Jump to content

Akuma_Blade

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.699
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Akuma_Blade hakkında

 • Rütbe
  Akuma_Blade

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Akuma_Blade

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Konu kilitlensin bence. Tatlar kaçtı şu an.
 2. Akuma_Blade

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  "South Park bile" demişim. Bak "bile". Senin mantığınla Tibet'den haberleri olsa ne olur olmasa ne olur, Tiannenmen'den haberleri olsa ne olur, olmasa ne olur. Kafan çok güzelmiş Big Brother sevici kardeş, böyle devam et. Ulan adamlar internette yazışırken "polis" bile yazamıyor lan. https://tr.euronews.com/2020/03/10/cinliler-sosyal-medyadaki-koronavirus-sansurunu-asmak-icin-sifreli-kelimeler-gelistirdi
 3. Akuma_Blade

  Thunderbolt Fantasy

  3. sezon bu nisanda geliyor, ayrıca iki tane de film bölümü çıktı.
 4. Akuma_Blade

  Netflix Original Anime Duyuruları

  Netflix'e Anime yazdım bugün, Skull Island diye birşeyin yerini ayırtmışlar, onu farkettim. Sanırım Kong: Skull Island ile Godzilla vs Kong arasında olan olayları bu animede işleyecekler sanırım.
 5. Akuma_Blade

  Alice in Borderland [2020]

  Bir live actionsever olarak Netflix'e geldiğini görünce uzun zamandır açlığını çektiğim bu türe dalış yapayım dedim ve ayırdığım zamanın hakkını verdiğini söyleyebilirim. Tanıdık oyuncular (Tao Tsuchiya, Ayaka Miyoshi ve Ayame Misaki gibi), çoğu Japon dizisini geçtim, çoğu Japon filminden bile üst seviye kalan prodüksiyon, ilgi çekici bir konu ve işleniş bir araya gelmiş, sonuç olarak bitirir bitirmez hem HDD'im kendine geldiğinde ilk iş olarak Manga'sını okumaya ikna ettiğini hem de doğrulanan 2. sezonu sabırsızlıkla bekletmeye başlattığını söyleyebilirim. Fikir vermesi için making of videosu: Artılar: -Çoğu Japon dizisini geçtim, çoğu Japon filminden bile yüksek kalan prodüksiyon ve bütçe, başarılı dövüş kareografileri ve parkur sahneleri. Dev platolar. -GANTZ meets Battle Royale feat Alice in Wonderland & Watership Down gibi bir temayı akıcı işlemesi -Oyunların merak yaratması -Detaylara gösterilen önem açısından beğenimi kazanması (2019'un en iyi dizileri listesine adı yazılan Raised by Wolves'de yaratığı hiçbir yer kalmamış gibi yiyecek ambarı olarak kullandıkları klübeye kapatmaları, bu dizide ise apartman sahnesinde her atışın duvarda bıraktığı deliklerin aynen kalmaya devam etmesi gibi) -Bazı noktalardan düşündürücü sembolizmalara sahip olması Eksiler: -Sembolizmaların bokunu çıkardıkları yerler olması. (Arisu'nun takip etmek zorunda olduğu kızın adının Usagi yani Tavşan olması, yavşak gencin adının Chishiya yani yavşak kedi Cheshire'e denk olması, delirmiş tiranın Mad Hatter olması vs) -Sezonun başında bölüm başına düşen zaman aralığı ne kadar genişse son bölümlerde de bir o kadar kısa olması. -Problemlerin çözümü için illa Arisu'yu muhtaç kalınması gibi bir durum var ve Ann karakterinin Arisu'ya denk bir zekaya sahip gibi görünmesine karşın buna odaklanılmaması benim adıma üzücü bir durumdu. Sonuç olarak Japon yapımları ile sıkıntısı olmayanların boş vakitleri de varsa izlemelerini tavsiye edebileceğim bir dizi.
 6. Akuma_Blade

  Mortal Kombat (2021)

  Zaten erken final niyetine grimdark sona bağlamışlar. İkinci sezon 18. bölüme kadar yazılmış ama çekilmeden iptal edilmiş. bunların sinopsis'leri wikipedia'da var. https://en.wikipedia.org/wiki/Captain_Power_and_the_Soldiers_of_the_Future
 7. Akuma_Blade

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Onu dört duvar arasına koyan zalimler, yatacak yeriniz yok.
 8. Akuma_Blade

  Mortal Kombat (2021)

  al sana karakan
 9. Akuma_Blade

  Mortal Kombat (2021)

  Fragmanı iş dönüşü yorgun argın eve geldiğimde anca izledim. Eğer tüm kadrondaki en tanınmış oyuncular Marvel filmlerinde anca figüran olabilmiş Tadanobu Asano ve Hiroyuki Sanada ise, sırf Johhny Cage için uygun adam bulamadın yada bütçen yetmedi diye leş kötü adamın da leşi Kano'yu Sonya'ya lovable asshole kontenjanından yancı yapacak düştüysen, her şeyden önemlisi 2021'de bile filmi gelse de izlesek diyen sadık bir hayran kitlesi olan böyle bir markayı daha önce tek uzun metraj filmi olmayan bir yönetmen ve senariste emanet ettiysen birşeyleri fena halde yanlış yapmaktasın Warner Bros. Keşke dizi olsaymış, en azından müşteri filan tutardı. Umarım şaşırtır diyeyim ama sırf yapım hakkı ellerinden çıkmasın diye çekilmiş film gibi duruyor. Bu kafayla değil DCEU'yu, G.I. Joe'yu filan bile reboot çekerken çöp edersiniz.
 10. Akuma_Blade

  Mortal Kombat (2021)

  Warner Bros'un uzun zamandır yapım sürecinden ses seda çıkmayan Mortal Kombat reboot filmi nihayet yayın tarihini bir fragmanla duyurdu. Film R-Rated olacak öte yandan mevcut bütçeyi kadrodan çok efektlere gömdükleri için epey underdog bir film göreceğiz gibi duruyor. Tanıyabildiğim yegane isimler Hiroyuki Sanada ve Tadanobu Asano oldu. Yönetmen ve senarist ise öncesinde tek bir uzun metraj işi bile olmayan yeni isimler. Film 16 Nisan 2021'de doğrudan HBO MAX'e gelecek.
 11. Akuma_Blade

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  Google'da sansürden Winnie the Pooh yada South Park diye bile arama yapamıyorsun. Filme gidiyorsun, Japon bayrağı görmüyorsun. Zaten içinde Çinli oyuncu olmayan filmi gösterime sokmamak için güçlük üzerine güçlük çıkartıyorlardı. Steam desen içinde anca 50 oyun var. Şaka gibi. "Gelecek için kaygılarım" var diyorsun, bir gece ansızın gelip seni alıp gidiyorlar, haftalarca haber alan olmuyor. Hay olmaz olsun böyle ülke.
 12. Akuma_Blade

  Netflix Original Anime Duyuruları

  2021 projeleri: Thus Spoke Kishibe Rohan 4 OVA'lık bir Jojo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable spinoff'u. NHK Enterprise tarafından hazırlandı. Pacific Rim: Black İlk Pacific Rim filminin giriş sahnesi ile timeskip'i arasındaki olayları anlatıyor. Anime fikrinin evreni konu açısından zenginleştirmek amacıyla ta ilk film vizyona girdiği sıralarda Guillermo Del Toro'dan çıktığını da belirtmek gerek. Polygon Pictures tarafından hazırlandı. Resident Evil: Infinite Darkness Oyun serisine canon olacağı söylenen yeni Resident Evil serisi. TMS Entertainment tarafından hazırlandı. Baki: Hanma 4. Baki sezonu Baki Hanma hikayesini sonlandırıyor. TMS Entertainment tarafından hazırlandı. Eden İnsanların ortadan kaybolduğu bir dünyada bir grup robotun bir insan bebeği bulup büyütmeye karar vermeleri ile başlayan olayları işliyor. Qubic Pictures tarafından hazırlandı. B: The Beginning 2. Sezon İlgi gören urban fantasy / dedective thriller serisinin devamı. Production IG tarafından hazırlandı. Ultraman 2. Sezon Eiichi Shimizu'nın yazıp Tomohiro Shimoguchi'nın çizdiği Ultraman reboot'unun 2. sezonu. Production IG tarafından hazırlandı. Godzilla: Singular Point Daha önce Netflix'e gelen Planet of the Monsters ile bağlantılı olmayan farklı bir evrende geçecek bir Godzilla animesi. Ghibli animatörlerinden Eiji Yamamori tarafından yeniden tasarlandı ve Jet Jaguar gibi Showa dönemi Godzilla filmlerinin elementlerine göndermeler içeriyor. CG Orange tarafından hazırlandı. Spriggan 1980'lerin sonunun daha çok 1998'deki filmiyle hatırlanan popüler manga'sı Striker'in yeni uyarlaması. Tarih öncesi üstün teknolojileri teröristlerden koruyan özel ARCAM organizasyonu ve onların Spriggan'larının mücadelesini işliyor. David Productions tarafından hazırlandı. Way of the Househusband Suç dünyasını bırakıp evinin erkeği olmaya karar veren bir Yakuza'nın yeni hayatını işliyor. JC Staff tarafından hazırlandı. High Rise Invasion Ajin'in yazarı Tsuina Miura'nın 2013-2019 yılları arasında yayınlanan popüler manga'sından uyarlandı. Bir liseli kızın kendisini sadece gökdelenlerin çatılarının yaşanabilir olduğu başka bir dünyada, maskeli oyuncuların birbirlerini avladıkları bir ölüm oyununda bulmasını işliyor. Zero-G tarafından hazırlandı. Vampire in the Garden Vampirler ve insanların yaşadığı bir dünyada genç bir kız ve bir vampir kraliçenin kayıp birr senneti bulma arayışı olarak özetleniyor. WIT tarafından hazırlandı. Yasuke Oda Nobunaga'nın kellesini emanet edecek kadar güvendiği siyahi samuray Yasuke'nin hişkayesini büyü ve mech'lerin olduğu bir paralel evrende işleyen seri MAPPA tarafından hazırlandı. TRESE Filipin yapımı olduğu için beklentilerim nötr seviyede ama urban fantasy/detective thriller hikayesi olmasından ötürü gözatacağım. BASE Entertainment tarafından hazırlandı. Bunun yanısıra Tomb Raider ve Assasin's Creed animeleri de hazırlanacak ama 2021'e yetişip yetişmeyeceği bilinmiyor.
 13. Akuma_Blade

  Ecchi Tavsiye

  Seikon no Qwaser Freezing Ikkitousen
 14. Akuma_Blade

  Börü 2039 (2021 - BluTV)

  Sırf Plot'u beğenmemiş ve bunu belirtmiş insanların FETÖ'cü bile ilan edilmesi kanına dokunmuyorsa, "onların Batman'ı varsa bizim de şanlı Türk tarihimiz var" tarzı bir hamaset level'ini savunuyorsan, Marvel izleyip sevince aşağılamaya ekmek bulup, zaten ABD'nin hem Türkiye'yi projeden çıkarttığı, hem de ardından projesini iptal ettiği F35'lerden filo kuran dünya lideri Türkiye tablosundan da göğsün kabarıyorsa, OK. Böyle devam et sen bu bakış açısıyla.
 15. Akuma_Blade

  Börü 2039 (2021 - BluTV)

  Geçtiğimiz yıllarda Börü miniserisi ile birçok kişinin beğenisini kazanan, öte yandan Dağ filmleri ile hamaset soslu sinema yapma tuzağına düşerek eleştirilen yapımcı Alper Çağlar'ın, "Amerikalıların Batman'ı varsa bizim de şanlı Göktürk tarihimiz var" şeklinde bir sunumla duyurduğu Göktürk Üçlemesi'ne bütçe bulmak için limitli seri formatlı başka bir proje başlattığı ve Börü 2039 adlı bu serinin 2021'de BluTV'de yayınlanacağı duyurulmuştu. Proje için şu ana dek 1 dakikalık bile gerçek footage olmasa da, geçtiğimiz ay önce CGI görüntülerden oluşan kısa bir ilk teaser, ardından bu haftasonu 2039'a kadar Börü 2039 evreninde olan olayların bir kronoloji videosu yayınlandı. Konu: Doğal afetler ve Covid salgını sebebiyle kaosa sürüklenen bir Dünya'da Türkiye'nin küresel güç haline dönüşmesi, ardından Türkiye'yi aralarına dahil etmek isteyen iki güç bloğu arasında bir çatışma yaklaşırken özel bir ekibin küresel bir komploya karşı mücadele etmesi anlatılıyor. (not: bu özeti yazarken bile ızdıraptan ölüyordum) Şahsen Börü ismi yıllar önce zaten bir kez "şamanik bilimkurgu" (!) yapıyoruz diye bir keriz silkeleme projesinde kullanıldığından bu isimde tek birşey bile daha görmek istemiyordum. Haliyle ilk teaser'i de normalde izlemeyecektim fakat Can Kıpçak'ın satirik Japonca içerikler hazırladığı kanalda yaptığı video sayesinde internette önce ekşisözlük'de hakkında söylenenlere, ardından kronoloji videosuna bakayım dedim. İtiraf etmeliyim, şahsen o kadar ızdırap geçirdim ki kronoloji videosunu bile bitirmeyi başaramadım. Alper Çağlar'ın önceki filmlerine IMDB'de 10/10 basarak ilk icraatlarını gerçekleştiren troll'lerinin 1 dakikalık footage bile çekilmemişken ekşisözlük entry'lerinde diziyi şu ana dek açıklanan içerikler üzerinden "bu adam sıçışını çekse bile izlemek isteyeceğini", bu projenin dünyayı sallayıp "Marvel'e ortaparmak çekeceğini" söylemesine dek gelinmiş noktadayız. Hatta iş kronolojiyi beğenmeyenlerin FETÖ'cü olduğunu iddia etmeye dek varmış durumda. Tam bir shitstorm yaşanıyor. Daha da birşey yazmayacağım, izleyin, ekşisözlük entry'lerini okuyun ve tarihin bir parçası olun. Bonus:

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...