Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sevdiği işi yapanlar

fresia

Öne çıkan mesajlar

fresia said:

nasıl bir duygu

baya iyi ama sorunsuz değil. her iş gibi sevdiğin işin de bunalımsal dönemleri oluyor

fresia said:

iş bitince evde hobi olarak mı devam ediyor

bazen 2-3e kadar

fresia said:

bir konuda uzmanlaşmak şart mı

hobisel işlerin bir kısmı yaratıcı süreç içeren işler. uzmanlaşmazsan yaratma kaliten ve miktarın azalıyor yaratamayınca da mutsuz oluyorsun.

fresia said:

hayatın diğer alanlarında kendini yetersiz hissetme?

senin kafandaki hobisel iş tanımı maket yapmak falansa şart değil

fresia said:

sürekli gelişim sağlamak mümkün mü bir yerden sonra sıkılıyor mu insan

gece gündüz ölene kadar bu işi yapsam öğrenebileceğim şeylerin %10unu falan anca öğrenirim. yine senin kafandaki hobisel iş tanımı sanırım maket yapmak oyun oynamak falan. ama bazı insanlar için misal yardım kuruluşunda çalışmak da sevdiği işi yapmak oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fresia said:

nasıl bir duygu

"sevmediği" işi yapan biri olarak işimde kendimi zorunlu olmadıkça geliştirmek istemiyorum

-gayet iyi bi duygu.
-iş zaten evde sdf. çizgi çizip ayırmak kolay değil o yüzden.
-değil.
-öyle bir şey hissetmedim hiç.
-daha sıkıldığım olmadı (aşırı iş yığıldığı zamanları falan saymıyorum tabii).
Sosyal ağlarda paylaş

Sevdiğin işi "sevdiğin yerde" yapmak da etkili yalnız. Yani sırf işi genel olarak sevmek yetmiyor.

Öyle bir patronla çalışıyorsundur ki mesela, kanser ediyordur seni. Ne kadar yaptığın işi sevsen de ekstra çaba sarf etmezsin. Veya çok güzel insanlarla çalışıyorsundur, iş dışında bile işe katkı getirecek şey yaparsın devam edersin. Sırf işin kendisi ile alakalı değil yani bence.
Sosyal ağlarda paylaş

fresia said:

nasıl bir duygu

"sevmediği" işi yapan biri olarak işimde kendimi zorunlu olmadıkça geliştirmek istemiyorum

-güzel
-e haliyle
-evet
-her konuda iyi olcaz diye bi kaide yok
-5 yıldır fln calısıyorum daha sıkılmadım

aşçıyım
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok şanslıyım. İşim ve Eşim 10/10 ki iyi karar verme becerime güvenmem kozmoz beni kolladı diyorum bazen.

Akedemisyenim, Denizciyim, "kaptan hoca" yım. Ders anlatmayı çok seviyorum. 10 sene önce mezun olmuş kaptanların odama gelip hikayelerini anlatmasına bayılıyorum. Bana benim hikayelerimle de geri geliyorlar. Şunu demiştiniz aynisi gemide oldu diyenler oluyor.

Seviyorum ulennn (bi de biraz daha fazla para kazanabilseydim).
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Ben çok şanslıyım. İşim ve Eşim 10/10 ki iyi karar verme becerime güvenmem kozmoz beni kolladı diyorum bazen.

Akedemisyenim, Denizciyim, "kaptan hoca" yım. Ders anlatmayı çok seviyorum. 10 sene önce mezun olmuş kaptanların odama gelip hikayelerini anlatmasına bayılıyorum. Bana benim hikayelerimle de geri geliyorlar. Şunu demiştiniz aynisi gemide oldu diyenler oluyor.

Seviyorum ulennn (bi de biraz daha fazla para kazanabilseydim).

mayış yetmiyor dedin beni kaybettin
Sosyal ağlarda paylaş

isi deil kendini sevmek onemli. kendini nerde gormek istedin onemli. cok klise laf. ya abi bi siktirgit o isler oyle olmuyo cevabi cuk oturuyo falan ok ama oyle degil kafada bitiyo hersey.

cok bi skim basardigimdan deil ama digital pazarlama diye baslayip 2 ay sonra maasi 2 katina cikartarak pazarlama direktoru olup 1 sene calistim son isimde.

patronumdan fiziksel olarak nefret ediyodum. cok zor tuttugum oldu kendimi bikac saldirip agzini burnunu sikesim geliyodu. gorunce sesini duyunca ellerim titriyodu bazen. 3 saat yol gidiyodum en az 550 lira mi ne yola veriyodum sirf. bakirkoyde yarrak gibi ofiste calisiyodum.

bunlar mental engeller ama iste. bunlari sallayip kendine isine odaklaninca bambaska oluyor. spesifik olarak havayollariyla calisiyoduk. muhattab oldugum adamlar c-lvl veya direktorler. gunde ortalama 30 call 2-3 presentasyon yapiyodum bu insanlara. sonra aftersale ve software implementasyonda bindi cunku mal gibi oturmuyodum gidip developerin yaninda izleye izleye bi miktar sql ogrendim. pilot ders iceriklerinden avrupa sivil havacilik regulasyonlarina kadar sosyal medyasindan sales agreement duzenlemesine kadar nerde ne problem ciksa bana danisilmaya baslandi. 4 ay oldu isi birakali ulke degistirdigim icin o da, hala e-mail geliyo ya bunu nasil yaptiydin biz nasil yapalim yardim etsene bi diye ceodan bilmemneyden.

kendi kafanizda bitiyo yani. benim bu isten once 2 sene lab 2 sene satis tecrubem var topu topu son isle beraber 5 yil. hicbisey degil. ama o mental engel kalkti son senede iste. anasini sikerim verin diye geziyorum.

bence isi sevip sevmemek yalan. kendini nerde gordugunle ne kadar korktugunla alakali. isimi seviyorum gune sarkilar soyleyerek basliyorum laylaylom oh cok guzel.

sevmiyosan da oyle baslayabiliyosun. bi noktada is seni seviyo. alin gazi vurun kirin kimse de isini kucumsemesin. tecrube onemli olan olay. isi de sektoru de kucumsemeyin.

kafanin bi noktasi var o noktasini degistirince gerisi geliyor. isini sevmeyende aglamasin. ne kazaniyorum bu isyerinde kendimi nasil upgrade ederim is degistirdigimde nasil birsey istiyorum bunun icin ne yapabilirim en onemli kismi.

belki biri gaza gelir skim nedir lan diyip dalar biseylere diye uzun uzun yazdim. dedigim gibi cok bi is basardigimdan deil disaridan ama benim icin cok buyuk adim. biyoloji okuyup sonra corporate training satip sonra kucuk bir firma dahi olsa uluslararasi bi software firmasinda pazarlama direktoru olmak.

hayatta herseye KAFA atmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

yapılan işte başarılı olunca seviliyor bir yerde
bilmediğin bir konuyla karşılaşınca
sistematik çalışma gerektiriyor ve odaklanma
çoğu zaman internette gezinirken buluyorum kendimi

bir de hep bir şey icad etme, en iyisi olma hevesi
çok uzun vadeli hayaller motivasyonu baltalıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...