Jump to content

boztu

=o=
 • Mesaj sayısı

  191
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

boztu hakkında

 • Rütbe
  boztu
 1. boztu

  Android APK , Decompile Compile HTTPS Sniffing sorunu

  SLL pinningi önce Frida ile bypasslamayı deneyebilirsin. https://codeshare.frida.re/ Eğer olmazsa decompile edip(dex2jar ?) sertifika zorlayan metodu bulup, değiştirip geri derleyebilirsin.
 2. boztu

  Sirkette korsan yazilim problemi

  Dava açmadan ip adresinden şirkete nasıl ulaşıyorlar o havada kaldı? Logların imzalanması, dışarıdan sahte log üretimini de engellemez. Ortada suç aleti olan bilgisayar da yok. Doğrudan kabul edip ödemek saçma göründü bana ama "habire götten zarto" başlığının silindiği bir ülkeyiz. İşten anlayan bir bilişim avukatına danışsanız keşke.
 3. boztu

  Sirkette korsan yazilim problemi

  Bir de ip adresinden, iş yeri adresinizin belirlenmesi için hangi mahkeme kararını gösteriyorlar? Eğer yasadışı bir şekilde ip adresinizi iş yeri adresiniz seviyesinde çevirebildilerde ortada bambaşka bir suç var.
 4. boztu

  Sirkette korsan yazilim problemi

  Şikayetçi olan taraf korsan kullanımı mahkemede nasıl ispatlıyor? Hani ortada bir log authority gibi bir kavram da olmadıktan sonra ip adresini bildiğim adamı tehdit edebilirim gibi göründü.
 5. boztu

  Remote Logging

  https://logz.io kullanıyorum ben. Güzel Saas ELK veriyor adamlar. Community (beleş) hesaplar için de günlük 3gb limiti var. İyi yani yeterli bana. Bir çok dilm ve kütüphane için kütüphaneleri var ama ben doğrudan https://listener.logz.io:8070?token=TOKEN_VERİYORLAR&type=TİP diyerek exceptionu http post eyleyerek kullanıyorum.
 6. boztu

  Deneme süresi içerisinde istifa etmek ve tazminatlar vs. (Hukuki soru)

  Tabii işin bir de daha dramatik o tarafı var. Deneme süreci denen olay uygulamada işçi tecrübesizse işvereni, tecrübeliyse de işçiyi koruyan bir şey.
 7. boztu

  Bağış yapılabilecek yer hk.

  şurayı düşünebilirsin. para değil de hasta çocuğu isteğini soruyorlar bisiklet, barbie bebek falan; www.leyladansonra.com
 8. boztu

  sigarayı nasıl bıraktınız?

  Mübalağa yapıyorum canım. Fantezilik bir durum yok.
 9. boztu

  sigarayı nasıl bıraktınız?

  bırakamadım lan. sigara içmenin bu zamana göre nispeten daha havalı olduğu 90'lı yılların ortasında, orta 2'de başladım. 20 senedir de içiyorum. kolayca bir hesap yapınca, ömrümde sigara içtiğim sürenin içmediğim süreden daha fazla olduğu ortaya çıkıyor. 4 kere denedim bırakmayı. ilk iki tanesinde kendi kendime sebepsizce gaza geldim. 2-3 hafta falan bıraktım sonra döndüm. üçüncü denememde submissive bir ilişkimin olduğu zamanda hatun zorladı 5 ay bıraktım. kölelikten sıkılınca hatunu bırakıp sigaraya başladım. özgürlüğümün simgesi oldu lanet şey, tüketimin arttı. son denemem de 2017 içinde oldu. ilacı, motivasyonu her şeyi hazırdı. başladım ilaca son verdim sigaraya. uykularım güzelleşti, gecelik performanslarım şahlandı. alan carr'ın peygamberi gibi dolaştım 5-6 ay. sonra o şahane etkiler gitmeye başladı. iş de o ara devasa bir stres topu oldu çöktü üstüme. silkelerler lan dedim geri başladım. hala içiyorum, hala tiksiniyorum. artık bırakabilme inancımı yitirdim. ben bir sigara bağımlısıyım. elimden geldiği kadar az içiyorum, koşuyorum, yoğurt falan yiyorum. madem bırakamayacağım bari 3-5 zararını azaltalım diye kendimi kandırıyorum.
 10. boztu

  Sesine gurban oldumun (ya da sevdiğiniz seslendirmenler)

  Kimdir bilmem ama; [video]https://www.youtube.com/watch?v=RBN_fDUcSd8?feature=oembed" width="459">
 11. boztu

  Pati Sektör Dağılımı

  Hitit? Hayır başka.
 12. boztu

  Pati Sektör Dağılımı

  Meslek yazılım, sektör havacılık diyerek iki şartı da sağlayayım.
 13. boztu

  Pati Sektör Dağılımı

  Anket tam açıklayıcı olmamış gibi. "Bilişim / Yazılım" seçeneğinde yığılma var ama sanki meslek değil de çalışılan sektör soruluyor gibi. Seçeneklerdeki sektörlerin neredeyse hepsinde bilişimin alanı var.
 14. boztu

  Yazılım Geliştirici'nin Türkiye'de Yazılım Geliştirici sayılmaması

  Geçen aylarda 10+ kişilik yazılım ekibimizden 3 arkadaş ile yolları ayırdık. Üçü de iyi okullardan mezun, bizim insan kaynakçıların büyük bir gururla önümüze sunduğu arkadaşlardı. Yerlerine aldığımız 2 kişiden birisi edebiyat, birisi fizik mezunu. Edebiyatçı bilişimle alakalı bir bölümde uzaktan yüksek yapıyor. Yüksek lisans amacını sordum. Askerden kaçmak dedi. Uzanıp alnından öpesim geldi. İkisinin de github hesapları canlı canlı. Üçü de işi sadece para için yapmıyor. Yaptıkları işten keyif alıyorlar haliyle çevrelerine keyif veriyorlar. Yazılım tarafı böyle. Yarı alaylı yarı okullu gidiyoruz. Sistem ve network tarafı ise tam yayla. Alanını geçtim üniversite okumamış ama ayda en az bir kere üniversitelere sunumlara, eğitimlere giden adamlar. Tek kural var yani. Mesleğini sev. Haa diğer kural da "No Asshole". O her birim için geçerli olmalı zaten. Yani, bilişimde geri kalmanın tokadını henüz sağlam bir şekilde yemediğinden IT için eleman alımına geleneksel ölçme-değerlendirme ile yaklaşan firmalar harici sektör bu bu şekilde evriliyor. Sıkıntı bizim okullardan çıkan öğrencilerin de "alaylı" olması.
 15. boztu

  unutulma hakkı ve paticik.com

  Bu imza ne diye yaptığım google araması ile şu harika siteye ulaştım. Teşekkürler yumy.
×
×
 • Yeni Oluştur...