Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

bu oyunu çok seviyorum. mekanikleri çok iyi, karakterlerin özelliklerini kullanmak da çok zevkli.
oynamak istiyorum.

ama oynadığımda da hayata lanet edip monitörümü camdan atıyorum (neyse ki hala sapasağlam).
gördüğüm en kanser community'e sahip.

csgo'ya sık sık laf edildiğini görürüm. şu an olduğum rank'ten midir bilmiyorum, eşleştiğim oyuncular çoğunlukla epey iyi elemanlardan oluşuyor. oyundan zevk almak için oynuyorlar, sık sık mikrofonla info veriyorlar ve takım çalışması sergiliyorlar.
toxic oyuncu neredeyse hiç görmüyorum, belki 20 oyunda 1 felandır.

öte yandan ne zaman overwatch oynamaya kalksam, oyun tarihinin en toxic, en gereksiz oyuncularıyla eşleştiğimi görüyorum.
biri widow'u alır, takımın çoook gerisinde kampa yatar, "i only play widow".
biri widow/hanzo seçildi diye (düzgün oynasa dahi) oyunu throw etmekle tehdit eder, torbjorn seçip spawn girişinde turret kurmakla takılır.
biri tam oyun başladığında oyundan çıkar, 6v5 kalırsın. bu adam yüzünden sen ceza almış olursun (çıksan da çıkmasan da maç gidiyor).
biri "ben altın silahımı aldım nasılsa, öylesine oynuyorum qanqy" modunda takılır, basede halay çeker.

bunların hepsi competitive'de yaşanıyor.

Önceden kurulmuş takımla oynamıyorsan competitive oynamak hata. Ben arada bir girip quick play atıyorum ve hiç dert edecek bir şey olmuyor.

Aslında bu dediğim takım bazlı her multiplayer için geçerli. Önceden kurulmuş takım yoksa oyunlara competitive olarak yaklaşmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Gec gelirim ben, bayilmazsam atariz.

Dun aksam en son sombra tracer hanzo vardi takimda. Boyle pron izlememiatim uzun zamandir.

Scorch 1000-1100 SR'dan bahsetmis onceki sayfalarda. SR ortalamasi 2K altinda kalinca ciddden yok zor o takimla yukselmek cunku ne taktik biliyorlar, ne birbirini kolluyorlar. Bir de competetive play'e yeni girmis bir suru tip yine quick play'deki gibi kafasina gore bisey secip "bir de bununla deneyelim bakalim" diyor, sonuc felaket.

Zamaninda 2500'den 900'e dusup geri cikmis biri olaraktan onerim mumkunse 6 stack girmeniz olur. Solo queue en guzeli muhabbeti cok yalan 2500 alti icin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten sorun blizzardın hatası

ben 1. sezon hiç girmedim 1-2 maç dışında zira lanse edilen ile verilenin tutmaması.

competitive prolar için bir lig olacak dendi. sonra? daha çok xp verir oldu, sisteme currency ve altın silah reward eklediler ve bir anda kimse quick sallamaz oldu herkes herşeyi competitive de dener oldu.

madem böyle yapacaktınız baştan neden pro hariç gelmesin dediniz? ben sırf ilk sezon oynamama ve 2. sezon da sistemi yanlış anlayıp ya ben bronze silver başlayayım en azından çok pis dayak yemem diye düşündüğüm için kaç sezondur eziyet çekiyorum. şu reward ve xp olayını kaldırsınlar 1 kere adımımı atmam competitive o kadar nefret ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

asdf napmis lan adam gayet guzel oynuyodu, tldr var mi trollemesinin sebebi hakkinda?

adam güzel oynuyor, iyi ranklerde duruyor da, uzun süredir şikayetçi o da community'den.

mesela şu video:

https://www.youtube.com/watch?v=PLpUqqbuNPw

ya da:

https://www.youtube.com/watch?v=TQC9iAexr1E

oyuncularda "meta karakter değil değiştir" takıntısı ve "sadece bu karakteri oynayabiliyorum" takıntısına yönelik çok videosu var.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:
Önceden kurulmuş takımla oynamıyorsan competitive oynamak hata. Ben arada bir girip quick play atıyorum ve hiç dert edecek bir şey olmuyor.

Aslında bu dediğim takım bazlı her multiplayer için geçerli. Önceden kurulmuş takım yoksa oyunlara competitive olarak yaklaşmamak lazım.

yazdım yukarda, csgo'da gayet zevkli maçlar dönüyor comp olarak. en azından benim şu anki rankte öyle.

ow'da ise her rankte şikayet var.

"takımla gir sorun çözülür" diyorsun da öyle olmuyor. kimse full team girmeye yanaşmıyor. hem çok zor maç buluyor, hem de "karşı takım iyi oynar biz beceremeyiz" korkusu var insanlarda :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Komutan said:

yazdım yukarda, csgo'da gayet zevkli maçlar dönüyor comp olarak. en azından benim şu anki rankte öyle.

ow'da ise her rankte şikayet var.

"takımla gir sorun çözülür" diyorsun da öyle olmuyor. kimse full team girmeye yanaşmıyor. hem çok zor maç buluyor, hem de "karşı takım iyi oynar biz beceremeyiz" korkusu var insanlarda :D

şöyle bir zararı da var takımın OW'da az sr geliyor. Bir maçın sonuna bir adam gel duo girelim dedi ekleştik girdik. Girdiğimiz maçta 6 kişi herkes konuşuyor acayip organize 3-0 ezdik koth mapte. Dedik 6 stack girelim. 5 win streak yaptık her winden 16 SR geldi bana. Solo girince 36 falan geliyor. Ortalama da benim SR'a baya yakındı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...