Jump to content

xunn

Mod
 • Mesaj sayısı

  16.987
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

xunn tarafından gönderilen her şey

 1. xunn

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Üf kalemin özlenmiş ablam.
 2. xunn

  Discord forumu öldürüyor mu?

  https://discord.gg/AHpqYWq
 3. xunn

  Arena, BG, World PvP Başlığı

  Yol yakınken bırak bence karşim, daha dengeli, competetive oyunlara alalım seni delirme sonra bizim gibi.
 4. xunn

  Disco Elysium - A Detective RPG

  Üzücüymüş abi çünkü dünyası gördügüm en kapsamlı düşünülmüş dünyalardan biri. Adamlar bi 10 senedir craftlıyolarmış zaten dünyayı frp oynamak için üzerinde, tabletop rpg yapıyolarmış bundan önce sonradan pc gaming'e geçmişler. Oyunla ilgili bir tane daha derdim var minor olmasına ragmen, o da biraz fazla sol abi oyun. Devler marxist ideolojiyi bi tık daha kısabilirmiş. Ellerinden geleni yapmışlar bias'ı kısmak için ama sızmış o aradan. O kadarı kadı kızında da olur ama. Bütün conservative karakterler iki boyutlu racist, retarded olup bütün progressiveler nuanced olunca biraz tadı kacıyor işin. Maybe next time.
 5. xunn

  Mount&Blade II: Bannerlord

  Ya gridlock oluyor ama böyle keyifsiz gridlock. Dengesi zor bunun farkındayım, birden superhero da olmanı istemiyor çünkü oyun grounded tutmak istiyorlar. Çözerler inş.
 6. xunn

  PC Gaming #2

  Dr persona ya, izlemem ama kendini oynamıyo, normalde utangaç oldugu için var onu söylemişti çok önceden. Umarım bi dangalaklık yapmamıştır.
 7. xunn

  PC Gaming #2

  Ben organizasyonlar nasıl patlıyor anlamıyorum. Bizim 4chan grubumuz vardı beraber streamsnipeladıgımız, aramızda beta değil omega bi cocuk vardı. Hatta salak bir kere kız kardeşinin iç çamaşırlarını kokladıgını söylemişti birine gruptaki, meme olmustu *SNIFF* diye. Sonra bi yok oldu, ogrendik ki geri zekalı sahte bb gun'la bi kızı esir alıyo, ormana götürüyor, götürdügü yerde bi döşek atmış, kız delikanlı cıkıyo agzını kuruyo bunun sonra polise gidiyo hapse atıyolar bunu. Ha biz bu gerzek yüzünden shitposting'i bırakıyor muyuz, hayır? Ben bunu anlayamadım, var mı sebebini bilen? GM piç çıktı, gitti, giuild niye dagılyıo abi?
 8. xunn

  PC Gaming #2

  Adam salt bae gibi kansere chemo basmış, tebrikler.
 9. xunn

  Disco Elysium - A Detective RPG

 10. xunn

  Mount&Blade II: Bannerlord

  Ya ülkede know-how yok henüz, herşeyi batıya kıyasla dene yanılla görüyoruz. Aşırı normal bu aksaklıklar. Burada yaptıgımız gibi yapıcı eleştiriye devam edersek eminim çok başka bir oyun olur bu. Umarım bu dileğimiz çelişmiyordur şirketin planlarıyla. Henüz üzerine düşünüp pin pointlemedim ama asıl istedigim saatlerce kasarken iyi hissettiren milestonelar. Bunu sadece ilk şehrini aldıgımda hissettim henüz. Sonrası bi blur oluyo, yavaş yavaş büyüyorsun ama daha önce yapamadıgın birşeye ulasmak için değil gibi. O levellarda bile ÜF dediğimiz şey çok az, bi flourish yok. Bir kere yeni npc combat sisteminde o kadar feci ve hızlı rushlanıyorsun ki attan indiginde realistic oynuyorsan ölüm fermanı garanti istediğin kadar iyi blockla. Adamlarımla gireyim dersen swing'e alan yok, kör bi şekilde downwards swing spam ve yine de kendi adamlarına takılıyor sürekli. İyi hissetmiyor işte. Random olmasına ragmen en cok heyecanlandıgım şey persuasion check olmamalı abi dfg. Belli armor classlar belli low tier weaponlara poise verse interrupt olmasa mesela attacklar 10 tane elleri sopalı çapulcu attan düştügümde beni dövemese, ben o yüzden o armorı alabildigimde sevinsem, bir tane cone shape shield bash denesem etrafım sarıldıgında bana bi breathing room verse. Tamamen atıyorum bu arada bunlar oyunu kırıyor da olabilir, ama birşeyler lazım gerçekten. Önceki oyunda böyle overwhelm olmuyordum ben çünkü npc'lere. Şu an kalabalık combatta ya bana bakmayan adamların kafasına kafasını vurup farmlıyorum veya anında swarm yiyorum. Arası yok pek drama dönmüyor. Şu an benim için oyunun en büyük keyfi total war gibi ordu microsu, o aşırı keyifli mesela ÇEK YAVRUM ÇEK OKÇULARA ASLANLARIM BENİM, HAH ROTATE POPOLARI OKCULARA DÖNSÜN OH MİS. Bu çogiyi.
 11. xunn

  Discord forumu öldürüyor mu?

  Katılıyorum, ikisinin farklı fonksiyonları dinamikleri var. Discord birçok şey için çok daha iyi. Tartışmak için daha iyi, sohbet için öyle. Shitposting yeter. Ama forum kafası biraz daha düşündürüyor insanı yazarken bi kere, daha ölçülü basıyosun klavyeye, o yeter. Üstüne bir de dokumantasyon için çok önemli bir yer, dönüm bakmak istedigin thread hep olacaktır yani. Discord bunu saglamıyor mesela. Bir de bi tartışma gridlock'a girdiginde "İKİ DAKKA GELSENE DISCORD'A DÜDÜK." de işlevsel.
 12. xunn

  PC Gaming #2

  Of trainwreck.
 13. xunn

  PC Gaming #2

  Refund, torrent, shit on the game on steam reviews.
 14. xunn

  Hades

  Art direction'ı hep fersah fersah ileride supergiant'ın. Jen Zee sektordeki en comfy concept artist olabilir.
 15. xunn

  Cyberpunk 2077

  Eşim çevirdi oyunu ha, ona göre. Eng bilmeyen pleb akrabanız varsa alın ona, sonra "AA İYİ Kİ TÜRKÇE DESTEĞİ VAR." falan yazın, şirkete iyi oluyo o yine veriyolar dfg. https://i.imgur.com/knWasGh.mp4
 16. xunn

  Valorant

  Betada Immortal olan arkadasları mesai sonu o kutsal saatlerde beklerim. Lütfen beni normielerle oynamaya terketmeyin daha fazla. Plat shitters need not apply.
 17. xunn

  PC Gaming #2

  Olm ne alakası var bu eşinle arandadır, evliliğin yıkılır tırt bir bireysin okey de, niye kariyerini terk ediyor bu insanlar ben bunu anlamıyorum. Yemek de yemeyin abi bi ölüm orucu çakın penance olarak. Ve bunu biz niye biliyoruz ya? Haber yok galiba ilginç. Sanki bilmememiz gereken şeyler bunlar.
 18. xunn

  PC Gaming #2

  Innocent until proven guilty diyoruz. SJW furyasının patiyi vız geçmesi beni mutlu eden şeylerden. Bir şekilde gerçek çıkarsa aşırı üzülürüm ama, all time favorite adam. Louis CK 2.0 olmuş ama şimdiden. Hala şu özür dileme işinden kurtulamadılar. Sadece bir kereliğine suclanan insanın kendi versiyonunu beyan etmesini diliyorum. Let the chips fall where they may. Edit: Of article'a baktım tam safsata yuvası. Şu imagelar yeterli zaten mentaliteyi görmek için. "They have nothing to gain be reliving their trauma" Pleb beyninin varsayımlarla olan savaşı gerçekten yokuş yukarı. Classic.
 19. xunn

  The Last of Us: Part II

  Hayır abi ellie'nin lezbiyenliği yeni değil, öküz gibi dlc vardı ve çok sevildi o dlc ben oynamasam da. Bu bigotlar neredeydi o an? Pixeller öpüştü diye olmadı bu yani.
 20. xunn

  The Last of Us: Part II

  Yeni bitirdim, yazar kendini saklamayı hiç başaramamış sıkıntı burada. Aynı hikayeyi bu kadar insanları gaza getirmeden anlatmanın yolu basit olmasa insanlara kızıcam ama çok kolay kaçabileceği birşeyi sırf outrage yaratıp üzerine konusturmak için yapmış gibi neredeyse. Sıkıntı son değil. Spoiler'a alıyorum laflar hazırladım, uzun biraz çok doluyum.
 21. xunn

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Sıkıntı sende değil abi zaten. Onda mı onu o bilebilir biz bilemeyiz. Biz kendimize bakıcaz, düzeltecek bişi varsa düzelticez, yoksa yürümeye devam delikanlı gibi. Sana kader vurmus, onu tanklamak istememiş olabilir normal yani. Senin hatan var demiyorum, bunlar hep kocaman bi dişlinin içinde olmanın etkileri.
 22. xunn

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Önce benimki, sonra onun.
 23. xunn

  evlilik süreci tavsiyeleri

  @Aceace Abi bak bu tam bad science. Sadece tek bir insanla evliliğin yüzünden bütün concepti şekillendiriyorsun, kötü istatistik gibi. Hiçbirşey tabii ki aynı kalmıyor bu arada olm, yavaş yavaş büyüyo işte, sorunlarınız da yaşınızla orantılı oluyo. Bizim şu an en büyük sorunumuz çıkacak bir soruna hazırlıklı olmak için birikim mesela. Ama bu bi "ilişki sorunu" değil, gayet binary metric bi sorun. Utilitarian çözümleri olan, birbirimize tavrımızı adjustlamamız gereken bir sorun değil. Ben yanlış anlamadıysam sizdeki sorun şunlar olabilir; a- Parayla sevgiyi line-up eden bir basic bitch. b- Kendi hayatının maddi kontrolünde olmaman karakterinle ilgili eleştiriye yol açtı onda. c- Sıkıntı işsizlik değil işsizlik sürecinde verdiğin eforu yetersiz bulup karakterine resentment. Benim de böyle paralize eden pc karsısında oturup yıllarımı harcadıgım bi depresyonum oldu yani, o sürede ben bekardım sadece. Eminim dısarıdan bakıldıgında "Sorumsuzluk" gibi gözüküyor olabilirdi de. Genelde çok sever upper middle class ailelerin upper middle class cocukları böyle yakıştırmalar yapmayı mesela. Uni döneminde bunlardan gırla gördüm, sen ailenle yaşamak zorundasındır çünkü baban 2. ailesiyle sürterken her nasılsa nafakaya parası yoktur bütün maddi sorumluluk sendedir ama okulu yeni terketmene ragmen tradecraft yoktur henüz ne yapacagını kestirmek için bile yıllar gerekebilir yani. Ama hanımefendiler ailelerinin tuttugu ogrenci evinden seni eleştirebilecek moral otoriteyi kendilerinde görürler ve bir yandan da sana babalarını falan eleştirirler bir yandan "Tamam bütün ihtiyaçlarımı karsılıyo ama-" vs. Şey bir argüman ama, e git bi kafede çalış ak? Hah tamam çalışmıyosan ne iş olursa yaparım değilsen, demek ki sıkıntı sadece işsiz olmak değil bir de psikolojik bir yanı var, o explorelanabilir. Sonu yok ama onun ve tatmin eden bir cevabı da yok. Takıl abi işte, o hatun eşsiz değil, benim eşim de eşsiz değil, ben de değilim. Bir ton şahane insan var olm. Evlen, evlenme, önemli kararlar değil bunlar. İstediğini yaptıgın sürece okey hepsi.
 24. xunn

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Abi aynısı, burada böyle kısa yazdım da benim de özür dilemediği zaman beynimde olusan matematiği önüne dökmem gerekti. Ona samimiyetsiz geliyodu mesela. "Özür küçük de olsa sebep oldugum hasarı degistirir mi? Sadece kendimi aklamak gibi geliyor." gibi bir kafadaydı. Bazen "Ha tamam." diyodu somurtup sadece, bunu şey sanıyordu "Ben Ha tamam diyerek hatamı kabul ettim işte." Ulan benim beynimde gerçekleşen şey bu değildi diyorsun. Disconnecti çözmek ikinizin de sorumlulugu, "Git ve çözmeden gelme" de yapamazsın yani. Çünkü ikiniz de birbirinizin koruyucususunuz. Ben deadline'a yetişmeye calısırken ben istemeden masaj yapmaya gelir mesela kollarıma. Ben ona çay getiririm çalışırken, istenmeden yapmanın tadı birşeyleri çok farklı, "You are in my mind, i have a self assigned responsibility to watch over your overall well-being." diyosun blessed bi hayatınız oluyor. Baya flowchart falan yaptım. Bak kimse için yapmam ha o yüzden deger demonstrate ediyosun. Kırıcaksınız birbirinizi bu kacınılmaz, nasıl kırdıgının contexti farkeden şeyler. Intent herşey olabiliyor birden. Farkında olmadan, düşüncesizlik, sabırsızlık, tahammulsuz bir gün, bunlar hep okey. Resentment okey değil, beraber yasadıgın bir insana unresolved negative şeyler hissetmen okey değil. Bazen bi tavır sergilemişim çok çok sert mesela, farketmiyorsun abi. Oluyor hep.
 25. xunn

  evlilik süreci tavsiyeleri

  Abi arada çok tatlı bi nuans farkı oluyor. Bizim bu forumdaki gibi bir sosyal kapitali olan, egitimli niche bireylerde evliliğe bi yukarıdan bakış var çünkü kafamızda eşleştirdigimiz şey baya tavukluk. Hatun seni kitliyo, sen hatunu kitliyosun çünkü iki taraf da karsısındakini kaptırmak istemiyor, subtext hep "Başkasına gitmesin." özgüvensizliği. Ama böyle olmak zorunda değil. Bizim için bi demonstrasyon, birbirimize bi gesture mesela. Çalışırken, oyun oynarken yalnız oldugumuzda, beraber birşey yapmasak bile varlıgını aradagını hissediyorsun. Bak boşluk doldurmak demiyorum, boşluk varsa o bireyde. Ben yalnız bekarken de mutluydum, ama o yanımdayken hala yalnız ve daha mutluyum. Çünkü birlikte birbirimizin yalnızlıgına saygımız var. Varlığı o kutsal "Me time"'ı bozmuyor, o zaman istiyorsun zaten. Bak 8 yıldır beraberiz, hala "hadi biraz da benimle ilgilen, kitabı bırak, çizmeyi bırak, çık oyundan" duymadım, çünkü hatun da kendi içindeki bi boslugu benimle doldurmaya calısmıyor. Evliliğin ilişkiden farkı yok dersem pek dogru olmaz, var çünkü. Bi ciddiyet ve totalite farkı var sanırım. Kesinlikle herkese göre değil, çünkü "Artık gözüm birini aramıyor." diyosun, ama açık açık da "Vurulursam kusura bakmıcan kanka" da diyorsun zaten equilibrium bozulmuş oluyor. Şimdi bunu yakalamak zor, rare ama o yüzden güzel. Exclusivity her zaman birşeyin değerini arttırıyor dünyaya karşı. Evlendiğimden beri o kadar çok kadın asılıyor ki aşırı komik. Çünkü exclusivesin olm, degeri birden arttı sana sahip olmanın. Aradaki fark içinde birşey sana "You want to sustain and nurture this long term." diyo, evleniyosun. Arada aksiyon, aktivite, hobi gibi farklar yok, renk farkı var. I like you enough to not fuck all kinds of pussy. diyosun, hosunuza gidiyo. “The point of marriage is not to create a quick commonality by tearing down all boundaries; on the contrary, a good marriage is one in which each partner appoints the other to be the guardian of his solitude, and thus they show each other the greatest possible trust. A merging of two people is an impossibility, and where it seems to exist, it is a hemming-in, a mutual consent that robs one party or both parties of their fullest freedom and development. But once the realization is accepted that even between the closest people infinite distances exist, a marvelous living side-by-side can grow up for them, if they succeed in loving the expanse between them, which gives them the possibility of always seeing each other as a whole and before an immense sky.” ― Rainer Maria Rilke, Letters to a Young Poet
×
×
 • Yeni Oluştur...