Jump to content

Akuma_Blade

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.583
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Akuma_Blade hakkında

 • Rank
  Akuma_Blade

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Akuma_Blade

  2019 - Yaz

  En son kolpa olmayan bir yaz sezonunu ne zaman gördüm anımsamıyorum. Bu sene de şaşırtmadı.
 2. Akuma_Blade

  Crunchyroll

  Premium almamın tek sebebi "şu şu serileri korsandan izlemedim" diyip ego tatmini yaşamak isteyişim sanırım.
 3. Akuma_Blade

  Alınık 1/144 Gundam Kiti

  İşyerim ofis değil fabrika maalesef.
 4. Akuma_Blade

  Stranger Things (2016) - Netflix

  -silindi-
 5. Akuma_Blade

  Alınık 1/144 Gundam Kiti

  O grubun kurucusu benim de, uzun mesele. Girmiyorum diyelim. Yurtdisi sitelerden de alamiyorum cunku annem ptsd'li, gece mesaisi donusu degilse eve gofretle bile giremiyorum ki kargocu girsin. Neyse.
 6. Demonte/kutusunda yeni durumda 1/144 scale Gundam kiti arıyorum.
 7. Akuma_Blade

  Rambo V

  Sadece Paz Vega için izleyeceğim film.
 8. Akuma_Blade

  Post-apo film tavsiyesi (survival, zombi falan da olur)

  A Wind Named Amnesia Bir gün ansızın birkaç kişi dışında tüm insanlık bilinç olarak vahşi primatların seviyesine iner, olaylar gelişir. Şahsen post apokaliptik türünün en sevdiğim filmidir.
 9. Bir Hafta Savaşı sırasındaki bir okul gezisinde sınıf arkadaşları Rita Bernal'in Avustralya kıyılarına çakılacak koloniyi bir önsezi ile önceden hissettiğini gören Jona Basta ve Michelo Luio bunu insanların hayatını kurtarmayı denemek için kullanır. Fakat iyi niyetleri ters teper ve bu olay Newtype laboratuvarlarına kapatılmalarına ve Rita'nın UC 0094'de aktivasyon testi gerçekleştirildiği sırada kontrolden çıkan Gundam Unicorn 03 Phenex ile birlikte ortadan kaybolması ile sonuçlanır. UC 0097'de yeni sona eren Laplace Kasası Vakası Newtype'ları birer fenomen olmaktan çıkartmıştır. Öte yandan Phenex'in tam da bu sırada yeniden ortaya çıkması Psychoframe teknolojisini tehlike olarak gören Federasyon Ordusu'nu onu yakalamaya sevkederken bu krizi kendisini ispatlamak için fırsat olarak gören Zoltan Akkanen'in de Sleeves saflarından saldırıya geçmesine sebep olur. Öte yandan geçmişin kabusları ile boğuşan Jona Basta, Phenex avına dahil edilmesini Rita'nın bilincini kapalı kaldığı Phenex'den kurtararak kendi kefaretini ödemek için bir fırsat olarak görürken Phenex avı için Luio Şirketi adına destek sağlayan Michele Luio ise aslında bir başka kişisel savaşın içindedir. Aylardır Blu Ray'ının çıkmasını bekliyordum ve bu hafta çıkan rip'ini çıktığım gibi izledim (ve çevirdim), diyebilirim ki, tek kelimeyle muazzam. Zaten bileninin bildiği üzere, Gundam serilerinin "birbirlerine ateş eden metal yığınları" olmaktan çok uzakta bir yerlerde, kendi terminolojisine sahip bilimkurgu atmosferinden, her biri kendi içinde acı çeken ve kefaret arayan karakterlerine, hayli kaotik politik yapısından yaşam ve ölüm kavramlarını kendine has bir biçimde sorgulayan (ve yeniden yaratan) metafiziksel temalarına dek külliyatı 40 yıldır kült yapan tüm elementlerine sahip bir başka yapım olmuş. Dahası, bunu yaparken de Avengers: Infinity War veya Endgame'in 20 küsür filmi kaynaştıran bir zihinsel tatmin yaratması gibi burada da ona yakın bir hisse ulaşılmış. Gundam Unicorn'un bittiği yerden başlayan Gundam Narrative hala hayatta kalan kimi karakterlerine cameo yaptırmasına karşın Gundam Unicorn'un doğrudan bir devamı değil, bunun yerine külliyatın genel karakteristiği olan Newtype mitini doğrudan temellendirme gayesini güdüyor ve bunu kafa karıştırmayan bir konu ve yüksek denebilecek bir aksiyon dozuyla yapıyor. "Şöyle bir izleme sırası var, şurdan başlayın, şöyle şöyle izleyin, en son buraya varın" diyebilirdim ama demeyeceğim zira bana kalırsa daha önce Gundam mitini -herhangi bir sebeple de olsa- ıskalamış insanların bile beğenisini kazanabilecek gerek anlatımsal, gerek dizaynsal, gerekse aksiyonsal birçok artısı olan bir film. Kesinlikle ıskalanmamalı. Türkçe Altyazı:
 10. Akuma_Blade

  2019 - Kış

  Boogiepop and the Others'in sezon finali 2 saat uzunluğunda olacak. Bu şekilde 22 ciltlik ana hikayenin 6 cildi adapte edilmiş olacak. Haber vermiş olalım.
 11. Akuma_Blade

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  O değil de, Karate Kid (ki aday gösterilmişti diye biliyorum) yada Dark Knight Oscar alsaydı bugün o bu iki filme kült olarak bakılacak mıydı yada birileri çıkıp "bu filme mi Oscar vermişler?" diyecek miydi?
 12. Akuma_Blade

  Gen:Lock

  [video]https://www.youtube.com/watch?v=rmeYSCn54IM?feature=oembed" width="459"> Michael B. Jordan'ın hem yapımcılığını üstlenip hem başrolünü seslendirdiği, kadrosunda David Tennant, Dakota Fanning, Maisie Williams ve hatta Anime hayranlarının yakından tanıdığı Kouichi Yamadera gibi ünlü isimler barındıran (ve 90'ların başındaki ExoSquad'dan beri bir batı animasyon serisinde rastlamadığım "real robot" ekolündeki bir mecha/bilimkurgu serisi olan) Gen/Lock için ilk Teaser yayınlandı. Konu: 50 yıl önce otoriter bir rejimin ordusunun nanobotlarıyla neredeyse tüm dünyayı ele geçirmeyi başarmasından sonra bu rejimi devirmeye kararlı bir grup asi doğrudan düşüncelerle kontrol edilen bir grup savaş robotu ile direniş başlatır. Animasyonların akıcılık olarak Japon yapımlarıyla aynı seviyede olmamasını saymazsak denenebilir duruyor. Seri 26 Ocak'dan itibaren roosterteeth.com adresinden yayınlanacak.
 13. Akuma_Blade

  City Hunter

  Fransız yapımı Live Action filmi duyuruldu. [video]https://www.youtube.com/watch?v=PURWsaNKu3Q?feature=oembed" width="459"> Bir de Japon Live Action'larına kötü derler.
 14. Akuma_Blade

  Netflix Türkiye

  Şubat ayından öne çıkanlar "Sons of Anarchy yok, Prison Break yok, How I Met Your Mother yok" vs diye kafa ütüleyen ekşisözlük çomarlarının kaçacak yeri kalmadı.
×
×
 • Yeni Oluştur...