Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ready Player One (2018)

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Hayır, koydugu üskeletin üst vücuda bak, şişme yelek giymiş cocukta dısarı cıkacak kaburgalar neredeyse. ama sırtındaü kemiklerin dısarı contortlayacagı yerde bol bol negative space dfg.

Klasik photobash faciası bu. Kafa, üst vücut, bacaklar başka fotolardan yapıstırılınca böyle komik şeyler çıkıyor. Normalde alısıgız da çok uzun bacaklar adamı 1.71 boyu olan aktorün üst vücuduna vurunca dogal yani.
Sosyal ağlarda paylaş

olm futbol threadlerinde bile perspektifi gorebilmeniz icin sansal'in cizgi cekmesi gerekiyor, gelmis resim cizen adama anatomi ogretiyorsunuz. only in paticik yeminlen ahahaha

yapan herif usenmis, sag bacak acili zaten duz degil ust kismina bakarsaniz. hic mi goz yok lan sonra penalti tartisiyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

sabo'nun iskelette 8 derece skolyoz var. O genç yaşta ilerleyebilir, düzenli kontrole gitmesi lazım karakterin. Umarım filmde skolyoz kontrollerini görme imkanı buluruz.

sadklasj guldum buna.

Iskette de cok sikinti var evet. Hadi omurganin egikligi, yamuklugu rahatsiz etmedi, sag bacagin legen kemiginin saginda degil de sag on tarafindan cikmasi da mi rahatsiz etmiyor?

Motorun dalga kopurmesi gibi adeta...
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbirşey olması gereken yerde değil abi.

Bacagın uzun görünmesi çok daha talihsiz bir hastalıgın bir semptomu. Her section'ın perspektifi farklı yani, o yüzden sadece bacaklara bakarsan bacaklar dogru, üst vücuda bakarsan üst vücut dogru, direge bakarsan direk dogru. Ama geri çekilip bakınca LOL WAT diyorsun.

Ha amatör göze hemen batmasın diye dünyanın karanlıgına koymus bütün figürü de, yemezler.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Holy said:

sabo'nun iskelette 8 derece skolyoz var. O genç yaşta ilerleyebilir, düzenli kontrole gitmesi lazım karakterin. Umarım filmde skolyoz kontrollerini görme imkanı buluruz.

sadklasj guldum buna.

Iskette de cok sikinti var evet. Hadi omurganin egikligi, yamuklugu rahatsiz etmedi, sag bacagin legen kemiginin saginda degil de sag on tarafindan cikmasi da mi rahatsiz etmiyor?

Motorun dalga kopurmesi gibi adeta...
Çocuk felci geçirmiş küçükken, filmde topallarsa sıkıntı yok gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Akuma_Blade said:

bizzat yazarın kendi açıklamalarından hareketle söylüyorum,, "tüm göndermeleri koyamadık, çünkü hepsi için izin almamız mümkün olamadı, örneğin kitapta Ultraman varken filme aktaramadık" demişti.

Gundam göndermesi için biraz araştırdığımda 2014'in Ocak ayında Yoshiyuki Tomino'nun bir Hollywood özel efekt stüdyosunun yeraldığı bir prodüksiyon için Gundam'ı kullanma izni verdiğini açıkladığını hatırladım. Gerçi Tomino o stüdyoyu Legacy diye açıklamıştı ama muhtemelen filmin efektlerini yapan ILM hakkında ipucu vermemek için yapılmış bir hedef saptırma da olabilirdi neticede.

Kısaca filmdeki tüm göndermelerin buzdağının su üstündeki kısmı olduğu düşünülebilir.

Ready Player One referans listesi

Ben şu izin olayına çok fitilim. Hakları elinde olabilir bir şeyinde isteyen istediği gibi referans verebilmeli, atıf yapabilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Fair usage diye geciyo o dedigin sey de, baskasinin yarattigi seyi kullanarak para kazanman fair usage'in disinda kaliyo. O yuzden izin almalari gerekiyor.

Adamin yarattigi karakteri koymasan, su animede soyle oluyodu diye kendi filmindeki karakterleri konustursan izin mizin alman gerekmiyo mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

sabonis said:

adamın biri yapıştırmış ve oturuyor. daha ne diyeceğimi bilmiyorum ya. neyse ateşli hastayım ve işim var. geceye konuşuruz.

Yok abi oturdugunu sanmanın sebebi çok basit, sektorde terim var bunun için, polished turd.

çok güzel teknik terimmiş sdfaasdf

bu arada internet dünyasının başkanı Captain Disillusion bu konuya da değiniyor: https://twitter.com/cdisillusion/status/939919353138548736

3 tane resim okumuş hatta okumayı geçtim üni'de hoca olmuş arkadaşım var, onlara göndericem whatsapptan, bakalım onlar ne diyecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok anatomik olarak dogru olsa sıkıcı olabilir, böyle göz tırmalamaz.

Photobash dedigimiz şey milyonlarca referans fotosunu alıp orasını burasını çekip photomanipülasyonuyla yapılan iş bu arada bilmeyenler için. Hani çok sık kullanılıyor early concept artlarda, çok hızlı cunku. Ama gidip blockbuster'ın cover'ı olacak şey değil yani.

Sanırım cocuk 1.71 manlet oldugu için rica etmiş dfgfgdjh.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

xunn said:

sabonis said:

adamın biri yapıştırmış ve oturuyor. daha ne diyeceğimi bilmiyorum ya. neyse ateşli hastayım ve işim var. geceye konuşuruz.

Yok abi oturdugunu sanmanın sebebi çok basit, sektorde terim var bunun için, polished turd.

çok güzel teknik terimmiş sdfaasdf

bu arada internet dünyasının başkanı Captain Disillusion bu konuya da değiniyor: https://twitter.com/cdisillusion/status/939919353138548736

3 tane resim okumuş hatta okumayı geçtim üni'de hoca olmuş arkadaşım var, onlara göndericem whatsapptan, bakalım onlar ne diyecekler.

bak bu da hoca söbü-nis.

"TRT’de katıldığı programda Hz. Nuh’un oğluyla cep telefonuyla konuştuğunu ve gemiden İHA gönderdiğini iddia eden İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Yavuz"
Sosyal ağlarda paylaş

yeri değil ama bir kaç yerde daha duydum,
o Yrd. Doç. suyunu çıkarmış ama nuhun gemisinin ilkel bir gemi olmayacağı yönünde iddialar veya tezler eskiden beri var. ben bi 15 sene önce falan cevizkabuğunda bu muhabbetin geçtiğini hatırlıyorum, modern bir gemi olarak, iha falan yok tabi :)
Sosyal ağlarda paylaş

kürek sapı gibi bacağa normal de. Hadi dedin. Gözünle bakmadan dedin diyelim yahu

E sonra bakıp bilim idimi irkidislirima da gostertcem de ne demek. Ahahahihi oyf

Hemen arkasına gemiyi gördüm. Ceviz kabuğun kırılsın emi off ahahahhhhh ihasiz miş.. güler gecerim bu sefer dayanamadım. Of olcem
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Akuma_Blade said:

bizzat yazarın kendi açıklamalarından hareketle söylüyorum,, "tüm göndermeleri koyamadık, çünkü hepsi için izin almamız mümkün olamadı, örneğin kitapta Ultraman varken filme aktaramadık" demişti.

Gundam göndermesi için biraz araştırdığımda 2014'in Ocak ayında Yoshiyuki Tomino'nun bir Hollywood özel efekt stüdyosunun yeraldığı bir prodüksiyon için Gundam'ı kullanma izni verdiğini açıkladığını hatırladım. Gerçi Tomino o stüdyoyu Legacy diye açıklamıştı ama muhtemelen filmin efektlerini yapan ILM hakkında ipucu vermemek için yapılmış bir hedef saptırma da olabilirdi neticede.

Kısaca filmdeki tüm göndermelerin buzdağının su üstündeki kısmı olduğu düşünülebilir.

Ready Player One referans listesi

Ben şu izin olayına çok fitilim. Hakları elinde olabilir bir şeyinde isteyen istediği gibi referans verebilmeli, atıf yapabilmeli.

Öyle olsa her film çeken filmini SuperHeroBeatDown'a çevirebilirdi. YouTube'a izleyince gülüyoruz eğleniyoruz ama izin alınmamış bir şeyi beyazperdede görmek istemezdim açıkçası çünkü izin alınmamış bi içeriğin filmi film değil fanfiction'a çevireceğini düşünürüm öyle birşeyin.

parası film çekmeye yeten her herifin filmine Batman kılığında bir figüran koyup Christian Bale taklidi yaptırmasını istemem açıkçası.

ha, senin için önemli eşik kitaptaki original content'in sinemaya geçerkendki kaybından duyulan çekince ise fragmanda kitapta olmayan yığınla referans ve olay vardı, bir de o açıdan bakabilirsin istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmde bize insanların en sevdiği karakterin kılığına ve kimliğine girdiği, gerçektekine benzer bir hayat sürdükleri ikinci bir dünya gösteriliyor. 80'lerden beri olan ütopik alternatif dünya hayali.

Ancak gerçekte asla bu kadar düzenli bir hayat söz konusu olamaz. İnternet internettir, ve insanlar gerçekçi bir toplum oluşturmaktansa işin dalgasına bakmaya eğilimli olacaktır (defalarca örneklerle gördüğümüz benzeri multiplayer dünyalarda olduğu gibi).

Daha gerçekçi bir trailer izlemek için:

https://www.youtube.com/watch?v=ame2oNyb7EM
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...