Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sevdiği işi yapanlar

fresia

Öne çıkan mesajlar

yildirimokur said:

" En iyisi olmaya çalışmak " neden motivasyonu baltalasın, anlamadım.

aşırı duygulardan bahsediyorum
öğrendikçe yeni ufuklar açılıyor, yetersizlikler ortaya çıkıyor
hayatını adaman gerekiyor filan

bu kadar kasmaya gerek yok tabi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Vingthor said:

isi deil kendini sevmek onemli. kendini nerde gormek istedin onemli. cok klise laf. ya abi bi siktirgit o isler oyle olmuyo cevabi cuk oturuyo falan ok ama oyle degil kafada bitiyo hersey.

cok bi skim basardigimdan deil ama digital pazarlama diye baslayip 2 ay sonra maasi 2 katina cikartarak pazarlama direktoru olup 1 sene calistim son isimde.

patronumdan fiziksel olarak nefret ediyodum. cok zor tuttugum oldu kendimi bikac saldirip agzini burnunu sikesim geliyodu. gorunce sesini duyunca ellerim titriyodu bazen. 3 saat yol gidiyodum en az 550 lira mi ne yola veriyodum sirf. bakirkoyde yarrak gibi ofiste calisiyodum.

bunlar mental engeller ama iste. bunlari sallayip kendine isine odaklaninca bambaska oluyor. spesifik olarak havayollariyla calisiyoduk. muhattab oldugum adamlar c-lvl veya direktorler. gunde ortalama 30 call 2-3 presentasyon yapiyodum bu insanlara. sonra aftersale ve software implementasyonda bindi cunku mal gibi oturmuyodum gidip developerin yaninda izleye izleye bi miktar sql ogrendim. pilot ders iceriklerinden avrupa sivil havacilik regulasyonlarina kadar sosyal medyasindan sales agreement duzenlemesine kadar nerde ne problem ciksa bana danisilmaya baslandi. 4 ay oldu isi birakali ulke degistirdigim icin o da, hala e-mail geliyo ya bunu nasil yaptiydin biz nasil yapalim yardim etsene bi diye ceodan bilmemneyden.

kendi kafanizda bitiyo yani. benim bu isten once 2 sene lab 2 sene satis tecrubem var topu topu son isle beraber 5 yil. hicbisey degil. ama o mental engel kalkti son senede iste. anasini sikerim verin diye geziyorum.

bence isi sevip sevmemek yalan. kendini nerde gordugunle ne kadar korktugunla alakali. isimi seviyorum gune sarkilar soyleyerek basliyorum laylaylom oh cok guzel.

sevmiyosan da oyle baslayabiliyosun. bi noktada is seni seviyo. alin gazi vurun kirin kimse de isini kucumsemesin. tecrube onemli olan olay. isi de sektoru de kucumsemeyin.

kafanin bi noktasi var o noktasini degistirince gerisi geliyor. isini sevmeyende aglamasin. ne kazaniyorum bu isyerinde kendimi nasil upgrade ederim is degistirdigimde nasil birsey istiyorum bunun icin ne yapabilirim en onemli kismi.

belki biri gaza gelir skim nedir lan diyip dalar biseylere diye uzun uzun yazdim. dedigim gibi cok bi is basardigimdan deil disaridan ama benim icin cok buyuk adim. biyoloji okuyup sonra corporate training satip sonra kucuk bir firma dahi olsa uluslararasi bi software firmasinda pazarlama direktoru olmak.

hayatta herseye KAFA atmak lazim.

şu cocuk banlanmış ama güzel şöylemiş.
sanırım olay işin kendisinde değil de kişinin kendisinde hakikaten.
yoksa her iş çekilmez olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...