Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik vol.464841

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

applev0dka said:

sabonis said:

applev0dka said:

eğer bugun olduğun testte dürüst davrandıysan, uyutulup yapılan testte de sonuc böyle cıkar raporu yazarım dedi doktor yaklaşık 1.5 saat önce :)-D:)-D

dönüşte biralar benden, bi lan party yapıp bilmeyenlere CS:GO öğretelim

senin neyin var uyutulup yapılan test falan ney?

ayrıca 91'li misin la sen vay babasını :D

sağ kulakta işitme kaybı var.
aynen 91, kücük mü geldi :D

ah çok minnoş ya 91 :D :D

geçmiş olsun bu arada işitme kaybı için. ne kadar ciddi ki, çürük olabiliyon. baya baya duymuyon mu

sağ kulak sıfır hiç duymuyor, sol kulakta sıkıntı yok cok iyi duyuyor. valla 9 yaşımdan beri alıştım böyle yaşamaya artık :D

tek kulakla CS:GO da kartal oldum forumun noobları utansın sadasf
Sosyal ağlarda paylaş

Sevk öncesi işlemleri yaptığımda bana Nisan sonu (28 Nisandı yanlış hatırlamıyorsam) e-devlet te bildirilecek demişlerdi, ama oradaki linkler bir yere yönlendirmiyor. Bunlar sonradan mı açılacak? Açıldığı zaman bana uyarı filan gelecek mi?

Ayrıca dün e-devletle ilgili bir broşür gönderdiler pttden, onun yanında bir de pttkart diye bişey göndermişler. Bu işe yarayacak bir şey mi? Askerde lazım oluyor mu? Olmuyorsa nasıl iptal ettiriyoruz?

Bir de askere giderken ne hazırlık yapmak gerekir, yanımda neler götürmek gerekir? Nelere ulaşım kolay, nelere zor? Gerçi her yerde farklıdır herhalde ama genel olarak tavsiye filan var mı?
Telefon işini nasıl hallediyoruz? Smartphone ile gitmek yasak filan yazıyordu, sadece takoz telefonları ve askercell i kabul ediyorlarmış ama normal hat ve smartphone götürüp çarşı izninde filan kullanamıyormuyuz?
Sosyal ağlarda paylaş

bakaya kaldın diye yazı gelmiş eve, ama öğrenciliğim devam ediyor.

öğrenciliğim devam ediyor da azami yılımı doldurmuş olabilir miyim? onu nasıl anlayabilirim?

e-devletten öğrenci belgesi aldığımda "öğrencilik hakkı var mı?" sorusunun cevabı "evet" olarak gözüküyor. bu yeterli midir?
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Master için 3 sene tecil geliyor en fazla. bir de 29 yaş bittiği anca "hacı dayı gel" diyorlar. Öğrencilik devamı her zaman yeterli değil yani.

29 bitmedi. öğrencilik devamı yeterli değil ama "azami öğrenim süresi dolmamış olmalı" diye bir şey yazıyor. azami öğrenim süresi de bazı yerlerde 3 yıl, bazı yerlerde 3 yıl + 4 ay denilmiş. bir de bahsettiğim "öğrencilik hakkı vardır" konusu var. bu hakkımın olması öğrencilik haklarımdan faydalanabilceğim anlamına mı gelir hala?

bu tip durumlarda şubelerin yardımseverliği ne oluyor? gidip bişey sorsam, olumsuz bi durumda hadi seni bi dahaki turda yolluyoruz derler diye gidemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ya işte 3 sene tecil yapıyorlar. 3 sene sonundaki dönemde de gidiyorsun ondan +4 ay geliyor sanırım.

Okuldan alırlar valla 3 sene sonunda. kolaylık da en çok hadi git kaç derler çok acırlarsa. ama kaçak olursun her türlü.

3 senen dolduysa gg gibi. hazırlığını yap, ya da yurt dışına filan git. müdür ol da beni de aldır lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

lisansta azami süreye bakmıyorlar, 29'a kadar uzatılıyor ama yükseklisans'ta yaş sınırı 35 olmasına rağmen öğrencilik haklarının devam ediyor olması lazım, bunun için de okula kayıtlı ve ders alıyor olsan bile azami öğrencilik süresini geçmemen lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Borastus said:

barbu said:

Master için 3 sene tecil geliyor en fazla. bir de 29 yaş bittiği anca "hacı dayı gel" diyorlar. Öğrencilik devamı her zaman yeterli değil yani.

lisans için 29 yüksek için 35 yaş sınırı

hayır değil. yanlış bilgi vermeyin. doktorada sadece 35. master için 29

şimdi baktım da 35 görüyorum harbi. Lan neden o zaman 35'e kadar tecil olmuyor da alıyorlar gördüklerinde? bir bokluk var bu işte.
Sosyal ağlarda paylaş

çok acayip ya

adım adım ilerliyorum bakalım, tünelin sonundaki ışık neymiş görcem yakında

[list]
[*] yükseklisansta yaş limiti 35
[*] ama azami öğrencilik süresi 3 yıl (tez varsa +4 ay), 35 yaşa bakmaksızın azami öğrencilik süresi dolduysa öğrencilik haklarınız kayboluyor ve yaylalar yaylalar ya da karşıki dağlar..
[*] 35 yaşından küçükseniz ve henüz yükseklisanstan mezun olmadıysanız kaydınızı sildirip başka okula ya da aynı okuldaki başka bölüme yeniden kayıt olabilirsiniz, bu durumda azami süre sayacınız sıfırlanıyor
[*] 26 Kasım 2014'te çıkan 6569 sayılı kanunun 32. maddesinde, 2547 sayılı kanuna geçici madde 67 ekleniyor ve diyorki: "Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler bakımından azami sürelerin hesaplanmasında, daha önceki öğrenim süreleri dikkate alınmaz.". yani bu tarihten önce yükseklisansa kayıt olduysanız bu tarihten itibaren +3 şeklinde uzatabilirsiniz.
[*] mezun olduysanız +1 yıl tecil isteyebiliyorsunuz
[/list]
Sosyal ağlarda paylaş

ben de herkesin yaptıgı taktigi söyleyeyim.

- bir yüksek lisans programına kayıt oluyorsun.
- 2 yıl takılıyorsun
- bazı yerlerde derslere gitmezsen okuldan atıyorlar.
- bazı yerlerde hiç sallamıyorlar bile.
- 2 yılın sonunda yeni bir yüksek lisans programı aramaya başlıyorsun. ales tarihlerine dikkat.
- okuldan ayrılmadan ikinciye yazılıyorsun. sonra ilki ile bağları koparabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim biraz şanssızlık oldu, şuan öğrenci görünüyor ve haklarim devam ediyor (devlette) ama okul tecil ettirmeyiz kayit yenileme yapman lazim diyor. Bu tecil işlemi bireysel olarak yapılabilir mi? Illa okul mu yapmali? Okul öğrenci belgesi verir mi bilmiyorum ama edevletten alabiliyorum.
Pazartesi gidip zorla dilekçe yollatcam şubeye
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Benim biraz şanssızlık oldu, şuan öğrenci görünüyor ve haklarim devam ediyor (devlette) ama okul tecil ettirmeyiz kayit yenileme yapman lazim diyor. Bu tecil işlemi bireysel olarak yapılabilir mi? Illa okul mu yapmali? Okul öğrenci belgesi verir mi bilmiyorum ama edevletten alabiliyorum.
Pazartesi gidip zorla dilekçe yollatcam şubeye

Okuldan öğrencisi olduğuna dair belge alman lazım. Bu belge kısaca "bu dönem ders seçti. Vallahi bu okulda okuyor" yazacak. Sonra şubeye gidecen tecil edecem dicen yol gösterecekler sana.
Sosyal ağlarda paylaş

yüksek lisans, aöf, yurtdışı vs bi şekilde zaman geçti kaçtınız 3 5 sene. sonra? bu kadar sıkıntı strese değmez gidin yapın 167 gün bitsin.neresi çıkar şans elbette iyi yerde çıkabilir kötüde ama iyi de olsa kötüde olsa bir şekilde geçiyor zaman ve bitiyor.167 gün çekersiniz en fazla diğer türlü senelerce düşünür durursunuz nasıl kaçsam diye. terhis olup nizamiye kapısından çıktığınız anda omuzlarınızdan büyük bi yükün kalktığını hissedeceksiniz.Nasıl kaçsam diye düşünerek hayat geçer mi gençler?
Sosyal ağlarda paylaş

h2s said:

yüksek lisans, aöf, yurtdışı vs bi şekilde zaman geçti kaçtınız 3 5 sene. sonra? bu kadar sıkıntı strese değmez gidin yapın 167 gün bitsin.neresi çıkar şans elbette iyi yerde çıkabilir kötüde ama iyi de olsa kötüde olsa bir şekilde geçiyor zaman ve bitiyor.167 gün çekersiniz en fazla diğer türlü senelerce düşünür durursunuz nasıl kaçsam diye. terhis olup nizamiye kapısından çıktığınız anda omuzlarınızdan büyük bi yükün kalktığını hissedeceksiniz.Nasıl kaçsam diye düşünerek hayat geçer mi gençler?

askerlik sube baskani nizamiyeden bildirdi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...