Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

La Casa De Papel (2017) - Netflix

Seru

Öne çıkan mesajlar

Abi ilk 5 6 bölümden sonra biraz sakinliyor mallıklar. Yoksa dediğin gibi boş bi dizi hatta orasını geçtim mallıklarına akıl sır erdiremiyorsun insanların. Bazı karakterler hoş, profesör falan ilginç gibi duruyor işte. Netflix te 13 e kadar vardı devamını da yarın falan izlerim artık ama dediğin gibi şart bi dizi değil fazla gereksiz hype lanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi karakter dizisi zaten. O mallıkları hemen herkes gerçekte de yaptığı için yansıtmışlar. Tiplerin hem görünüş hem karakter olarak şehirlerle çizdiği paralel imaj falan muhteşem mesela. Karakterler fazla steryotip olacakken bu bahsettiğiniz mallıklar sayesinde derinlik kazanıyorlar biraz da.

Başyapıt değil, hatta fikir de süper orjinal değil ama iyi bir fikrin gayet başarılı uyarlaması olmuş işte.

Ha bana sorarsan Breaking Bad de iyi ama overrated bir dizi, o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar profesyönel ekip değil ki? Hepsi sağdan soldan toplama hep. Devamını spoya alıyorum.

Berlin'in zaten sosyopatlığı hatalarının temel kaynağı.
Tokyo'nun vurdumduymaz şımarıklığı
Oslo Helsinki zaten angut, araba muhabbetini o yüzden öyle yapmaları gayet normal.
Denver Rio ergen.

İçlerinde büyük prof işe kalkışmış bi bi tek Tokyo ve Berlin var, Tokyo zaten batırıyor önceki işlerinde de, Berlin de sosyopat.

Rio bilgisayar başından destek olmuş hep, Moscow Denver küçük işlerin adamı, ki Moscow'un adam gibi bir hatasını da hatırlayamadım şimdi ilk düşününce. Oslo Helsinki zaten sokak çetesi ogresi. Gerçi dizide Oslo var mı o bile şüpheli, inanılmaz silik resmen. Helsinki'nin birinci türevi diye koymuşlar, herşeyi Helsinki'ye yıkmışlar o rolde.

Olay profesörün zekasıyla gidiyor zaten, ve plan adım adım unfold olunca da işte vaay güzelmiş diye izliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Baya fiyasko. Fikir fena değil, karakterlerin bazıları çok başarılı, ama bazı yerlerde sırf osuruktan cliffhanger oluşsun diye öyle hatalar ve karakter kusurları itelenmiş ki bir yerden sonra kaldıramıyor insan.

Günümüz beyaz yakaları da genelde Tokyo için seviyor, tam istedikleri hayatı yaşıyor çünkü kız. Egolu, şımarık, plansız, laf dinlemez, impulse kararlarıyla her şeyi riske atan bir karakter. Profesör de plase.

Önceden planlandığı halde seyirciye gerilimi verene kadar harekete geçirilmeyen contingency'ler, AR mermisinin o mesafeden yeleği delmeyi bırak kaburga bile kırmaması, özel timin içeriye flashbangler yerine kibarca bir adet sis atması, 200 metre düz giden motoru 100 polisin bir defa bile vuramaması gibi harika taktiksel ve mantıksal hatalar zaten aşırı keyif kaçırıyor, sanırsın Vadi.

Sosyal ağlarda paylaş

Aslında fikir-plan ne derseniz hakikaten iyi. Karakterlerin çoğu böyle bir düzeydeki dizi için fazla iyi. Berlin, Tokyo, Profesör vs. Ama dizinin sıkıntısı ilk bölümde inanılmazı başaracak profesyonel grubun faillemesini "çok saçma-amatörce" göstermesi. Yani orada insan psikolojisi lan işte diyebileceğin durumların fazla abartılmış durumları mevcut. Hadi bu formüle başvurdun,

spo

canım Berlin i niye heba ediyosun. Tüm iş o adamın üzerinden yürüyebilirdi, oyunculuk çok iyiydi çünkü.

Fikir güzel, dizi kötü değil. Ama bi Breakin Bad asla değil, şimdi birbirimzi kandırmayalım.

* Tokyo poposuna 9/10 verenler buraya adsgfsfgaga.

* Sayfa başı yine. Bahtımın içine Tokyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Abi bu adamların gerizekalı oluşunu ilk bölümde herkesi tanıtırken demesi dışında başka bi yerde görmedik, geri kalan herkesi gördük ama. Bunlar yapsa hataları yine anlarım.

abi adamın milyarlarca euroluk soyguna girerken 1000 euroyu ceplemek için arabayı yalan etmesi? Direkt tüm komployu yalan ediyodu, prof kimlik gösteriyodu, ilk ciddi gamechanger oldu?

Sosyal ağlarda paylaş

Yani hadi gerizekalılık de ona da garip durmuyor. Kendince bi açıklaması var mantıklı o zekaya. Diğerlerini tamam sherlock beyni değiller ama zeki gösterip mal mal hareketler yaptırıyorlar. Yani adam diyor ki arkadaşlar çok önemli kurallarımız var bunlar bunlar kesinlikle çiğnemiyoruz. Üniversitede falan olurdu bazen bi dingil o kadar mal bi soru sorardı ki, eski taşşaklı proflar olm sen gerizekalı mısın derdi bazen. Onun gibi ya durum resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

5. bölüme kadar spo

kafama takılan bir konu var ya.
bunların iletişim sistemi çektikleri ana hat üstünden yapılıyor değil mi ?

profesöre kadar gidiyor kablo ve profesörün kaldığı yerde cep telefonu falan kullanıyor adam.

bu kabloyu nasıl çekiyorlar? ne kadar uzun bir kablo ? polis göremiyor mu kabloyu

profesör yan binanın falan bodrumunda olabilir diye düşünüyorum çok uzak olamaz sanırım ???

polis alandaki sinyalleri dinliyor, peki bunun cep telefonunu nasıl yakalayamıyorlar ? şuana kadar kafama takılan yegane şey

Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

5. bölüme kadar spo

profesöre kadar gidiyor kablo ve profesörün kaldığı yerde cep telefonu falan kullanıyor adam.

bu kabloyu nasıl çekiyorlar? ne kadar uzun bir kablo ? polis göremiyor mu kabloyu

profesör yan binanın falan bodrumunda olabilir diye düşünüyorum çok uzak olamaz sanırım ???

polis alandaki sinyalleri dinliyor, peki bunun cep telefonunu nasıl yakalayamıyorlar ? şuana kadar kafama takılan yegane şey

profesörün bulunduğu yerden başlayıp kanalizasyon üzerinden darphanenin tuvaletine uzanan bir kablo çekiyorlar, içerideki sabit telefona bağlıyorlar. dışarıdakiler profesörle konuştuğunda darphane ile konuştuğunu zannediyor. içeridekiler de yine bu sabit telefondan profesöre ulaşabiliyorlar.

bulunduğu yer uzak, yan bina değil. o yüzden alandaki telefon dinlemesine takılmıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

applev0dka said:

5. bölüme kadar spo

profesörün bulunduğu yerden başlayıp kanalizasyon üzerinden darphanenin tuvaletine uzanan bir kablo çekiyorlar, içerideki sabit telefona bağlıyorlar. dışarıdakiler profesörle konuştuğunda darphane ile konuştuğunu zannediyor. içeridekiler de yine bu sabit telefondan profesöre ulaşabiliyorlar.

bulunduğu yer uzak, yan bina değil. o yüzden alandaki telefon dinlemesine takılmıyor.

ne bileyim kadın HQ'den çıkıyor, hop en yakın kafede buluşuyorlar falan böyle çook uzak değil gibi geldi bana, o yüzden yan bina falan mı acaba dedim de doğru o kadar yakın da çok riskli olur.

Sosyal ağlarda paylaş

Bunu gömmeye gelmiştim de siz yeterince gömmüşsünüz, adettendir üç beş kürek toprak atayım üstüne. Türk dizisi olmuş la bu, baya bildiğin ateve için çekilen dizi. Tokyoyu al türbanlı bacımla değiştir yayınla yani o derece cheesy. Proosörün contingencyleri her defasında deus ex machina gibi hissettiriyor hiiiç becerememişler senaryoya yedirmeyi, karakterlerin 5 ay hazırlandıktan sonra bu kadar basit hatalar yapmaları paso birbirlerine silah çekmeleri falan tam bir wannabe drama clusterfuck. Ortamı o kadar kontrolsüz bırakıyorlar ki sadece 16 rehinenin kaçması mucize falan.

Son dönemde jessica jonesla birlikte uuu konsept iyiymiş dedirtip uygulamada batıran ikinci büyük hayal kırıklığı oldu. İngilizce olmayan netflix içeriğine bi şans verelim dedik ama bi dark kalitesinde olmamış olamamış.

http://www.pasifagresif.com/wp-content/uploads/tartisma_almanya_1.jpg

Pic related
Sosyal ağlarda paylaş

son kesinlikle fail ya. yani 2 sezon 23-24 bölüm dizi izliyorsun. ortalama 50 dakikadan 1150dk gömüyorsun diziye sonra final geldiğinde 2 dakikalık "sonrasında ne yaptık" kısmı giriyor. Kısa kesitler ile göster bir kaç sahne o nasıl bu nasıl naptı ne etti bilmem ne. ha aynısını 5 sezonluk dizide yapıyor ayrı konu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...