Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Logan (2017)

Norak

Öne çıkan mesajlar

Vingthor said:

cicek taksi izleyerek buyuyen adamlarin komplekslerini doktukleri yer mi oldu bu vizyon ben anlamiyorum. HICBIRSEY BEGENILMIYOR ABI.

Drama kraliçeliğine gerek yok, 2 tane çıkıntı adam var beğenmiyoruz diyen he diyin geçin işte. Standart marvel filmiymiş falan asd adam izlememiş aklında öyle kalmış belli ki. AMAN TANRIM NELER OLUYOR tepkisini doğuracak bi durum yok. Paticik puanı da 8/10 falan filmin. Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz.

Bence filmin zayıf noktası "kötülerin" yeterince iyi yansıtılmamasıydı, Zander bölye Zemo kadar kaliteli bi karakterken yaptıklarını ve motivelerini 2 dialogla geçiştirip erkenden öldürmüşler, demir elli piçe gereğinden fazla focus var.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

bence minimum sikik amerikan süperkahraman filmi bu çıtada olmalı abi. az daha karakter odaklı, az daha sakin, BİRAZCIK olsun her cümleyi cevap cevap vermeyen anlatım.

plebliğin minimum çıtası bu olmalı yani.

öbür türlü her filmde kaotik şehir yıkılması izleyip doyumsuzlaşıyor gençler. genel olarak süperiro filmleri, filmin yarısında sosyal medya gezip mısır yesen, aşırı düşük attention span ile izlesen bile anlayacağın yüzeysellikte filmler.

başıma bişey gelmiycekse bende trailerdan dolayı daha agır bir film izliycez sandım, 1-2 flashback drama sahne bekledim durdum, yoksa filmin çizgisi güzeldi gayet.
ama senin dediginede yavaş yavaş geçiş olur belki, xeşke olsa. pegi16 fln
misal blade runnerın teknolojik olayları hızlıca bi yedirip, filmin geri kalanının felsefi noktalara yüklenmesi gibi gibi.
o yüzden ben bu taytlı filmler arasında en cok watchmeni seviyorum
Sosyal ağlarda paylaş

eheh belli ki sen de benim kafadasin
ama hollywood'ta artik hadi gel kafamizdaki felsefeyi yedirelim filmleri cikmiyor artik, buyuk prodiksiyonlarda
keske ciksa ama, filmler iyice pop sarkilarina donmeye basladi
ilk izlendiginde sikmayan, akip giden ama bos yaratimlar.

yoksa herkesten cok ben istiyorum izleyicinin kafasinda soru isaretleri olustursun, dusunmeye itsin.
ghost in the shell'e mesela bu umitle gittiydim, o animenin felsefi sorularini yabana atamazlar, kesin islerler diye izledim
ama gun sonunda basarili bir prodiksiyon, basarili bir art ama bos bir film vardi elimde.

son alien filmi mesela, ortada muthis potansiyelde islenebilir bir mit, bir felsefe var, kimiz neyiz neden variz sorularini sorgulatabilecek adama
ama yine film sonunda umdugunu bulamadim, yine de ridley scott effect olsa gerek, diger benzeri hollywood prodiksiyonlarindan bir tik ilerdeydi felsefik olarak film.

cok klasik ornek ama matrix mesela bu dengeyi cok guzel yakalamisti bana gore, hem gercek nediri adama sordurdurken hem de o zamanin ilersinde aksiyon sahneleri vardi. su marvel / dc evreninden de hep benzeri bir sey bekliyorum ama daha bu konuda tatmin eden bir urunle karsilamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi filmden ne beklediğinle de orantısı var beğenip beğenmemenin. şimdi sen gidip logan'dan bi the man from earth beklersen bu filmin değil senin yanlışındır. verdiğim örnek ekstrem tabi de, yaşlı wolverine izleyim beklentisiyle başlıyorsan filme gayet güzel film yahu. ne itin götüne sokmaya ne de shawshank redemptionmış gibi davranmaya gerek var. BENCE.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süper kahraman hayatında 2 kez bir evde kalıp bütün aileyi katlettirir mi? O sahneler film çok kısa oldu araya bunu da ekleyelim bari, olarak çekilmiş. evin sahibinin kapitalist güçlerle arası kötüdür, iyi adam gider döver. 2000 yılında değiliz ki bu konular artık işlensin.

Hadi efekt görsel vs diyelim , o da yoktu.

Logan imdb 8.4
King Arthur 7.3

King Arthur'u da çok beğenmedim ama Logan'a 5 basar.
Sosyal ağlarda paylaş

rahatsiz oldugum sey insanlarin ne seyrederlerse seyretsinler filmin olayini kacirip boklamak icin sacma sapan yorum yapmalari

biri cikip duzgun elestirsin filmi. her topikte goruyorum cok anlamsiz abi.

her film herseyi duzgun yapamaz. 10 puanin var gibi dusun. dramaya 3 aksiyona 5 komediye 2 verirsin.

sinirli yapabilecegin sey. 2 saatin var. belli butcen var.

herkes her filmden herseyi vermesini bekliyor. her filminde bir edge'i var. bikac sey uzerine yogunlasiyor.

tutup ama komik deildi. ama bilmemne deildi. ama gercekci deildi. falan gibi seyler gorunce e senin izleyen gozlerini kavrayan beynini sikeyim diyo insan. kimseye kufretmiyorum birebir olarak genel konusuyorum.

duzgun elestirsin biri namenna amk. butun vizyon boklama kampanyasi gibi. imbd'de the promise'i downvotelayan tayfa gibi davranmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

winter soldierın aksiyon sekansları direkt elder god tier

hala dürüm yerken izleyecek bişey bulamadıgımda açıp izliyorum falan

ahaha yemek yerken izlenecek sahneler top10 yapılmalı youtube'da ya. 1. tabi ki rohirrim charge, 2. sırada terminatör 2 kanal kovalamacası.
Sosyal ağlarda paylaş

Logan'ın hem sevilip hem sevilmemesinin nedeni aslında biraz çizgi roman tayfa olmak, ne bileyim karakterci vs. olmakla alakalı gibi.

Şimdi eğer Hugh Jackman'in son Wolverine filmi olduğunu, Rocky 6 gibi bir veda filmi olduğunu bilerek ve OLD-MAN konseptiyle izleyince şu filmi harbi çok bir laf etmemek gerek.

Çizgi romandaki Old-Man Logan ile tabii ki alakası yok pek fazla, ama sinematikleştirirken bu hali de gayet iyi olmuş bana kalırsa. Xavier'in olaya katılması, Wolverine'in çocuğu vs... olayları.

çıkıp bunu klasik bir x-men filmi olarak izlersen, marvel'ın hatta dc'nin çektikleri modern aksiyonlar üzerinden değerlendirirsen zaten keyif alamazsın.

Ya ben bunu Deadpool ile kıyaslayan gördüm. O bile farklı bir çıtaydı mesela standart marvel ile kıyaslamamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de tahminen çizgi romandaki gibi yapılsaydı herkes memnun olurdu ama hem gereksiz detay, gereksiz uzun olurdu tek film için hem de telifler yüzünden zaten bir çok karakteri, olayı kullanamıyor olacaklarından ötürü de çekmelerine pek imkan yoktu.

Bu haliyle çekilebilecek en iyi Old-Man Logan opsiyonlarından birini yapmışlar bana kalırsa. Şuna ekleyebilecekleri şey sayısı birkaç tane, onları da eklemedikleri için eleştirmeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çizgi romanı okumadım ama wikiden plotu okudum. O çok karışık abi ya. Amerika'yı villainlara bölmeler, dinozorlar vs. vs. Ona bütçe mi dayanır sdf. Bu filmi beğenmeyen adam onu 20 kat daha fazla beğenmezdi. Gerçekçi değil vs. diye gözyaşları sel olurdu.

Trias said:

Bir süper kahraman hayatında 2 kez bir evde kalıp bütün aileyi katlettirir mi? O sahneler film çok kısa oldu araya bunu da ekleyelim bari, olarak çekilmiş. evin sahibinin kapitalist güçlerle arası kötüdür, iyi adam gider döver. 2000 yılında değiliz ki bu konular artık işlensin.

Çünkü Logan süper kahraman Wolverine değil. Yaşlı, hasta ve ölmek üzere olan bıkkın bir adam. Kızına evini açmış adama vefa borcu niyetine yardıma gidiyor. Kaptan Amerika filmi olsa aile katledilmezdi evet ama mevzu o değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
evde snopy imax ile izledim.

abartıldığı kadar iyi değildi bana kalırsa. sanırım hugh jackmanin vedası olduğu için, bir döneme son koyduğu için daha bi duygusal yaklaşılıyor filme galiba.

ortalama bir film ama marvel filmlerine ayrı bi tat getirmiş orası gerçek.

marvel/super hero filmi olarak baksan; dandik bir film. hani wolverine superman, avengers, green lantern vs. gibi binaları söküp birbirine vurma, birbirlerine tır atma gibi saçmalıkları yapmayan makul güçte karakter olduğu için güzel kareografiler, dövüş sahneleri bekledim şahsen. bi vinter soldier daha çıksaydı bu filmden çıkardı bence. olmamış. aksiyonu dandik ve sıkıcıydı. ama marvel filmine göre fazla acımasız ve kanlıydı.

marvel/super hero filmi olarak bakmazsak, post-war sendrome yaşayan bi karakter filmi veya ne bileyim van damme filmi gibi birşeydi işte abi. klasik depresif, umutsuz karakter var. kendiyle didişiyor, alkole vermiş kendini falan ama içinde iylik var, kendini feda ediyor. şu konseptte 100 lerce film çekildi düşününce. dram kısmı da eksikti bana kalırsa. koskoca xavierin ölümü öyle geçiştirilir mi lan.

o yüzden cast ve yüksek bütçe ile izletti kendini. 6.5/10 falan bana kalırsa puanı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...