Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW Classic Ana Konu

Darksun

Öne çıkan mesajlar

Celtics said:

3 saat raid yapıp boss indirip "ee item alamadım" diye tatmin olmadan çıkmıyorduk ki o zaman? olay başkaydı. ha dersen ki 2017 yılında o community falan hikaye, yemez dersen o ayrı. ama vanillaya item vs. odaklı falan bakmayın abi. oyun belli sınırlar içinde, yapılması gerekenlerin basit olduğu ama vakit alan bir oyundu, toplulukla birlikte oynamak zorunda bırakıyordu seni ama oyun, o yüzden keyifliydi. şimdi sosyal medya vs. bu kadar varken insan o community şeysini wow'da arar mı, bu tartışılır.

https://www.raphkoster.com/2010/02/26/are-virtual-worlds-over/

raph koster bu konuda yazmıştı. mmorpgler sosyal medya öncesi, insanların online birileriyle tanışma, social networking alanlarıydı. şimdi networking'i geçtim, insanlarla iletişime geçmekten kaçınılıyor, ağırlıklı dünya bok, insanlar bok düşünceleri yüzünden. yeni mmolar hep sol-pug ağırlıklı zaten. üstüne vanilla'da keşif duygusu vardı. şimdi reddit'ten guide okuyup, min-max'ing yapma var.
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

mage ve rogue vanilyanın efsane karakterleriydi kesinlikle. şanslıydım ki oyunu pek bilmememe rağmen mage ve rogue kastım ve o dönem o classlarla oynadım. yalnız pvp'de lock'lar acı çektiriyordu. :D frost mage ile warrior'u öldürememe ihtimalin yoktu gibi.

lock demişken, aklıma argent dawn zamanı geldi. türk rp serverında başlamıştım oyuna. yardımcı oluruz bilmemne konuşuyorlar, sonrasında arkadşaım başlamak istedi. warlock açtı ben hunterdım. petleri övüyorum sürekli şöyle iyi böyle iyi, o zamaki kafamızla. arkadaşı da alabilir myiiz demiştim, warlock olduğu için almamışlardı. darkside mış warlocklar şöyle kötüymüş falan diye.
guild liderinin ismi de osmandı. belki vardır buralarda birileri o döneme denk gelmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal said:

Şu sene olmuş bilmemne goygoyunu yapan ekip çok iyi ya..

Hiçkimse ile muhattap olmadan zero skill ve sosyallikle sıfırdan karakter açıp FM oynar gibi dungeon finder'dan 930 item level olup 23milyon kritleyelim hep beraber..

Yılın 2018 veya 2058 olması ile bir oyunun ne alakası var onu anlamadım.
He dersin ki benim vaktim yok o kadar oynayamam casual takılırım.. kabul tabiki..

Mantık şu yani yıl 2018 oldu abi hemen karakterlerimiz 2348 item level olup 349 milyon vurmalı böle hepimizde legendary itemlar falan olmalı sdfsh ..
Artık teknoloji çağındayız sddfs.. Oyun lan bu.

Vanilla server, bu oyuna ilk günü , ilk haftası veya ilk zamanı başlayan adamlar için büyük bir lutuf.. Blizzard veya zaman sizi ne güzel corruptlamış.. Hemen +15 yasındaki ergenler gibi end game olayım 23048324 vurayım legendary itemlarımla dalaranda zıplayayım diyosunuz yani.

Götü yiyen beri gelsin, vanilla geliyor...
Zamane wowcularını da bekliyoruz.. Mekan : UBRS Balkonu dsaufhdsu

Eski Dostum Eternal :) zamanında imza yapmışım sözünü.

Eternal, 06 Temmuz 2005 10:23 tarihinde demiş ki:
bak ben bi fire mage ezdim adamın hayalleri kurudu.

Kesin dönerim yine mage oynarım ama kesinlikle Pvp için.

Kendi emeğim ile pvp guildinde rank 13 e kadar çıkmıştım. Bu sefer 14 denerim. Vanilla da r14 olmak off ne işkence..
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

ben de oynarım vanilla da valla özledim cok fırsatım veortam olursa takrardan raidte yaparım.

bu arada
ozii_x said:

rank 13 orc warrior Badabum'un selamı var jaedenarda beraber oynamıstınız sanırım yanlış hatırlamıyorsa :))

A.s :) Oynamışızdır Kesin.

Bizim premade grp. cross realmler yoktu. Millet görünce afk yapar çıkardı.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

bence asıl düşünmeleri gereken bloodlust ve paladin farkını nasıl kapatacaklar

vanilla yapalım ama içinde belf ve spacegoat olsun diyebilirler belki.

öte türlü eskinin PALADIN OP

BLOODLUST OP tartışması bütün işi bok eder sfds

Bloodlust TBC ile eklendi Vanilla'da yok. Ama paladin blessings horde da yoktu evet.
Sosyal ağlarda paylaş

işte sorun o çok qq dönecek klasik 1.12 patch'ten 1tık daha fazla birşey eklerse blizz madem onu ekledin bunu da ekle o zaman diye sıkıştıracak millet drama dönecek.

ya bişey eklemeyecek yada 2423424 şey eklemek zorunda kalacaklar.

o da vanilla olmayacak light versiyonu olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

belli başlı kolaylıkları ve denge değişikliklerini entegre etmeleri gerekir diye düşünüyorum

o zamanki wow ve şuanki wowun özelliklerini yanyana koyup neyi entegre edip neyi etmeyeceklerini uzun uzadıya komünitenin de fikrini alarak belirlemeleri gerekir ilk olarak.

mesela lfg tool, koymazlar yüksek ihtimal komünite istemiyor
fakat bloodlust ve blessinglerin 2 taraftada olması entegre edilebilir vs gibi
Sosyal ağlarda paylaş

QoL changes kesin olmali bir kere. Belli bir patch de sabit tutup hicbirseyi degistirmemek mantikli degil - Uthgard yapti bunu 6 ayda surunuyor server. Cunku devler inat etti. Insanlarin anlamadigi sey nostalgia feeling ama gidip herseyin eskisi olmasi demek degil bu. 56k model Pentium 3 ile oynamiyorsak nasil, bazi sonradan eklenen mantikli QoL improvementlarin eklenmesi lazim.

Burada da community girecek olaya. LFG tool tabii ki olmayacak ama belli basli ufak denge degisikliklerinin olmamasi icin hicbir sebep yok.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

shamanda, ismini bilmiyorum da reflect yapan totem efsaneydi ya. wsg'ta shaman oynayan bir arkadaşım ağzını yüzünü kırıyordu magelerin kendi kendini dövüyolardı pom pyro reflect olunca aasdf

Shaman'da reflect yapan totem yoktu ya, grounding totem vardı partiye gelen zararlı bi büyü varsa onu ground ediyordu sönümlüyordu, sonra yok oluyordu ama reflect etmiyordu. :D

Büyüleri reflect eden yansıtıcılar vardı 300 skill engineering'de fire/frost/shadow okulları için, az mage warlock dövmedik zamanında. =D

Favori engineering itemiydi şu da zamanında:
http://db.vanillagaming.org/?item=10645
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

yekeyeke said:

Eternal said:

sen kimdin olm seven'da ve pain train'de.. Metaphor ben =)

ailenizin human mage'i =p

Drakkahn idi nickim ya benim, Warrior :D Paladin tarafında Amrasamandil vardı, Warrior MT Kinkstaah mıydı neydi, Keyhusrev ot Delidumrul dps idi, PT'nin başında da Rogue bi adam vardı, unuttum adını şimdi. Mage tarafında Spessnat vardı sanırım, biri daha vardı adı gelmiyor aklıma, priestlerde Lokman vardı. Baya bişey hatırlıyormuşum. Bunlardan sonra Retribution diye bir başka guild kurulmuştu ona geçmiştik. Cigara diye Hunter ve Yaban diye Rogue vardı Rank15'e kasan yine bu guildlerde :D.

Hatirladim la sizleri spessnat benim cok sevdigim bir abimdir.

Corald baba burda, Mage.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...