Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spider-Man: Homecoming (2017)

eregorn

Öne çıkan mesajlar

post credits

post credits meta geyiği güzeldi de, cap en son "how many more do we have of these?" tarzı bişey deyince true believers olarak 2-3 dk daha bekledik bi kaç kişi ama pay-off gelmedi. hani yeterince beklemediniz diye stan lee gelip "true believer my ass" diye üzülüp makinayı kapatmış gibi hissettim. goddamn you kojimamcu

bi de tontişimi gördüm rahatladım (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok sevdim filmi. Oldukça başarılı bir şekilde bağlamışlar Marvel evrenine. En sevdiğim Spidey filmi herhalde. Tobey gibi eblek suratlı değil, Andrew'dan da bir tık iyi bence.

Suit olayı, getirdiği özellikleri falan da sevdim, yani spidey'in üzerinde yapılan değişikliklerde net bir tutumumum yok zaten. Yok ağı bileğinden atıyor, yok bileklikten atıyor falan sallamıyorum çok. Bence denge sağlamışlar.

Vulture çok iyi olmuş. Ben /meh bekliyordum ama sağlam bir karakter yaratmışlar ve evrene de iyi yedirmişler. MCU'da ki en iyi villian'lardan bence şuana kadar. Spidey için de iyi bir giriş düşmanı olmuş. Abartı değil yani.

Set Piece olarak Washingon Monument sahnesi bence çok iyiydi, adam akıllı hero set piece gördük uzun zaman sonra. Parker'ın lise macerası da keyifliydi ve bence "diversity done right", sırıtmadı. Spidey'in suit ile sohbetleri, kendi kendine kaldığı sahneler falan da çok şey katmış filme, dozajı tutturmuşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

heh eve geldim rahatladım. benim gibi orijinal dilinde + 2d takıntısı olan varsa marmara forum'da tek seans vardı akşam 9'da.

tatava

ergen cringefest kısımları biraz fazla gibi geldi ama spider-man'in ilk çıktığı zamanki yaşına başına göre mantıklı. tırto bi liseliydi sonuçta. flash niye paki, başlarım diversity'nize. bir de sportstar olması gerekmiyor mu, "geek ana karakteri bully'leyen takım kaptanı" klişesi olmasın diye mi kurcaladınız? ayrıca niye bully'liyor.

mj'in esas kız olmaması ve uncle ben'in çok aşırı trajik şekilde katledilişi kısımlarını geçmiş olmamız, ayrıca aunt may'in nerde kaldın öldük meraktan yönünü (ben parker öldükten sonra iyice delirip üzerine titremesi hissi) az da olsa yansıtlamarı iyi.

sanırım miles morales donald glover'ın yeğeni (bu başlıkta konuşulmuş olabilir). toomes'un en son konuştuğu mahkumun gözündeki kırmızı damar çatlaması şeyinden carnage mı lan o diye bi titredim de boynundaki (benim görmediğim) akrep dövmesi ve isminin mac gargan çıkması sonucu scorpion confirmed.

suburb kafası düz taban yerde spidey'in hiçbir halta yaramadığını göstermeleri iyi oldu. hem "genç abisi, öğrenicek daha"yı vermiş oldular, hem de spider-man'in çalışması için gökdelen aka new york city şart. hiçbir halta yaramamak demişken, kostümün yüz bin feature'ına biraz fazla bel bağlıyor gibi olmuştu. kostümü kendisi tasarlasa, ufak ufak "şu web'lere de az elektrik mi versek" dese hakkıdır dicem de resmen beleşe kondun bilader derken tony'nin "if you're nothing without it then you don't deserve it" deyip geri alması, kendi mütevazi imkanlarıyla quest'i tamamlaması derken orayı da fena bağlamadılar. ama o "kostümsüz bir hiçim böhü" story arc'ını ironman'den beklerdim. 3. filmde biraz işlediler gibiydi ama yeterli mi tartışılır. 50 yıllık çizgiroman geçmişinde illa ki daha derin işlemişlerdir.

bir de spider-sense'in yok mu bilader sağdan soldan beklenmedik tokat yiyip duruyorsun. maşallah odanda her tavanda yürüdüğünde de omg your spider-man lol/wtf diyen biri çıktı. hll team. ayrıca ay çok yüskek bi tırsma geldi .s .s nedir ulan adam tavanda ters duruyor, kendinize gelin.

bir de çok salak bir sürü şey vardı. o asansördeki mor uzaylı icadı noldu, takip edebildiğim kadarıyla hala sırt çantasında yerde duruyordu. asansör de aşağı doğru free fall'daydı en son. spider-man'in paraşüte dolanıp suya düşmesi, iron man'in uzaktan kumandalı suit'le bunu kurtarması sahnesinden sonra eve giderken random şekilde bahsi geçen mor dalgayı bulması, liz'in malum kişinin kızı çıkması hastir ordan dedirtti. peter kendisiyle yüzleşip üzerine yıkılan enkazı kaldırırken (hatta dev gibi bi parçayı kaldırıp yana devirirken) vulture'un fark etmemesi falan hiç olmamış. peter'ın karen dediği ai'ı da kim tasarladıysa KİSSHER diye gaz veriyor allah belanızı versin. son olarak ned'in leet haxor sk1ll'leri, happy'ye (<3) ulaşmaya çalışırken bi yandan arabanın farıyla uğraşması, hatta ned'le ilgili her şey yok olsun istiyorum. filmle ilgili en kötü şey ned'di sanırım. ve aşırı kötüydü.

aksiyon sahnelerini de çok beğenmedim açıkçası. nolan'ın ilk batman filminde tam becerememesi gibi (gerçi bayadır izlemedim ama batman begins'in aksiyonu bundan iyiydi sanırım), ilk elin günahı olmaz diye çok bişey demiyorum. bir kaç kere daha izleyince sövecek yerleri netleştirirsem derim belki :P

abilerine kendini kanıtlamaya çalışan delikanlıergen modu "bu nasıl ana kahraman lan, buna mı özenicez" (bi de her 90'lar çizgi filminde işlenmiştir yani grubun beyinsiz comic relief'inin yeter eziklediğiniz, hepsine göstereceğim!" demesiyle başlayan her şey "bugün ne öğrendik çocuklar" diye biterdi, nabıyonuz lan bu mu ana karakter) dedirtse de başta söylediğim eziq liseli olması mantıklı geliyor thor'la captain america'yla falan karşılaştırınca. hikaye olarak mantıklı ama filmi de cringe'e boğmuşsunuz allahsızlar diyorum yine de. o yüzden ilk filmde küçüktü orayı işledik bitti deyip ilerde bu kadar ezmezler diye umuyorum.

açılışta eski spider-man çizgi film müziğinin (uyarlanmış halinin) çalması, onu cover'lamışlıkları olan ramones'un da blitzkrieg bop'unun filmde olması çok güzel olmuş. ramones'la spidey arasında başka bağlantı var mı diye bakınırken ramones'un da forest hills'ten çıkma bi grup olduğunu öğrendim. baya aynı mahallenin çocuklarıymış peter parker'la.

6.9/10, sonrakilerde daha iyi olacak inşallah.

ned editi

gerçi ned'in üç yüz bin soru sorması karakterin tüm süper güçlerini tek tek göstermeden (bu örüncek mi şimdi ne bunun olayı deme ihtimali olan) seyirciye anlatma trick'i de olabilir. eğer öyleyse biraz affettim seni ned.

vulture da baya iyiydi,

motivasyonun "family man" olması, g-man'ler gelip işini gücünü elinden alınca kötü yola düşmesi falan başarılı hareketler. kız babası tripleri de iyiydi, viski istemeyince aferim demesi falan :) araba sahnesiyse net filmin en iyi sahnesi olabilir. trafik ışığı gimmick'i de aşırı iyiydi orda (tu)(tu)

Sosyal ağlarda paylaş

ha bi de mcu'yu şu post-credits muhabbeti için de tebrik etmek lazım. icat eden değilse de çok başarılı kullanıyorlar. "seyirci buna baksın istiyoruz, nasıl baktırırız"a şahane çözüm getirmişler. seve seve duruyorsun o salonda (tu)(tu)

hani tam dark souls'taki firelink shrine şeysi gibi. ds'te firelink shrine'ın mekaniği (save noktası + oyundaki ana hub noktası olması) sebebiyle oyundaki en önemli yer olması, oyuncunun

dark souls 1 spoiler'ı

story dolayısıyla elinden alınınca dımdızlak kalıp (allahın unuttuğu blight town'dan gelmişsin, hayatın kaymış zehirden toxic'ten, bi bakıyosun bonefire yok WHADDAFAAAAK)

gameplay mekaniği (audiance'ın istediği) üzerinden seve seve o story'yi önemsemesi (yapımcının istediği);

burda da o sondaki sahneleri (audiance'ın istediği) vaadederek credits'i izletmesi (yapımcının istediği) falan baya yakın geldi salonun tamamıyla birlikte yazıların akmasını izlerken.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

Remus said:

Uncle Ben ölmeden spiderman karakterinin oturmuş olması olmamış. Belki flash backlerle açıklarla 2. film de.

gerizekalilar icin trilogy cekecekler az beklersin.

Derdin ne ki küfür ediyorsun?

Ayrıca sanane ben öyle seviyorum! Beyinin bu kadarını bile algılayamıyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...