Jump to content

yildirimokur

=o=
 • Mesaj sayısı

  6.442
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

yildirimokur hakkında

 • Rütbe
  yildirimokur
 1. yildirimokur

  Gerçek Kesit: MANYAK (2018)

  Kimlere saygı kuşağı? Kimler için?
 2. yildirimokur

  Umut Sarıkaya 4 - Esnaf Birlik Oldu

  Çok teşekkür ederim. Sağol
 3. yildirimokur

  Umut Sarıkaya 4 - Esnaf Birlik Oldu

  Beyler, bi hayırsever bi insan şu karikatürü atabilir mi? Hani kız google'dan arama yapıyor. Eleman orda sesleniyor. S harfine basma diye. Aradım özürlüyüm heralde yarım saattir arıyorum, ama bulamadım.
 4. yildirimokur

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Bizim gençler sinema eleştirmenlerinden, sinema tarihçilerinden faZla film izliyorlar maşallah.
 5. yildirimokur

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Olm ben ne güzel beğeniyordum hep. Sizin yüzünüzden sorgulayarak izlicem hep.
 6. yildirimokur

  A Quiet Place (2018)

  Bu filmi sevmeniz için fazla sorgulamamanız lazım, bu da nasıl bi mantıksa artık. Niye tutarsız filmler yapıyorlar, neden mantık hataları yapıyorlar? Her filmde var. Milyon dolarlık filmler mantık hatalarıyla dolu. Anlamak mümkün değil. Filmi, abla ve kız çocuğu taşıyor. Çok başarılılar. Konu güzel, gerilim güzel. İzlenir. Yüksek sesle izlenmesi gerek.
 7. yildirimokur

  A Quiet Place (2018)

  Yok artık!
 8. yildirimokur

  Özer Aydoğan - Penguen

  Çok iyiler var ara(lar)da. Hll dedim.
 9. yildirimokur

  doğan cüceloğlu - savaşçı

  Hayata küsmüş bir öğretmenin, Cüceloğlu ile olan diyalogları. Lisede okumuştum çok motive etmişti beni hayata karşı. Tekrar mı okusam acaba ?
 10. yildirimokur

  Fistan'i atalim mi?

  Fistan atılırsa demokrasi mi kazanmış olacak ?
 11. yildirimokur

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Benim rüyama girer izleyemem böyle şeyler :) I
 12. yildirimokur

  Shot Caller (2017)

  Breaking bad hapishane
 13. yildirimokur

  Guzel milf soyleyin

  cena ceymsın, ilk göz ağrımız
 14. yildirimokur

  Hava Temizleyici / Filtreleyici

  " eşim de ben de sigara içiyoruz ve üstüne üstlük kendisinde alerjik astım bulunuyor Sigarayı azaltma/bırakma planları düşünülüyor " Bravo
 15. yildirimokur

  Tekken 7

  Tekken'de, yukarı aşağı basmak ayrı bi olay. Basış hassasiyetine göre yarım zıplıyor, tam zıplıyor. Ya da yarım dodge yapıyor, tam dodge yapıyor. Yukarı zıpladığında da, havadaki zamanlamana göre çıkan tekme ve yumruklar değişiyor. Mesela adama doğru zıpladığında havadaki konumuna göre sağ tekmeyle 4 ayrı vuruş yapma imkanın var. Yumrukla da öyle. Mesela yere tam inerken yumruk yaparsan yerdeki adama vurursun. Dodgelarla, atak yönüne göre kaçabiliyorsun. Ve dodge yaparken atak da yapabilirsin, genelde kantır atak olur bunlar, ve komboya gidersin. Çok fazla ayrıntı var tekkende. Eğilmiş vaziyettesin, ayağa kalkarken yapılan vuruşlar ve böyle başlayan kombolar, tutmalar var. Eğilen adamı tutmaktan, yumruk-tekme tutmaya kadar çok şey. Keşfet keşfet bitmeyecek bi oyun tekken. (o yüzden tekken 7 falan, ben almıyım, çok zaman isteyen bi oyun) Benim için en iyi dövüş oyunu Tekkendir. Belki de öğrenciyken, 4 sene boyunca başka oyun oynamadığımız, oynamak istemediğimiz içindir. İlginçtir ki; bu kadar fazla hareketin, bu kadar fazla karakterin olduğu bi oyunda, ilk defa oynayan biri bile orta seviyedeki bi oyuncuyu dövebiliyor. Sallayarak ya da bulduğu ( ya da gösterilen ) bi iki hareketle. Oyun, amatöre de, profesyonele de hitap edecek şekilde mükemmel yapılmış. Nice kız arkadaşlarımızdan dayak yemişliğimiz vardır. Sorarsanız kötü yönleri nedir söylerim : 1-Çok fazla karakter türetmeleri ve yeni karakterlerin hareketlerinde orjinallik olmaması. Ondan bundan hareketleri alıp, harmanlıyorlar ortaya karışık yapıyorlar, al sana yeni karakter. 2- Kombo olayını çok fazla abarttılar. Bitmek bilmeyen kombolara döndü oyun. Kafalar, karşıya nasıl vururumdan çok, komboya nasıl başlayabilirime döndü. E döner çünkü her şey kombo oldu tekkende şimdi. (Tekken 3 bu tarz bi oyun değil mesela.) Sen adamın %20 canını almışsın zaten komboyla, bi de adam aşağı düşüyor, komboya devam ediyorsun aşağı katta dövmeye devam ediyorsun. Neden ? Yanlış bi hareket yaptı, kantır atak yedi çünkü. 3- Oyun çok fazla ışıl ışıl oldu. Vuruş efektlerini abarttılar. Bi tekme atıyorsun çiçekler açıyor, havai fişekler patlıyor. Gerçekçilikten iyice uzaklaştılar. Tekken'in en güzel özelliği gerçekçi olmasıydı. 4-Kostüm seçme, incik boncuk takma. O kadar abartılmış ki, rakibin ne hareket yaptığını anlayamayacak hale getirilmiş oyun. O yüzden benim oyum TEKKEN 5'e
×
×
 • Yeni Oluştur...