Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ready Player One (2018)

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

Filmde bize insanların en sevdiği karakterin kılığına ve kimliğine girdiği, gerçektekine benzer bir hayat sürdükleri ikinci bir dünya gösteriliyor. 80'lerden beri olan ütopik alternatif dünya hayali.

Ancak gerçekte asla bu kadar düzenli bir hayat söz konusu olamaz. İnternet internettir, ve insanlar gerçekçi bir toplum oluşturmaktansa işin dalgasına bakmaya eğilimli olacaktır (defalarca örneklerle gördüğümüz benzeri multiplayer dünyalarda olduğu gibi).

Olayi biraz yanlis anlamissin. Oasis, okul gezegeni gibi bazi kisimlari haricinde, insanlarin duzenli bir toplum halinde yasadiklari bir yer degil.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

seni sadece ben mi anlamıyorum diye merak ediyorum bazen bonec

bilmiyorum, ben de mesajlarımı anlamayacak kadar komplike nasıl bulabiliyorsunuz onu merak ediyorum.

1- Ready Player One, insanların internet üzerinden girdiği sanal bir dünyayı anlatan bir film, herkes bir karakter seçip onu yönetiyor
2- Ready Player One adındaki filmde, bu sanal dünyanın bize belirli bir düzende yansıtıldığını görüyoruz
3- Gerçekte buna benzer biçimde kurulan hiç bir internet dünyasında böyle bir düzen bulunmuyor.
4- Bunun üstünden dalga geçmek üzere bir video atıyorum.
5- Sen de bu mevzuyu anlamayıp espriyi açıklatmak zorunda bırakıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Olayi biraz yanlis anlamissin. Oasis, okul gezegeni gibi bazi kisimlari haricinde, insanlarin duzenli bir toplum halinde yasadiklari bir yer degil.

Filmi izlemedim, kitabı okumadım, filmde neyle karşılaşacağımızı trailer üstünden yorumluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Ya trailer çok temiz görünüyor ya herkes internette hayal gibi hayatlar yaşıyor falan, o olay mümkün değil yarısı gelir troller diyor. Ben yapardım mesela

Oasis, bir suru gezegenden olusuyor ve bu gezegenlerin buyuk cogunlugu da eglence amacli. Oyle Matrix gibi normal dunyanin aynisi bir sanal gerceklik soz konusu degil. En azindan romanda oyle degildi.

Gezegenlerin her birinin farkli kurallari var. Mesela bilimkurgu tarzi bir gezegende buyu yapilamiyor.

Herkesin Avatar'i ise -en azindan hesap basina- bir tane. Level atlayip gucleniyor ama olurse tekrar 1. level oluyor. Trolluk yapmaya calisanlarin avatarlarinin bolgedeki guvenlik gucleri tarafindan oldurulmesinin caydirici bir etkisi olur diye tahmin ediyorum. Gerci roman hic o konulara girmiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
mascio said:

adı o kadar kötü ki içimdeki tüm filmi izleme isteğini yok ediyor. devrik cümle gibi.

Türkçe adı daha kötü ve saçma: Başlat Ready Player One

Filmi beğendim. Romandan epey farklı ki farklı olması da iyi. Romandan daha başarılı buldum filmi.

Büyünün sözlerinin nereden alındığını farkedince mutlu oldum.
https://www.youtube.com/watch?v=AvkmQceOWbw
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...