tek tek karşısında gördüğü sahne epey etkileyiciydi. Aga beee dedim şahsen. Finalin yeni bir All Valley turnuvasına bağlanmamasına sevindim diyebilirim. Sekai Taikai konulu yeni bir sezon çıkarsa yine keyifle izlerim ama bu sezonla da final yaparlarsa bu sezona da final olarak okeyim ben. Negatif eleştiri olarak söyleyebileceklerim Meksika kısımlarının hikayeye pek birşey katmaması, Kim-da Eun'un Türkçe dublajının epey sinir bozucu olması ve kundaklama olayı ve akabinde hazırlık filan yapmadan sırf gaza geldikleri için mekan basma olayının biraz kötü yazım örneği olması. Bir de Miyagi Do/Eagle Fang takımının ikide bir Cobra Kai dojo'sunu basma olayı biraz fazla reuse etmişler, en son birkaç bölüm kala Silver tekrar gelirseniz şöyle şöyle olur dedi de kendime geldim.
 10. Akuma_Blade

  Rebuild of Evangelion

  Son filmde sesi epey yorgun geliyordu, gelecek seneyi çıkarır mı diye düşünmedim değildi. Haberi geldi, kaybetmişiz bir ustayı daha. https://gundamnews.org/evangelion-gundam-actor-motomu-kiyokawa-passes-away-at-87?fbclid=IwAR10_7auLYxk-3jym7esrqOMd5e7QHEsMsldqyii1Xrey2jGHm2_XRyRFjE
 11. Akuma_Blade

  Top Gun: Maverick (2020)

  sinemada izlediğim ilk film.
 12. Akuma_Blade

  Psycho-pass

  10. Yıldonumu filmi Psycho Pass Providence Ekim 2022 için duyuruldu
 13. Akuma_Blade

  Disney+ Türkiye

  Republic Commando oyununda shotgun vardi 😀 https://starwars.fandom.com/wiki/Scatter_gun https://starwars.fandom.com/wiki/Accelerated_Charged_Particle_Array_Gun
 14. Akuma_Blade

  Netflix Türkiye

  Fragmanda attığı tekmeleri gormustum de figüran olup dayak yiyesim gelmisti lel
 15. Akuma_Blade

  Yaz Temalı Anime Önerileri

  Summertime Render

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...