Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Ciri ile kisisel iliskin niye diger questlerin performansindan etkilensin ki, 5 olay oyun geneline yayili zaten, hepsi de gayet guzel dialoga oturtulmus, muhabbette "hmm ending'i etkileyecez" diye farketmeden o an karsindaki karaktere nasil davranmayi dusunuyorsan ona gore cevap verip en sonda sonucuna katlandigin olaylar

diger world stateler alakali questlere gore etkileniyor zaten bilimum ending icin
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Oyunun beğenmediğim yanlarından biriydi bu arada, ilk seferde "iyi" sonu yakaladım ama seçimler statik ve biowareian olmuş biraz. Daha performans bazlı yapabilirlermiş en azından

Abi katılıyorum ama oyunun zevkini öldürmüyor.

iyiydi oyun, sevdim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

Ciri ile kisisel iliskin niye diger questlerin performansindan etkilensin ki

Tüm olayı ciri ile geraltın kişisel ilişkisine bağlamaktansa hem ciriyi oynadığın bölümleri genişletip hatta biraz zorlaştırıp, hem de geraltın alliancelarını kaer morhenin ötesine taşıyıp sondaki combata, dolayısıyla cirinin moraline / gücünü ne kadar harcadığına etki edecek şekilde tasarlayabilirlermiş. Bu arada o 5 seçim etki etmesin demiyorum onların da olması mantıklı, ama tek başına yeterli gelmedi bana.

Gameplayden bişey alıp götürmüyor belki, ama onca oynadıktan sonra kontrolüm dışında hissettiğim etmenler yüzünden hikayenin kötü bitmesi üzerdi mesela beni. Diğer quest seçimleri ve dünyaya etkileri falan yeterince iyi ve oyunun tamamına yedirilmiş ama yemişim dünyasını yemişim tamamını. Kızımı kurtaramıyorsam banane o dünyadan.

Hatta özele inersek

Ciri Seçenekleri

Vesemirin cenazesindeki yaklaşım : Lan vesemir ölmüş sen kartopu oynuyorsun. Üstüne bide kartopu oynamak yerine içip efkarlanırsan cirinin kendine güveni kayboluyor. Wut? Lan ben belki alkol alıp kah efkarla kah güzel eski hikayelerle avutmak istiyorum kızımı?

İmparatordan parayı almak : Bu mantıklı mesela, kız için değil para için yapmış olursan morali bozuluyor falan. Kalsın bu.

Lodge of Sorceresses : Bu da kafama yatmadı hiç. Irspı karıların ne kadar manipülatif olabildiğininin farkındayız, kızı korumayak mı? Hayır girerim toplantıya müdahil olmam kendini savunsun yine. Fazla railroaded ilk seçenek gibi.

Labı dağıtması : Bu da saçma bence. Cirinin bütün eğitimi gücünü kontrol altına alabilmek, source un kölesi değil efendisi olması. Sonra da gelip öfkeyle sağı solu dağıtmasına izin verince hoop kendine güveni artıyor. Wut^2? Hayır ben de dağıttım ortalığı ama sırf Avallach a gıcık oluyorum diye. Railroading once again.

Skjallın mezarı : Bu da mantıklı mesela. Geçmişle barışması kafasında soru işareti kalmaması falan. Kalmalı yine.

Kocaa bi oyun var ve en önemli son için "yalnızca" bunlardan faydalanıyorsun, üstüne bi kısmının neye sebep olacağı falan çok muğlak. Tasarımın yetersiz kaldığı yerlerden biri.
Sosyal ağlarda paylaş

Ciri secenekleri

Alkol/Kartopu = yanlis mi hatirliyorum diye bir daha bakayim dedim, gayet mantikli buluyorum acikcasi. Iki secenek icme/kar topu oynama olarak sunulmuyor "her konuda iyi olamazsin" ve "hey neselen biraz" seklinde. Bu noktada alkolikle suruklemenin alemi yok moral asilamak varken.

Emperor'dan para = Cok bariz, kizini satiyorsun, kabul edilebilir degil. Hatta yanlis bilmiyorsam bu secenek direkt patlatiyor ending'i istersen 4-1 dogru/yanlis secenek sec bu o 1 secenekse, Ciri geri donmuyor hic bir sekilde.

Lodge = Burda evet benim de patladigim secenek oldu mesela, ama sorun ikinci bir check olmamasi bence. Eger Lodge'u birlikte gorelim dersen her halikarda negatif yaziliyor, oysa mesela toplanti sirasinda "secenek her halikarda Ciri'nin" diye muhabbete karismamistim o dikkate alinmiyor. Yine de daha cok training wheel'i iyice cikartip Ciri'ye guvenme uzerine kurulmus bir secenek kabul edilebilir mevcut haliyle de

Lab dagitma = Source kontroluydu, guce hakimiyetti, guven artmasiydi falan alakasi yok secenegin. Guvendigi biri bir kez daha yine yeni yeniden satmis gibi gozukuyor Ciri'yi, sen patronizing bir sekilde "kendi gel atarlanma, cocuk musun?" diye cikisiyorsun kiza. Hic gerek yok anlayisli davranmak daha mantikli. Ortami dagitmayi playful sekilde baslatan da Geralt zaten, Geralt'in anlayisli davranma sekli boyle demek diyebiliriz

Cenaze = bariz diger secenek sadece dickheadlik.

bazi seyler yoruma bagli ama cok mantiksiz sey gormuyor acikcasi

Bununla birlikte sonu farkli yorumluyoruz hissi var icimde

Ciri bad ending
Ciri geri donmuyor, evet ama bu mefta oldu demek degil. Dolayisiyla combat/source'a hakimiyet/ability/kurdugun alliancelarin falan alakasi yok, sen ne kadar tirt bir baba olsan da Ciri zaten her halikarda isini goruyor, ihtiyaci olan kudret literally damarlarindaki asil kanda mevcut. sadece seninle olan kisisel iliskisi sana geri donmesini sagliyor, bad ending'de "ulan kimim kimsem, niye koduumun dunyasina geri doneyim, bana dimension mi yok anasini satayim" diyip multiverse istedigi ortama akabilir genel olarak

Eger Ciri bu durumun ortasina saplanmis olmasa White Frost'tu, bilimum kralligin politikasiydi, Wild Hunt'ti, Geralt'in umurunda olmayacagindan soz konusu ending'in sadece Ciri-Geralt iliskisine bagli ve bu bence cok normal.

ha diyorsan White Frost'un yok edilmedigi harbi harbi bir bad ending olsaydi ve o Ciri'nin gucu/kurdugun alliancelara falan bagli olsaydi, o ayri bir olay. Ben Witcher'i "Middle-aged Divorced Dad Simulator" olarak goruyorum, dolayisiyla "yine yeni yeniden dunyayi kurtariyoruz" hikayesinin geride kalmasindan mutluyum.

Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle

Diğer sonda Ciri bir bakıma Geralt'ın işini devralmış gibi oluyor. Oyun boyunca bir tane saraya tıkılı kalmayı istemediğini söylediği için bana gayet iyi bir durum gibi geldi. İşin farklı bir boyutu da kraliçe sonunda sanki son bir kez özgürce birlikte takılıyorsunuz sonra kraliçe olmak için Geralt'ın hayatından çıkıyormuş izlenimi veriyor.

Kraliçeyken istediğinde Geralt'la takılamaz mı dersen "herhalde takılabilir ama eeeehh.." derim. Ama diğer sonda Ciri daha çok mutlu gibime geliyor. Gidip ona özel kılıç mı, kıyafet mi bir şey yapıyoruz. Hediye ediyoruz. Teşekkür edip maceraya gidiyor falan.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat gameplay yazmışlar da sadece main quest'i saymışlar heralde. 7 saat oldu daha ilk görev bitti. önce yeni mekanlarda temizlik yaptım =)

story ilk quest in ardından çok ilgi çekici göründü. böyle devam eder umarım.

edit:bu arada nilfgaardian set i giydim 35 olunca. en kolay erişilebilen ve geralt'ı balona çevirmeyen bir set. daha iyisi için kasmaya gerek var mı sizce =)
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yilbasi indiriminde yilin oyunu, binlerce odul almis oyun vs vsleri gorunce aldim. bir fikrim yoktu ondan once.

cok guzelmis. lvl 5 mi 6 mi neyim daha ama cok keyifli gercekten. grafikleri biraz dusurmem gerekti ondan bi kirginlik var sadece.
yalniz, mesela oyun menusunde kasiyor, mouse falan yavasliyo acaip, oyunda yok yavaslama. ben o yavaslamadan dolayi dusurdum hemen tum ayarlari. tekrar yukselticem biraz.

birden fazla kisiyle dovusurken var mi ya taktik falan birseyler? dovuyorum ama yani ter akiyo gotumden. bi elde sandvic diger elde kilic boyuna yemek yiyorum sacma sapan. hele kalkanli birileri, yanina da two hand hammer/axe gibi biseyli birileri varsa buyuk problem
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun menüsü dediğin tab a basınca gelen menü mü? Oysa yavaşlaması normal zaten, it s a feature not a bug.

Ne oynamak istediğine göre değişir öneriler. Her ne oynayacaksan dodge ve parry yi iyi kullanman lazım ama. Quen sign ı kurtarıcın olur başlarda, aard ve igni de kalabalık combat larda anlık avantaj kazanmanı sağlar.

Swallow içeceksin, yemek yerine, 4 ile sınırlı, alchemy ile yapmış olman lazım, belki de oyun deafult oalrak veriyordur en başta hatırlamıyorum, kısayolu F olan potion.
Sosyal ağlarda paylaş

yok onu demiyorum, orada sikinti yok. bildigin save load new game exit falan olan menu. yavaslama dedigim kasma. mouse agir agir hareket ediyor.

swallow hangisiymis bakayim gidince.
fast attack'a yoneldim. quene verdim 1. dodge ve parryi tutorialden sonra hic kullanmamistim, simdi tekrar kesfettim. dun dodgelu falan oynadim biraz, ondan once top gibi yuvarlaniyodum saga sola. ama hala tam cozemedim sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada hafta sonu velen haritasındaki treasure'lardan birini alayım derken level 6 halimle level 14 wyvern kestim.

death march oynuyorum, wild dog bile 2 - 3 tane kodumu oturtuyor. 2'den daha zor olmuş en zor seviye.

8 level üstümü kesince gaza gelip biraz alttaki basilisk'e dadandım, o biraz üzdü.
Sosyal ağlarda paylaş

ending vs.

ciri gitti gelmedi, geralt muhtemelen swarm altında kalacak göstermediler. baronun ölmesi ile bok olmaya başladı hepsi.
cinsel hayatını renkli tutacam diye uğraştım manwhore oldu. oyse baron ölmeyeydi. ciri geri geleydi ve triss ile mutlu mesut yaşayaydık ne güzel olurdu.
Baştan başlayamam herhalde. çok kasar.
expansionu alayım bakayım ne olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

aynen abi napmışsın ya asdfg

oyun sonundan spoiler

4 ya da 5 tane olay var. o olaylarda siriye verdiğin cevaba göre geri dönüyor ya da dönmüyor. diyalogla ilgili yani tamamen.

mesela mageler bunu odaya çağırdığında tek başına gitmesine izin vermen, o köyde bunu kurtaran cirinin öptüğü elemanın mezarına gitmek istediğinde gitmen ya da ilk vesemir öldükten sonra kaer morhende tribe girdiğinde "herşeyi iyi yapabilcen diye bişey yok" demek yerine kafasına kar topu atman gerekiyo. bunların 2-3ünü yapsan yetiyodu ama baya fail olmuşsun :P

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...