Jump to content

Litminov

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.064
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Litminov hakkında

 • Rütbe
  Litminov

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Litminov

  Klavye Tavsiyesi

  Ben scissor switch Cougar vanta alacaktım en son karar kıldım derken macbook kullanmaya başladığım için o arayışa gerek kalmadı. Onun yerine masaüstüne bi mekanik klavye alayım dedim. g413 aldım. Aslında aklım g915 ya da kablolusu 815'te kalmıştı ama 2 bin liraya yakın olduğu için vaz geçtim.
 2. Litminov

  Ram yükseltme

  H81m-p33 anakartım var. Artık 8 gb ram windows için yetmiyor. Ram kullanımı sürekli %90'larda ve sistem hep kasıyor. 16 gb yaparsam kurtulurum diye düşündüm ama çok fazla fiyat ve model farkı var hangisini alacağımı bilemedim. https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-ram-kvr16n11-8-p-BD301526?magaza=Elmacık Şundan 2 tane alsam işimi görür mü? Yalnızca ofis, günlük vs kullandığım için rame fazla harcama yapmak istemiyorum.
 3. Litminov

  Bilgisayar koltuğu

  @arcane Değiştirdiklerini ben de fark ettim. bozmuşlarsa başka ürünlere bakayım o zaman. Benim koltuğun hali de böyle bel kısmı ve oturağı da iyi aslında ama suni deri hava geçirmemesi sağlıksız ve rahatsız ediyor gerçekten.
 4. Litminov

  Bilgisayar koltuğu

  Bunu düşünüyorum nasıl sizce? Çalıştığım eski iki ofiste de bunlardan vardı fena değildi. 12 yıldır ikea'dan aldığım suni deri yönetici koltuğunu kullanıyorum hem rahatsız hem de ayarsız. Evden çalışmaya da başladık, artık değiştirmenin vakti geldi.
 5. Hook yapısını anlamak için Functional Child component'te bir text input yaptım. Bu child component'teki textinput'a girilen değerin class based Parent'taki this.state.name'e aktarmak istiyorum. const NameInput = (props) => { const [text, onChangeText] = React.useState(null); return ( <TextInput autoCapitalize='none' onChangeText={onChangeText} style={styles.userTextInput} />) } Bunu parent'a gönderirken nasıl gönderebilirim? Parent'a import ettim. Component'ı çağırırken attribute bağlantısını nasıl kurmalıyım?
 6. Litminov

  Klavye Tavsiyesi

  Ben aslında butterfly switch klavyeli maclere hayran kalmıştım. kodlama, yazı yazma çok zevkli geliyordu ama onlar da uzun ömürlü değilmiş zaten sorunları yüzünden kaldırmışlar. Butterfly switch Mac'e özgü bir şeydi sanırım aradım bulamadım başka yerde. 1100 lira verecek olsam aslında logitech mx keys modelini düşünürdüm. O daha ergonomik gözüküyor.
 7. Litminov

  Klavye Tavsiyesi

  Mekaniklere daha yüksek bir bütçe ayırabildiğim zaman bakayım. Logitech k380'i beğendim tuşları da yuvarlak.
 8. Litminov

  Klavye Tavsiyesi

  mekanik klavyeyi pek sevmedim. blue switch de pek bana göre değil. ben daha çok apple magic keyboard tarzı klavyeleri seviyorum. tuşları ve yüksekliği kısa, dokunduğum an algılayacak tipte ince bir klavye arıyorum. magic keyboard çakması ürünlere yöneleyim en iyisi.
 9. Litminov

  Klavye Tavsiyesi

  ben de yuvarlak tuşlu, kodlama ve yazı için kullanımı rahat bir klavye arıyorum. 200 lira civarında yok sanırım. 300 lira üzerine de çıkmak istemiyorum. ingilizce q, türkçe q fark etmez. 200-300 lira aralığında bana göre bir klavye var mı yoksa everest, trust vs devam mı edeyim?
 10. Litminov

  Avatar ekleme

  ergen aşıkların birbirleriyle mesajlaştıkları o emoji dolu yazıları düşünün. işte forumda avatar olması da öyle bir şey asdf
 11. Litminov

  Avatar ekleme

  avatar çok saçma ya bir nick yeter işte ne gerek var avatara, imzaya
 12. Litminov

  Köpeğimin garip durumu

  n&d'nin hangi mamasını kullanıyorsunuz, köpeğiniz kaç kg ve günde kaç gr mama veriyorsunuz? n&d, acana, orijen gibi mamalarda günlük miktar çok önemli. eğer günlük aktivitesi yetersizse ve yemesi gereken miktarın üzerinde yiyorsa gaz problemi yapar n&d. Günde ne kadar verdiğinizi ölçmüyorsanız ölçmeye başlayın. günde 1 saatten az aktifse beslenme tablosundaki kilosuna göre en düşük miktarla başlayın ve gözlemleyin. ben n&d ile beslerken dışkı kokusu oluyordu ama acana ile beslerken hiç koku problemi olmuyor. markadan markaya değişebileceği gibi mamadan mamaya da çok büyük farklar oluşabilir.
 13. Litminov

  Köpeğimin garip durumu

  Sorun çözülmüş ama protein oranından bahsedildiğini gördüm şunu söyleme ihtiyacı duyuyorum. Et oranı %60'ın üzerinde olan mamalar diğer mamalara göre günlük gramaj olarak daha az verilir. Mesela Acana'da 5 kg inaktif bir köpeğe günlük verilmesi gerekilen mama 60 gram iken bu miktar tahıllı mamada 120 grama kadar çıkabilir. Evcil hayvan besleyen kişilerin en büyük yanlışı evcil hayvanlarına günde yemeleri gereken miktardan daha fazla vermeleri. Eğer günlük yemesi gereken miktardan fazla veriyorsanız bu tarz sorunlar da oluşturabilir.
 14. Litminov

  wifi extender sorunu (mu?)

  MicroUsb ile ayrıca elektrik bağlantısı istiyor ama cihaz çok ısınıyor ve çok güçsüz kalıyor hep reset atıyor. box versiyonu daha mantıklı bence.
 15. Litminov

  Oynadığınız mobil oyunlar

  lol wild craft sardı bayağı ama bir oyun süresi çok uzun. bazen 20 dakikayı geçebiliyor.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...