Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

O kadar arkadan sikan pharah icin hemen soldier i sniperla degistirmen lazim.

Ama takimda ana da olacagi icin illa ki uzak yakin birileri cakar pharaha. Dafran yazmissa su yaziyi hemen takibi birakirim cunku baya salak bi yonden elestirmis. Hani pharmacy zor dese falan anlicam da, havada asili kaliyo adam. Sen onu vuramiyosan ya da sana vurdurtma sansi verdirtmiyolarsa sorun soldier in pharah counteri olmasindan degil takimin yanlis kurulmus olmasindandir

Bone said:

yukarıdaki videoyu izlemek şart. çok güzel şeylerden bahsediyor. izlemeden soldier tartışılması çok anlamsız olur.

hatta 13. dakkadan:

Guess what, pharah can pick out soldier like nobody's business. Any target pharah wants to duel, she can duel because she has a jetpack. She can get to whatever battle she wants. Purpose of playing tanky heroes, is to create an engagement barrier between enemy's dps from hitting your squishies. So if you can't keep your squishies alive, those tanks are redundant.
As the engagement breaks out, pharah gets the complete control over the air, and it's very difficult for the soldier to get an angle, so many thinks in front of him, can't even really have time to look up without taking damage himself (and dies).
Pharah is able to quickly just focus on the soldier whenever he comes back out to play, the tanks fall slowly, and the pharah just is able to kill everything.
This looks like many matchmaking to me.

Bu videodaki örnek de en üst seviye oyuncuların içinde bulunduğu bir pro oyun.

hani şey bir bahane değil: "soldier oynamayı bilmiyor, aim almayı bilmiyor, o yüzden pharah öldüremiyor". kendisi Dafran. ve en iyi hitscan oyuncularından biri.

o bile bu durumda bir şey yapamıyorsa, demek ki olay soldierı iyi oynayıp oynamamakta değil.

haliyle, "takımdan birisinin pharah'tan en ufak bir damage yemesinin suçlusu soldier'dır" yargısına katılmıyorum.

verdiğim videodaki açıklamalar ve gösterilen sahneler, tüm takımın pharah'ın farkında olması ve ona göre pozisyon alması gerektiğini çok bariz sunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

hanzomain said:

Abi ugruna WOT dosenecek bir mevzu degil bu. Positioning onemli ama Pharah ortada dolaniyorsa ve soldier Pharah'i alamiyorsa yeterince iyi degil o soldier. Olay bundan ibaret.

yani diyorsun ki dafran kötü bir soldier ve sen ondan iyi oynuyorsun?

al, "wot döşemeden" senin için özetledim.

Su mesajindan ciksa ciksa senin okumadan yazdigin sonucu cikar :)

Dafran gibi human-aimbot'u herhangi bir Pharah'in teke teke alabileceginden cok supheliyim cunku biri hitscan digeri degil. Az cok aim alabilen soldier bariz avantajli baska hero karismadigi takdirde.

Ha ne olur, araya shield girer, soldier hazirliksiz yakalanir, anca o. Onun disinda soldier Pharah'i kovalayip oluyosa kotu soldier. Kovalamiyorsa yine kotu soldier. Soldier yapmasi gerekeni yapiyorsa ama araya baska hero'lar girip soldier'i engelliyorsa, bu pharah vs soldier'dan bagimsiz, bambaska bir konu zira hemen her hero vs hero icin gecerli.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

haliyle, "takımdan birisinin pharah'tan en ufak bir damage yemesinin suçlusu soldier'dır" yargısına katılmıyorum.

tek başına soldier suçlu olmasa da büyük suçlu soldier'dır.

abi her hero'nun belli görevleri var. bunu şey gibi düşün, rpg oynuyorsun ve main questler ile side questler var. oyunun devamını getirmen, yeni zone'ları açman için main quest'i illa ki yapman lazım, side quest'leri yaparsan da oyun senin için daha da kolaylaşır daha çok level atlayacağın ve bir şeyler açacağın için. ama en nihayetinde main quest'i yapmak durumundasın. soldier için de main quest pharah'ı indirmek (karşı takımda varsa tabi ki) ondan sonra vurabiliyorsa support'ları vurmak, shield'a sıkmak vs.

benim mesela bu kadar saat rein oynamama rağmen en büyük hatam, 'ben zaten en öndeyim, takım beni takip ediyordur' mantığı. bazen arkamda olduklarını assume ederek charge'lıyorum. genelde birilerini pin'liyorum ya da indiriyorum da, ama bi bakıyorum takım bambaşka yerlerde. haliyle suçlu ben oluyorum. call attım'a falan da bakmıyor bu iş. bunu mesela daha oturtmaya çalışıyorum bu sezon. pharah vuramayan soldier da main'im soldier diyorsa buna yoğunlaşacak, öbür türlü bir yerde tıkanırsın.

belli başlı şeylere dikkat edilirse kazanma şansı oldukça artıyor;

- karşı takımı iyi analiz edip, counter'ları iyi bilmek. mesela karşıda winston varken ve ciddi takımı harassliyorken, reaper picklemeyen bir adama 5 kızıyorsam, karşıda pharah varken junkrat ile oynamaya devam eden adama 10 kızıyorum ben. AMA İYİYM BEN, MEDAL'LAR BOY BOY gibi savunmalar ise çileden çıkarıcı. sen karşı takımın oynadığı hero'ları sürekli olarak gözlemleyip, en optimum takımı yaratman gerekiyor. o yüzden dive setup olarak düşünürsek, her kategoriden en azından 2 hero'yu iyi oynayabilmek gerekiyor yüksek sr'lar isteniliyorsa.

- doğru düzgün call veren birinin olması ve bu call'lara uyulması. tek bir kişi call atmayacak ama, tanımadığın adamlara sürekli call attığında stfu moduna girenler de çok oluyor.

- önceliğinin ne olduğunu iyi bileceksin. ortalıkta genji varken bizim takımdaki winston hog kesmeye çalışıp, lucio indirmeye çalışmamalı mesela. onu yapması gerekenler ayrı. müsait olduğunda ya da tam takım focuslandığında yapacaksın onları.

gibi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

pharah hareket halindeyken dmg verebiliyor, soldier veremiyor oylebir problem var. soldier arasin pozisyon alip oldursun dersen o herifin hem karsinin front line'ina ve dpsine olmemesi hem de pharahi takip edip kacmaden oldurmesi gerekiyor ve kesinlikle efektif degil.

bu ekip oyunu, bir isi takimda bir kisiye pasliyorsan direk yanlis yapiyorsun demektir, counter strike oynar gij oynayamazsin.

soldierin yanina alirsin zen veya anna hem pharahi oynatmazsin hem de nerdeyse her setupa gidiyor anna falan
Sosyal ağlarda paylaş

abi biraz eli düzgün adamın soldier ile pharah vuramaması imkansız.

ben rein ile firestrike'ları çat çat koyuyorum ya, bekle shift'e bassın, o cd sırasında zaten çok ani bir hareket yapamıyor kendini aşağı bırakmadıkça. süzülürken vurursun yani. burst ile vuramıyorum dersen mcree ile vurursun yani.

zen, ana şart değil pharah kesmek için ortalama soldier ile. soldier'ın KUBAT DAMAAAAJ kafasından çıkıp, öncelik vermesi ile ilgili her şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...