Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik vol.464841

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

Şimdi ben Şubat ayı başında mezun oldum, gerçi daha okula gidip mezuniyet işlemlerini başlatmadım diploma almadım ama sistemde mezuniyete hak kazanmış görünüyorum neyse.

Ben iş falan arıyorum bir yandan tabi askerlik şartı arıyor her yer. Az önce biriyle konustum telefonda askerliği hallet gel dedi.
Bu arada benim sağ kulağımda işitme kaybı olduğu için askerlikten muaf olma durumum da var.

e-devlet üstünden girip askerlik durumunu sorguladım 31/12/2019 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.

Erteleme sebebi: 35C öğrenci EYT

şimdi ben diplomamı aldığım zaman bu tarihte oynama olur mu ? ya da ben şubeye gidip beni askere alın diye başvursam GATA'ya sevk cıkarttırıp muafiyeti kovalamaya calıssam nolur, olur mu 2020yi beklemicem sanırım asdsafa

yarın bir askerlik şubesine gidicem de burda benzer bişey yaşayan varsa fikrini alayım dedim.

bu arada ani bir kararla yurt dışı master'ı da kovalayabilirim, kafalar karışık
Sosyal ağlarda paylaş

Benim olay bu, B grubunun altında yazmıslar, B grubu da elverişli değildir grubu. bakalım test sonucu kac cıkacak.

3. Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulakta saf ses odyogramda konuşma frekanslarında total işitme kaybı veya 90 dB ve üzerindeki işitme kayıpları (Bu maddenin değerlendirilmesinde 100 dB seviyesindeki klik stimulusla yapılan işitsel uyarılmış potansiyeller (ABR) testinde cevap elde edilememiş olması şarttır).

ayrıca onu dediğin iyi oldu slip biran önce hem mezuniyeti hem raporu halledeyim eyw
Sosyal ağlarda paylaş

kaç doğumlusun apple?

lisans mezunuysan 2 yıl tecil hakkı veriyor 29 yaşını doldurmadıysan.

gerçi 2019'a kadar tecilli gözüktüğüne göre otomatik öğrencilikten 90 doğumlusun sanırım.

bir de o 2019 olmayacak artık, 2018 olacak mezuniyet belgeni verince. seneye patlat bir yüksek otomatik al tecili yine çalışacaksan.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

91 ocak doğumluyum abi.

bügün okula gittim diplomamı aldım, pazartesi de askerlik şubesine gidicem, biran önce şu yükten kurtulup işe başlamayı dusunuyorum cunku

bebeymiş daha. bize abi diyecen bundan sonra.

bana kalırsa bedelli fln beklemeyin diplomayı aldığınız gibi direk gidin askere. ben öyle yapmıştım hayal meyal hatırlıyorum şu an. 6 sene olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

yok öyle bişey abi nasıl sallıyosunuz ya
mezun olduktan sonra geç tecile gidersen para cezası kesiyolar sadece. senin 2 sene tecil hakkın yaptırsan da yaptırmasan da sabit.

ben işte baya geç gitmiştim para cezası kestiler 100 tl mi ne sonra askere gitmeye karar verip tecili bozdum bu sefer de 50 tl indirim yaptılar vatan sever bir delikanlı olduğum için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...