Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik vol.464841

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

Kuzenimin bir kulağında %100 işitme kaybı vardı, raporu falan da var. Askerlik şubesinden sevk aldı askeri hastaneye, gidip çürüğümü alayıp geleyim havasındaydı. Askeri hastanede ölçümlerde %99 işitme kaybı çıktı direk aldılar askere :)

Emin değilim ama toplamda %51 mi ne işitme kaybı olması lazım çürük.

Zart diye vermiyorlar çürük yani.

Ama en iyisi yapıp gelmek. Yaş ilerleyince ağır oluyor, iş için de sıkıntı olması cabası.

Ben daha yeni geldim, şubatta bitti askerlik. Çok keko yere düşmesem ya firar ederdim yada askerliğim uzardı heralde. Çok ağırına gidiyor 93-94'lülere komutanım çekmek, emir almak falan. En iyisi bir an önce yap gel.

Not: 88'liyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an mezuniyet sonrası aldığım kararlarda pişmanlık sıralamam:

1-) SAP sektörüne girip zaman kaybetmiş olmam
2-) Mezun olur olmaz askerliği aradan çıkarmamam.

B.k vardı sanki iş tecrübesi kazanayım vs kafaları.

O dönemde de pkk azıttı şimdi gidilmez diyorlardı da, son 5 yıldır askere gitmek şimdiki gibi riskli olmamıştı sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

geçmişte'de söyledim şimdi'de söylüyorum, üniversiteden mezun olduktan sonra askerliğe gittin gittin gitmedin araya zaman ve iş vs girdiğinde aradan 2 3 sene geçtiği zaman askere gitmek ölüm gelir gidemezsin hayatın akışına alışırsın olmaz kopamazsın. Ama bitirisin üniversite'yi hemen gidersin askere gelirsin paşalar gibi işine gücüne bakarsın. birde şu var hiç gitmek istemezsin ne olursa olsun gitmicem dersin kaçar durursun senelerce.
Sosyal ağlarda paylaş

diplomanı alırsan mezun oldum 'check in' i yaptırıp sağlık muayenesine girmen lazım. sağlık muayenesinde zaten durumunu söyleyip raporunu vs. verirsin. kendileri bir de test yaptırırlar hastanelerinde falan öyle ilerler.

ha sağlık muayenesinde gidersin gidersin askere dediler, yönlendirmediler o zaman muayeneden sonra tecil yaptırabilirsin hakkın var zaten.

ama bence askere gidip gelmek en iyisi, şu an durum kötü ama daha kötü olmayacağını kimse bilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bugün askerlik işlerini filan halletmeye gittim, orada görevli bi form filan doldururken bana "yedek subay sınavına girdin mi?" dedi, ben de hayır dedim öyle bi sınava gireceğimi bile bilmiyordum o teslim olduktan sonra oluyor filan zannediyorum. İşlemler bittikten sonra işte şu tarihte nereye gideceğin belli olacak filan diyordu, ben de yedek subay sınavına ne zaman giricem dedim, sınava girmeyeceksin dedi.
Şimdi eve gelip baktım, bu sınav 2013 te kaldırılmış diye haber var.
Kısacası bu olaydan bi halt anlamadım, böyle bir sınav var mı yok mu? Varsa opsiyonel mi? Sınava girmeyeceksem kısa dönem/uzun dönem nasıl ayırıyorlar? Sınava girmediğime göre kısa dönem mi yollayacaklar? Yoksa tamamen şansa mı kalıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

o olay eskidendi. sınava giriyordun başarına göre oluyordun yada olmuyordun.Şimdi kaldırıldı sınav tamamiyle şansa döndü. İstemiyorum diye işaretlesen bile yedek subaylık çıkabiliyor. istiyorum desende çıkmayabiliyor. tamamiyle şans.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...