Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Claiborne said:

normalde jorah çirkin ve yaşlı olduğu için dany oralı bile olmuyor. daario ise genç yakışıklı bi adam. womanizer. tabii ki o kütürdetecek. ama karakteri allahın oduncusuna oynatınca komik oldu biraz.

Gerçekten çok yakışıklı normalde Daario, o mor saçları, o parlak sarı tulum... anlayamazsınız... :)

http://awoiaf.westeros.org/images/thumb/4/43/Daario_Heads.jpg/350px-Daario_Heads.jpg

(yine burada insaflı davranıp maviye boyamışlar saçı.)
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

Nigger_of_the_sand said:

Esnaf said:

baelish in ölümüyle taht oyunları bitti ya.aslında ben 8. sezonu görür patlatır bir oyun ve son boss olur diyordum ama bu şekil ölmesi çok basit kaçtı.yani bu ned için ibine demek isterdim ölürken.

en azından varys ile bir birlerini bıçaklayıp sevişerek ölselerdi

7x07

Aynen ben de demon falan cikicak diye bile bekledim, o adam normal insan gibi gelmiyodu bana. Yalvara yalvara oldu herif, meger bugune kadar biri zart diye bicagi saplasaymis geberip gidecekmis.

baelish

baelish şu ana kadar hep kendi ortamından çıkmamıştı
sansa'ya king's landing'de dediği bi laf vardı mesela
"we are all liars here and we are all better than you" gibi bişeydi sanırım
kuzeyde de bunun tam tersiyle karşılaştı işte, kimsenin aklını çelemediği herkesin LAK diye kafasında ne varsa söylediği bi yerde tıkıldı kaldı.

littlefinger'ın yapması gereken şey bran'den "chaos is a ladder" lafını duyduğu anda pılını pırtısını toplayıp gitmekti lol. o saatten sonra sırf öldürelim biz bunu diye orda tuttular başka bi sebebi yok

Baelish esasen "taht oyununu" en iyi oynayan kişiydi tüm karakterlerin arasında, stratejik olarak, politik olarak deha. Ama daha önceki sefer olduğu gibi yine platonik aşkı yüzünden kör olmuş taraftan yedi darbeyi, bu sefer de ölümüne sebep oldu o körlük. Hedefine de en çok yaklaşanlardan biriydi. Sansa'yı da kafalasa zaten deli gibi güçlenecekti. Sansa'nın akıllı bir hareket yapmasını beklemiyordu, esasen kimse bunu beklemiyordu, ki zaten Sansa'nın o kadar akıllıca davranması biraz karakteri dışına çıktı.

Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

bu arada konuşuldumu bilmiyorum ama

finali izlemeyen bakmasın

king in dönüştürdüğü ejder ne atıyor oyle ya ligtning frost karışımı gibi yada mavi alev mi bilemedim

destruction, disintegrate falan gibi geldi bana. bi de duvarın sadece materialını yok etmekle kalmayıp wardda da delik açıyor ki geçebiliyorlar. gerçi dizi sallamıyor böyle şeyleri.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Sansa'nın akıllı bir hareket yapmasını beklemiyordu, esasen kimse bunu beklemiyordu, ki zaten Sansa'nın o kadar akıllıca davranması biraz karakteri dışına çıktı.

Sansa da şapşallığının farkında. Yavaş öğreniyorum, ama öğreniyorum lafını onun için söyledi. Çok karakter dışı değildi yani. Ama Baelish konusunda asıl olay o değil.
Baelish > Sansa
Baelish > Arya
ama
Sansa+Arya > Baelish
Konseptini vurguladılar, bence gayet güzel oldu o kısım.

Tabi o denkleme bir de Bran'ın cheat mode savcılığını eklemezsek pek doğru olmaz, o açıdan tırtlık var biraz.
Ama kanıt olmasa bile Sansa ve Arya kandırıldıklarının farkındayken yaşatmazlardı yine de. Bran işe karışmasa mahkemede değil de kuytu bi köşede keserlerdi en kötü.

Tabi bir de "Sansa'nın gücü ailesinin birliğinden geliyor" u vurgulamaktı o sahnenin amacı, onu da iyi kötü aktarabildiler bence. Son bölümle birlikte resmen Catelyn in görevini devraldı, aileyi bir arada tutmak onun sorumluluğunda artık.

Sosyal ağlarda paylaş

brane rağmen beylişin orda kalması ultraaptallıktı.
Şimdi olmasa jon gelince yapacaktı bişiler.

bu arada pek bahsedilmemesi ama, brienin fuck loyaltisi
jeyminin serseyi bırakması
jonun diz çökmesi falan hep güzel şeyler

inş jeymi ispiklerde ejderleri salıp yakıverir serseyi kalesi

Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

bu arada konuşuldumu bilmiyorum ama

finali izlemeyen bakmasın

king in dönüştürdüğü ejder ne atıyor oyle ya ligtning frost karışımı gibi yada mavi alev mi bilemedim

abi ne atıcak ya üzerinde çok düşünmeye gerek yok. ejderya white walker olduğu bölümde bikaç arkadaş "eee ne üflücek şimdi bu?" dedi, "ne üflücek amk mavi ateş üfler dertti sanki" dedim, tabii ki mavi ateş üfledi za

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...