Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spider-Man: Homecoming (2017)

eregorn

Öne çıkan mesajlar

spider-man filmlerinin eski serisi super kotu degildi, yeni serisi asiri kotuydu.

bi teke "hayde tekrardan baslayak" kafasi boktan bir sey abi.
ikincisi filmlerin cogunda kotu adamin gerekliligi sorgulanabilecek bir durumda. spiderman3 sandman mesela cok gereksiz duruyordu. kaldirsan olur gibi bir durum.

karakter gelisimi 2.nesil modern spiderman icin 0. konu yerlerdeydi dogrusu. cgi cok iyiydi. adamin ustundeki giysinin havada kirisarak dalgalanmasina varinca kasilmisti. o filmlerde de mesela electro wow level berbat yazilmis bir karakter. tekrar izleyin ve sadece elektro icin izleyin. cringe fest ya.

neyse, spiderman filmlerinin yarisindan fazlasi cok kotu yazilmis filmlerdir. ondan olmadi yani.

yazilmasi zor bi karakterdir vs. bunlar diger adimlarda gelecek konular. ilk olarak iyi yazilmasi gerekiyor senaryonun. kotunun birazcik da olsa bir motifi olsun isteniliyor. derinlik demiyorum bak, azicik bir motif. ironman'i robert downie 'ye yazilan senaryo goturuyor dogrusu. sadece stark olduguna inanabilecegimiz bir adami cekseler, izlersiniz. o derece saglam bir yansimasi var adamda hikayenin.

captain america 2 falan iyiydi mesela bu konuda (ki ben izlerken cok eglenmedim abi. neden bilmiyorum)

her neyse spiderman'in bu sefer daha guzel yazilacagini umuyorum ben. farkli bi acidan olaya giriyorlar. ben amcayi oldurduk. guc/sorumluluk, "iki buyuk secenek arasinda kalsan ne yapardin? yiyecegin fistik ezmeli sandvic yere mi dussun istersin yoksa pantolonun kemeri mi kopsun istersin?" gibi tekrarli seylerden bay geldi. bir daha yaparlarsa ekrana dogru puskurturum kusmugu.

dc filmlerinin en boktan tarafi karakterlerin super sig olmasi (ucan super guclu adam, ucmayan metal bileklikli kadin, sudan cikan adam) dusmanlari da oyle berbat. eski nesil hep.

spiderman'de bu yok abi. cizgiromanlarda dusmanlari daha karakterli ve celiskileri olan tipler. spiderman 2 de Otto Octavius fena degildi mesela ya. 1'de konu olmamasina ragmen Dafoe yine iyi bi karakter portresi cizebilmisti.

her neyse, olay yazilacak senaryoda bitiyor. cgi, oyuncular falan hepsi iyi senaryo ustune kurulu. marvel bu basit ama az daha olsa derinlikli senaryo olayini guardians'ta cok iyi basardi, iron man, avengers, captain america ile fena olmayan sekilde de devam ettiriyorlar.

bu sefer umitliyim.

amazing spiderman rezilligi olmasin yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi film, iyi villan'da bitiyor aslinda.

bu thanos ne olacak merak ediyorum.

guardians of galaxy guzel bak. villan genelde cok cok kotu degil. derinlik super olmasa dahi kesinlikle sig degil.

pivotal character de iyi yazilmis durumda marvel'da. calsimam lazim simdi. daha sonra devam ederiz ara verince.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Spider Man'in milyon tane düşmanı varken, ayrıca son 2 filmi de hardcore tırtken neden saçma sapan Vulture'yi filme koymuşlar anlam vermek gerçekten güç.

Canım Spider Manimi heder etmekten yorulmadılar.Şöyle adam gibi bir yönetmen ve yapımcının eline geçemedi birtürlü :(:(:(
Sosyal ağlarda paylaş

Miachael Keaton birçok kötü adamdan daha karizmatik olmuş. Ayrıca karakterin bu tür filmlerdeki standart kötülere göre biraz daha derinliği var.

Evet, Spiderman'in başka rakipleri kadar güçlü değil ama zaten o açıdan da Spiderman'in acemilik dönemini anlatan bir filme uygun bir kötü.

Filmi beğendim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...