Jump to content

Akuma_Blade

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.614
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Akuma_Blade hakkında

 • Rütbe
  Akuma_Blade

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Akuma_Blade

  Seoul Searching (2015)

  Çok sık Güney Kore filmi izleyen birisi değilim ama dün izlediğim Seoul Searching genel olarak sevdiğim bir film oldu. Hem komedi hem drama öğeleri taşıyan film, Kore savaşı sırasında mülteci olup ülkeyi terketmek zorunda kalan jenerasyonun çocuklarının ülkenin kalkınma hamlesine girdiği 80'li yılların 2. yarısında, yabancılaştıkları ülkelerinin kültürünü öğrenip bu sayede bir gün ülkelerine geri dönüp katkı yapmaya heveslendirmek için 1986'da açılan yaz kampını anlatan gerçek bir hikayeden esinleniyor. Hikaye genel olarak bir Meksikalı bir Amerikalı ve bir Almancı Korelinin odağında Korece bile konuşamayan gençlerin kendilerini, yaşıtlarını ve kültürlerini tanıma hikayesi olarak özetlenebilir. Film tam bir Güney Kore usulü bir Hababam Sınıfı gibi başlasa da yarısından itibaren oldukça dramatik bazı karakter hikayelerini de işliyor ve bunu iyi de başarıyor. Güney Kore yapımlarının çoğunda görünen milliyetçi söylemlere burada da rastlansa da diğerleri kadar rahatsız olduğumu pek söyleyemeyeceğim. Aslında film pek çok farklı karaktere değinme imkanı varken bunu süre sınırı nedeniyle pek denememiş gibi görünüyor yoksa bu hikayeden rahatlıkla en az bir sezon dizi çıkartılabilirmiş. Benzer şekilde içerdiği çok sayıda 80'ler şarkısı sayesinde nostalji açısından da başarılı bir atmosfer yaratılabilmiş. Genel olarak John Hughes'in filmlerini sevenlerin hayli seveceğini düşündüğüm, kuşak çatışması ve toplumsal yabancılaşma kavramları üzerine başarılı bir komedi-drama filmi. Filmi Netflix'den izleyebilirsiniz.
 2. Akuma_Blade

  Bir Film/Dizi Vardı?

  https://www.imdb.com/title/tt0079285/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1 Bu mudur?
 3. Akuma_Blade

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  2. bölüm bugün geliyor.
 4. Akuma_Blade

  Vinland Saga

  Mangaka hikayenin son arc'ını yazdığını doğruladı Kaynak: ANN
 5. Akuma_Blade

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  Gerçek Mandalorian'lar aslen Coruscant'dan gelen ve soyu tükenmiş Taung isminde bir ırk. Bizim çoğu materyalde Mandalorian olarak tanımlandıklarını gördüğümüz arkadaşlar ise soyu tükenen bu kültüre hayran olup onların savaşarak yaşama misyonlarını yeniden canlandırmaya çalışan insanların torunlarından oluşuyor.
 6. Akuma_Blade

  The Mandalorian (2019) - Disney+

  Çıktığı dakika izledim ve diyeceğim şu ki, sequel üçlemenin en başından JJ Abrams, Rian Johnson, Pablo Hidalgo gibi kekolar yerine Feige - Filoni ikilisine verilmesi gerekirmiş. Star Wars evrenini gerçekten tanıyan ve seven insanlar tarafından yazılıp yönetildiğini en başından hissettirdi. -Jabba'nın maymunlarından Boba Fett'in mandalorian armor kopyasına, Han'ın Empire Strikes Back'de görülen karbonitinden kantin sahnesine kadar orijinal üçleme kokan bir işti her anlamda. CGI'a azami derecede gerekmedikçe başvurulmaması da orijinal üçlemeye duyulan saygıyı kanıtlıyor. -İmparatorluğun çöküşüyle birlikte artan kaosa boğulmuş dış halkada bir ödül avcısını merkez alan bir hikaye olması tıpkı Rogue One'da olduğu gibi sequel üçlemeyle kıyaslanamaycak kadar çok fazla yaratıcı ve serbest bir iş ortaya konulabilmesini sağlamış. İzlerken çoğu yerde dizi değil Star Wars RPG'si oturumuna tanıkmışım gibi hissettirdi. -Bölümün en azından 3/2'inde ağzından çok blasterini çalıştıran Mandalorian'ın gizemli ve pazarlıklı havası akıllara Sergio Leone'nin dolar üçlemesini getiriyor. -Werner Herzog çok kısa olmasına karşın rolünü müthiş oynamış. Taika Waititi aynı başarıyı seslendirme için de başarıyor. -Bölümün tek eksisi tam ortasında bitmiş gibi hissettirmesi. Neyse ki yeni bölüm için fazla beklemeyeceğiz. Bu arada bu diziyi resmi bir platformdan izlememizi önemsemeyecek kadar bizi kaale almadığını gösteren Disney+'ın da ne kadar yanlış ellerde yönetildiğini bir kez daha anlamamı sağlamış yapımdır.
 7. Akuma_Blade

  Unsolved (2018) Netflix

  @axedice @goldbären "Boş yapmışsınız" demeyeceğim, aksine kafanızın içi kadar dolu yorumlarınız için teşekkür ederim.
 8. Akuma_Blade

  Unsolved (2018) Netflix

  Gangsta rap'in yükselişini, N.W.A. merkezli anlatan Straight Outta Compton'u sevdiyseniz bu suç dizisi hikayenin sonraki kısmını sizlere müthiş bir polisiye drama dozuyla sunacak. Yapım gerçek olaylardan esinlenmiş olsa da bazı sebeplerden ötürü belgesel değil de kurgusal bir yol izlenmiş, ama bu haliyle bile hayli karanlık ve entrika yüklü bir dizi. Olaylar hem 1997, hem de 2006'da akan iki ayrı gerçek polis araştırmasını işliyor. 1997'de 2pac cinayetinden haftalar sonra dedektif Russell Poole, bir sivil polisin sözlü münakaşaya girdiği siyahi bir çete üyesini öldürdüğüne dair bir ihbar alır. Olay yerini araştıran Poole, öldürülen çete üyesinin aslında Notorious B.I.G. olarak bilinen ve 2pac cinayetinin azmettiricisi olduğu düşünülse de kanıt bulunamayan gangta rapçi Christopher Wallace ile 2pac'ın menajeri olan ve suç dünyasıyla yakın ilişkileri olan Suge Knight arasında bağlantıları olan bir başka sivil polis olduğunu keşfeder. Dahası, olayın olası tek kamera görüntülerini içeren benzin istasyonunda çalışan eleman, patronunun tehdit edildiğini söyleyerek kasedin araştırmaya sokulmadığını söyler. Üstlerine durumu rapor eden Poole, Los Angeles polisi, Compton polisi ve New York polisinin konuyla alakalı birbiriyle çelişen yaklaşımlar içinde olduğunu ve olayın 3 yöne de çekilebilecek çetrefilli bir durum olduğunu keşfeder. Diziyi anlayabilmek ve zevk almak için 90'lardaki East Coast - West Coast savaşları konusunda bilgi sahibi olmanıza gerek yok. Fakat bu konuda ne kadar bilgi sahibiyseniz konudan alacağınız keyif o kadar artıyor. Durağanlığın olmaması, her sahnede senaryodaki kaosun daha da artması, başarılı oyunculuklar ve diziyi suç dizisi haline getirmek adına aşırı şiddet içeren sahnelere başvurulmayarak rahat izlenen bir dizi ortaya konması seyir zevkini daima tepede tutuyor. Kafanızda kurduğunuz olay akışı sürekli aksi yönde gelişen kanıtlar ve gelişmelerle alt üst oluyor. Örneğin bir noktada kesin cinayeti x kişisi azmettirmiştir diye düşünüyoruz, sonraki sahnede cihayet anında atış doğrultusunda onun da olduğunu öğreniyoruz. Özet geçersem sadece suç dizisi anlamında değil , genel anlamda da Netflix'de son zamanlarda izleyebileceğiniz kesinlikle en kaliteli dizilerden biri.
 9. Akuma_Blade

  Manhunt: Unabomber

  Güzel dizi. Tıpkı bunun gibi davanın hem gelecek hem geçmiş kısmına gidiş geçişler yapan Unsolved ile aynı dönemde çıkması açısından ilginç. Her ne kadar Unabomber olayı benim ortaokul yıllarımda hayli ses getiren bir olay olduğundan ve konu o zamanki dünyaya hayli ses getirdiğinden dizinin daha başka ne söyleyebileceği konusunda kuşkulu olsam da karşımda manifestoya yeniden göz gezdirme gerekliliği hisettiren bir dizi buldum. Analistin bombacıyı bulup adalete teslim etme konusundaki çabaları, bombacının analistin kendisini anladığını görüp hissederek onunla bağ kurması, analistin de kendi gerçekliğinde boşluğa düşmesi iyi yansıtılmıştı. Serinin bir taraf tutma hatasına düşmemiş olması da ayrı bir artı tabii ki. En önemlisi de:
 10. Akuma_Blade

  Eski Cine 5 filmleri

  Elijah Woods ve Macaulay Culkin'in çocukken çevirdiği gerilim film vardı Good Son diyei sadece yuksekten çekim aldıkları sahnelerle bile beni ürkütmüştü. https://www.imdb.com/title/tt0107034/
 11. Akuma_Blade

  Eski Cine 5 filmleri

  https://www.imdb.com/title/tt0109287/?ref_=nm_flmg_act_81
 12. Akuma_Blade

  Star Wars: Episode IX / The Rise of Skywalker

  Senelerdir SW figürü biriktiren bir sürü adam gördüm tanıdım, adamlar Force Awakens'deki eklemsiz figürleri gördükten sonra hobiyi bıraktılar tek tek.
 13. Akuma_Blade

  Fafner in the Azure: Dead Aggressor

  Fafner The Beyond'un ilk 3 bölümü birden nete düştü, yakında İng. altyazısı da düşer.
 14. Akuma_Blade

  Gundam Serileri

  Netflix 1 Kasım'da şu an itibariyle son orijinal hikayeli Gundam evreni serisi olan Iron Blooded Orphans'ı yayınlayacağını açıkladı. Yapım diğer Gundam serilerinin aksine ışın silahları taşıyan insanlı birimler içermediği gibi psişik pilotlar yada benzeri özel yetenekler de içermiyor, ayrıca kan ve ölüm açısından elini hiç korkak alıştırmadığını, özellikle 2. sezon finalinde bunu perçinlediğini söylemek mümkün. Stand alone olan ve diğer Gundam serileriyle bağlantılı olmayan bu iki sezonluk serinin konusu şöyle: 323 yıl önce Ay'ın yokolmasına ve pek çok ülkenin haritadan silinmesine sebep olan devasa bir savaş yaşanır. Bu savaşın sebepleri her ne kadar zaman içinde unutulmuş olsa da ürettikleri 72 adet Gundam ile bu savaşı bitiren ve Dünya'nın en nüfuz sahibi ailelerini temsil eden Gjallarhorn organizasyonu o zamandan beri iç güneş sistemindeki yegane otoriteyi temsil etmektedir. Dünya'da bir daha savaş olmaması için Dünya'nın ekonomik gücünü birbirine denk 4 gruba bölen Gjallarhorn, terraform edilmis Venüs ve Mars'ı da şehir devletlerine bölmüştür. Öte yandan geçen 323 yıl içerisinde Gjallarhorn içinde başlayan yozlaşma insanlığı merkezden uzaklaştıkça insanlık dışı koşullara itmeye başlamıştır. Pedofili ve kölelik legalize olmuş, şehir devletlerinin işe aldığı lejyonerlerin yaşı çocuk yaşlarına denk inmiştir. Mars'taki seçkin bir aileden gelmesine karşın bu gezegendeki çoğu insanın yaşam standartlarının kötü durumda olduğunu gören genç bir insan hakları aktivisti olan Kudelia Aina Bernstein, şehir devletleri birbiriyle düşük yoğunluklu çatışmalar halinde olduğu sürece durumun değişmeyeceğinden emin olduğundan ötürü Mars'a bağımsızlık tanınması için, kendisinin taleplerini duyurmayı kabul eden bir politikacıyla buluşmak üzere Kanada'daki bir meclis toplantısına gitmek üzere gezegenden ayrılmaya karar verir. Öte yandan bunun için öncelikle Gjallarhorn'un gezegen üzerindeki devriyesini aşması gerekecektir ki bunun için Cryse şehri için PMC hizmeti veren şirketin kısa bir süre önce isyan başlatan çocuk askerlerinden oluşan bir grubu temsil eden Tekkadan'ı kiralar. Öte yandan Tekkadan'ın başına geçen Orga Itsuka onu lider olarak takip eden tüm çocuk ve genç askerleri insan muamelesi görebilecekleri bir yer bulmayı vaat ederek peşlerine takmıştır ve içlerinde bir Mobile Suit'e doğrudan sinir sisteminden bağlantı kurmayı sağlayan ama %50'ye yakın ihtimalle ölüme yol açan ameliyattan 3 kere sağ çıkmış potansiyel bir duygusuz ölüm makinesi olarak nitelendirilebilecek Mikazuki Augus da bulunmaktadır. Tekkadan üyeleri ait oldukları yeri bulabilecek midir? Kudelia'nın barış arayışı yerine ulaşacak mıdır? Ve herşeyden önemlisi Fareed ailesi adına Gjallarhorn içindeki yolsuzluklarla mücadele eden genç bir subay olan Mcgillis Fareed'in gizli ajandası bu arayışı ne yöne doğru sürükleyecektir?
 15. Akuma_Blade

  Netflix Original Anime Duyuruları

  https://www.animenewsnetwork.com/news/2019-10-23/levius-sci-fi-boxing-anime-trailer-announces-november-28-debut-theme-song/.152527 Bas bas paraları boks animelerine. Kengan Ashura ve Baki tutunca furya oldu herhalde. https://www.animenewsnetwork.com/news/2019-10-23/altered-carbon-resleeved-anime-reveals-director-spring-2020-debut/.152525 Altered Carbon Resleeved için ilk detaylar. Muhtemelen Polygon Pictures ile çalışacaklar bunda da. https://www.animenewsnetwork.com/news/2019-10-23/cagaster-of-an-insect-cage-anime-debuts-on-netflix-in-2020/.152524 Mushikago no Cagaster için ilk detaylar. Tutturabilirlerse GONZO için iyi bir geri dönüş fırsatı olabilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...