Jump to content

Marl0_on

=o=
 • Mesaj sayısı

  9.210
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Marl0_on hakkında

 • Rütbe
  Marl0_on

Son profil ziyaretçileri

656 kez ziyaret edildi
 1. Marl0_on

  PaticikFM v2.2

 2. Marl0_on

  Tool - Fear Inoculum

  Vinyl geldi; https://store.toolband.com/product/TLLP002/fear-inoculum-black-vinyl-180g-3lp
 3. Marl0_on

  Günlük #14

  Birbirinin aynı günleri sırf geçirmek için çaba harcayıp duruyor gibiyim. Çok değil, 2-3 sene öncesine kadar hayatımda daha iyi yerlere doğru ilerlediğimi rahatlıkla hissediyordum oysa. Kötü bir yerde miyim? Hayır, görece iyi bile denebilir ama içini doldurup, anlamlandırmakta baya bir zorlanıyorum. Şahsımı aşan, pandemi ve karantinalar, ekonominin çöküşü, genel olarak TR siyaseti gibi pek çok şey yaşandı ve yaşanıyor, eminim bunlarla da çok bağlantılı ama neticesinde ortaya çıkan hiç olmadığı zaman bile belli belirsiz her daim mevcudiyetini hissettiren bunaltı huzur kaçırıyor. En son bu ruh halini yer değiştirerek kırmıştım, yine benzeri bir şey gerekecek sanırım.
 4. Marl0_on

  ABD'de muhasebeci veya şirket sahibi var mı?

  Çok hakim olduğum bir konu değil ama TR'deki firmada ancak fatura veya faturaya eşdeğer bir belge kanıtı ile gider gösterebilirsin diye biliyorum. Ayrıca, eminim ki mantıklı bir nedenin vardır ama yurtdışı firmasını kurduktan sonra ödemeleri ABD firması ile toplayıp, TR'ye gönderip akabinde yine ABD'ye dağıtmak işi yersiz uzattığı gibi masraflı da bir iş. Yurtdışı faaliyetlerini tercihen yurtdışı şubenin kendi geliri ile döndürüp, yalnızca kar olan kısmı TR'ye çeksen çok daha iyi bence.
 5. Marl0_on

  En son okuduğunuz kitap

  Rahibeler Meclisi'ni bırakıp, İthaki'nin Japon Edebiyatı serisine gömüldüm. Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler ile başladım, bilmeden batı kültürüne de hakim, Japon edebiyatını batı kültürüne tanıtmak gibi bir saik ile hareket eden bir yazar, Lafcadio Hearn ile başlamışım, baya keyifliydi. Şu an Keikiçi Osaka'yı okuyorum, bitmek üzere, uzun süredir polisiye okumamıştım, dili sade ve kurgusu tertemiz her bir öykünün, aktı gitti. Bir tek her bir öyküde kafası acayip iyi çalışan bir karakterin olay kendisine anlatılır anlatılmaz olayı çözmesi ama anlatmayıp etrafındakileri süründürmesi biraz sıkıcı geldi üst üste aynı kurguyu okuyunca, o da sherlock etkisi sanırım. Bitince de elimdeki öykü kitaplarını bitirmek adına Yeşik Bambu ve Diğer Fantastik Öyküler'e geçicem sanırım. Aslında Natsume Soseki'yi uzunca süredir okumak istiyorum, çokca övülüyor ama Dune'da biraz yıldım, uzun bir şeye vaktimi bağlamadan bir tane daha öykü derlemesi daha iyi gelecek gibi.
 6. Marl0_on

  İki tane yavru kedi aldim yardım

  haha, sesini yükselttin diye yapmaya karar verdiği şeyden vazgeçen kedi mi varmış ya.
 7. Marl0_on

  Warhammmar 40k

  Doğru düzgün bir firma ile anlaşıp tutarlı ve alakalı bir sinematik evren oluşturmaya başlatmaları lazım artık, her yeni animasyonda "yeni bişi deneyelim dedik" gibi bir hava var resmen.
 8. Marl0_on

  En son okuduğunuz kitap

  Dune-Rahibeler Meclisi'ni okuyamıyorum şu an sfdsg. Kitabın ortasına kadar gelip takıldım kaldım ya, iyi de gidiyor aslında ama bitsin istemiyorum sanırım.
 9. Marl0_on

  Diablo Immortal

  Telefondan boş vakitlerde takılıyorum arada ama beni pek eğlendiremedi henüz. Questline çok monoton ilerliyor, raid olayı güzel ancak o da sıkıyor 2-3 tane yaptıktan sonra.
 10. Marl0_on

  Dune

  İkinci filmin onayı ancak ilk filmin premiere'inden sonra geldi, ondan dolayı mümkün olmadı aslında. @monoscope Zendaya şu haliyle bir fremen kadınını oynamak için gayet makul, hatta "dolgun" olsa olmazdı.
 11. Marl0_on

  Anime: One Piece (Mangadan spoiler vermek yasaktır) #3

  Birikmişleri erittim geçenlerde eskisi gibi yine büyük bir heyecanla pazar sabahını bekliyorum. Ama şu arc'ı haftalık izlesem bıktırırmış, bütün hafta bekledikten sonra bazı bölümler çok darlardı.
 12. Marl0_on

  Return of Reckoning

  Pvp seviyorsan zevk alarak oynarsın ve kolaylıkla öğrenirsin. Ben de belki on sene sonra farklı bir classla geri döndüm, yeniden başlamaktan pek bir farkı yoktu.
 13. Marl0_on

  Return of Reckoning

  Pandemi meselesi vesilesiyle tekrar başladım, var mı destro'da oynayan hala?
 14. Marl0_on

  Vegan/Vejeteryan beslenme

  Eskiden ciddi mide sorunları olan birisi olarak, vejetaryenliğin çok faydasını görmüştüm zamanında. Kısa sürede mideye ilişkin neredeyse tüm sorunlarımdan kurtuldum, o dönemde öğrenci olduğum ve genelde salam sosis gibi ürünler tükettiğim düşünülürse, işlenmiş eti bırakmamın çok faydası oldu muhtemelen. Junk food seçenekleri sınırlı olduğundan dolayı veganlıkta sağlıklı beslenme biraz zorunlu oluyor Türkiye gibi bir ülkede, o da neticesinde vücudun beslenme kaynaklı yorulmasını fazlasıyla engelliyor.
 15. Marl0_on

  ptt kargonun baya iyi olmasi

  yurt dışından gelip, ptt'ye teslim edilen kargoların takip numaralarını nerden ediniyoruz bilen var mı? ups herhangi bir bilgi paylaşmadı benimle, oysa yerel posta ofisine ulaştığına dair güncelleme yaptı.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...