Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S8

Xaero

Öne çıkan mesajlar

Amerika'da olan varsa, baya güzel kampanyalar var:

https://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-64GB-Unlocked-Phone/dp/B073RRB7YS/ref=sr_1_1?s=prime-day&psr=PDAY&ie=UTF8&qid=1499748757&sr=1-1&keywords=s8 : S8 Unlocked + Gear VR (2017) w/ controller + Convertible fast wireless charger = 625$

http://www.bestbuy.com/site/samsung-galaxy-s8-64gb-unlocked-midnight-black/5803741.p?skuId=5803741 : S8 Unlocked + 200$ gift card = 725$
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
s4 sorunsuz götürüyor diyodum da s8'e geçince çağ atladım

telefonun tipi vs çok güzel zaten, sadece arka tarafını sevmedim ama baya ince bir kılıf buldum, üzerinde kılıf olduğunu unutuyorum bazen, çok güzel oturdu

donanım olarak alet baya güzel ama ekledikleri yazılımsal ufak tefek sürprizler güzel oldu. ne kadarını sürekli kullanırım bilmiyorum

kilit için parmak izi + yüz tanıma kullanıyorum. sadece sol elimle karanlıkta açıcak olursam pattern girmem gerekiyor, sol elimin parmak izini tanıtsam bile parmak izi okuyucunun yeri sıkıntılı o taraftan
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
ekranda pembe çizgi vardı bende de. çıldırtan şarj probleminden sonra aldım yeni batarya taktım. sonuç şarjı yine emiyor ve ekranda yeni bir çizgi , 3 tane de siyah leke çıktı. kamerası da bildiğin kalitesizleşti yahu telefonun günden güne. ilk aldığımda ayna gibi kamerası olan, şarjı 1.5 gün giden telefon s3 tiere düştü resmen. yani alışkanlıktan bşaka bir bok değil de samsung artık yeter dedim.

pembe çizgisi herhangi bir apple da cıksa, dünyanın hangı köşesinden almış olursam olayım o telefonu değiştirecekti apple buna da eminim işte. muhtemelen iphone 8 alırım, şu geri tuşu olayına alışabilirsem bir daha da uğraşmam samsung mansung. s3 ten beri alan birisi olarak söylüyorum bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

çıktığında aldım, 50 kere yere düşürdüm en az

sadece home tuşu soyuldu azıcık

valla ben dr baya dusurdum ama bu telefonun sarj problemini cozdum ben. bariz sekilde boktan yazilim. boktan boktan boktan. yebi degistirdim bataryayi halen sarj emiliyor resmen. yeni de format atmistim.

skerler haci soylryim ben. her ne kadar vazgecmek istemesem de fena ayar olmaya basladim bu samsunga. s8 zaten alinmaz simdi parmak okuyucu abes bir yerde, note8 de de ayni sekilde. sanirim oneplus 5 alicam
Sosyal ağlarda paylaş

şarj sorunu başlangıçtan beri dediğin gibiyse servise götür baksınlar, sıkıntılı bi durum vardır.

muhtemelen tüm sensörleri çalıştırcak şekilde ayarlar yapmışsındır, ekrana bakarken kapama, elimi üstüne götürünce ekranı aç, always on açık, sesli komut için hazır bekle, yüz tanıma için hazır bekle, sürekli bilgi çeken bixby modları, edge screen ve widgetlar vs. o zaman 1 günü çıkarmaması normal olabilir.

benim 2 günü rahat çıkarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

şarj sorunu başlangıçtan beri dediğin gibiyse servise götür baksınlar, sıkıntılı bi durum vardır.

muhtemelen tüm sensörleri çalıştırcak şekilde ayarlar yapmışsındır, ekrana bakarken kapama, elimi üstüne götürünce ekranı aç, always on açık, sesli komut için hazır bekle, yüz tanıma için hazır bekle, sürekli bilgi çeken bixby modları, edge screen ve widgetlar vs. o zaman 1 günü çıkarmaması normal olabilir.

benim 2 günü rahat çıkarıyor.

basta iyiydi sonra cidden rahatsiz edici boyutlara ulasti. neleri nerden kapatmam lazim mesela?

bu arada ekran csn cekisiyor sanirim son gunlerini yasiyor. oneplus 5 alasim var
Sosyal ağlarda paylaş

nearby, always on ve telefon görünürlüğü kapa
sync sıklığını kontrol et, neleri sync ettiğini kontrol et. mesela benimki şarja takılı değilken sync etmiyor hiç

uygulama erişimlerini gözden geçir, alakasız bi sürü şey yüklediysen gelen geçen sensörleri kullanıyordur sürekli

ekran ışığını ve titreşim yoğunluğunu en sonda (kırmızı alanda) kullanma

tuş sesleri, tuşa basınca titremeler vs ayarları tercih meselesi ama pilden kazanırsın

screen timeout'u abartma

yüksek performansa mecbur değilsen o şekilde kullanma, optimize edilmiş gayet yeterli bence

ekran çözünürlüğünü WQHD+ yapmana hiç gerek yok özel bir sebebin yoksa

smart stay, finger sensor gestures, smart capture vs. kısaca advanced features altındakilerin bir sürüsü ve 'smart' ile başlayanların çoğu gereksiz. ne kadar kullanıyorsun veya farkındasın bilmem ama onları kapat

hareketli duvar kağıdı, hareketli widget'lar vs tercih meselesi ama pil ömrünü uzatmak istersen kullanmayabilirsin

ekrandaki widgetlar çok yiyebiliyor pilden, özellikle düzgün yazılmamış olanlar varsa, sensör veya çok sık güncelleme yapanlar varsa onlardan kurtul

pilini düzgün kullan, düzgün şarj aleti kullan, zırt pırt şarja takma

diagnostic falan raporlama sağa sola

son olarak cihaz bakımı sayfasına göz at ayarlardan.

ekranla ilgili bilemicem, kullanımına veya şansına bağlı olabilir. servis ne diyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
oneplus 5 iğrenç gözüktü gözüme ayrıca 400£ halen. onun ıcın s8(500£) ya da s8+(580£) alasım geldi şaka maka samsunga takılı kaldık başka bir şey alamıyorum ya.

şimdi de ikisi arasında seçim yapamıyorum şarj konusu önemli yine ama telefonu gereksiz uzatmaları aşırı saçma olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

nienna said:

galaxy grand prime ve spotify var bende. o kadar az ses veriyo. arttirmanin bi yolu yok mu. yalanci boost app dolu store. gercek bi app varsa o da olur.

kardeş tek seçeneğin root atıp rom yüklemek, sonra blackmarkt uygulamasından sağlam equalizer appleri ile yapabilirsin

default firmware de limitli geliyo, root ve rom limitleri kaldırıyo

understand ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...