Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

hanzomain said:

-Deno- said:

hanzomain diye nick'ler türemeye başlamış vah vah vah

Nick'den bagimsiz olarak baska karakterlerle de oynayabiliyorum abi ben. Senin gibi "takimin ihtiyaci onemli degil, ben Reinhardt'im" moduna girip oyunu satmiyorum :)

http://i.imgur.com/77UvHkZ.jpg

payload iterken symmetra alır gene arkadaştan iyi oynarım, beyni ve kalbi rahat olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

HAHAHAH CİNNET

Bir widow geldi adamın 57 oyunu var %41 win rate. Herif LUCIO'YA TEKE TEK DE ÖLÜYOR. değiştirmedi hiç konuşmadı da kaybettik toplu söve söve. SONRAKİ MAÇ BİR DAHA GELDİ BENLE AYNI TAKIMA :D

reportlayıp blocklamıştım adamı. süper matchmaking gerçekten.

3. maç 2 premade geldi soldier mccreeler, 7 dakikada bir pharah kesemediler. 3 lose streak oldu.

/cinnet
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

evet aralarinda en hizli olduren soldier.

toggie said:

arkasinda mercy yoksa soldier ile pharah'i alman lazim rahatca.

Raylen said:

yuh 76 pharah da vurmayacaksa gitsin reinhardt maynhart oynasın

söylediğim gibi, soldier 76 oynamayı bilmeyen oyuncular, soldier'ın pharah'a karşı %100 mükemmel counter olduğu gibi bir yanılgıya sahipler.

oyunda takımda ne zaman bir soldier olsa, karşı takımın pharah'ı tarafından öldürülen oyuncu hemen Raylen gibi ağlamaya başlıyor, "soldier if you can't even kill pharah, go choose reinhardt"

ama işte mevzu o kadar basit değil. evet, yerde, açıkta, hareketsiz duran bir pharah'a ateş ederek hesaplarsanız, soldier 76 en hızlı öldürecek olur.
ama gerçekte oyun içi bu şekilde çalışmıyor.

soldier'ın ana işlevi damage dealing. haliyle buna uygun bir pozisyon sağlamaya çalışıyor. ancak bu içinde bulunduğu pozisyon, pharah gözüktüğünde onu öldürmek için en iyi pozisyon olmayabiliyor. çünkü soldier flanker değil, tankın gerisinden gelen bir damage dealer.

pharah oyuncuları rakibe gözükmeden vur kaç yapabileceği pozisyonda olur. görünüp geri kaçar, ya arkadaki healerla canını doldurur, ya da yanında pocket mercy dolaştırır.
böyle bir pharah'ı soldier'ın öldürebilmesi için, oyunu tümüyle bırakıp, takımından alakasız oynayıp, pharah kovalaması gerekiyor.
hele bir de zarya tarafından kalkan alıyorsa, o soldierın işi baya zor.

şu aşağıdaki videoda anlatıyor. pro oyuncularının pharah'a karşı nasıl çalıştığını.
takımın tüm oyuncuları, pozisyonlarını pharah'a kolay hedef olmayacak biçimde ayarlıyor.
tanklar, pharah'ı bloklamaya yönleniyor, pharah'ı yakalayabilecek tanklar ona göre manevra yapıyor.
haliyle takımda soldier olmasa bile pharah'ı counterlamış oluyorsunuz.

public'te girdiğinizde takımlar bunun tersini yapıyor. takım, pharah'ı iplemiyor, açıkta durup ona karşı kolay hedef oluyor.
tanklar, pharah'ı engellemek yerine yerdeki düşmanlarla muhatap oluyor.
sonra açıkta duran oyuncu pharah tarafından ölünce de soldier'a saydırmaya başlıyor :D

karşıda pharah olduğunda soldier seçen birisi olduğunda haline acıyorum o yüzden.

https://www.youtube.com/watch?v=fQUmSDQORgk
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ugruna WOT dosenecek bir mevzu degil bu. Positioning onemli ama Pharah ortada dolaniyorsa ve soldier Pharah'i alamiyorsa yeterince iyi degil o soldier. Olay bundan ibaret.

Cok efsane Pharah'lar var, kovalasan kaciyor, surekli havada gezmek yerine saklaniyor, olmadik yerden cikiyor vesaire ama ~100 saatlik soldier play'imle oylesine pek nadir denk geldim ki kotu soldier'im ben. Aim'im baya shit tier.

Diger yandan yine ~100 saatlik Pharah'imla gayet orta seviye soldier'dan cok cektim. Pharah kovalamayan, alamayan soldier'a cemkirenler hakli yani.
Sosyal ağlarda paylaş

yukarıdaki videoyu izlemek şart. çok güzel şeylerden bahsediyor. izlemeden soldier tartışılması çok anlamsız olur.

hatta 13. dakkadan:

Guess what, pharah can pick out soldier like nobody's business. Any target pharah wants to duel, she can duel because she has a jetpack. She can get to whatever battle she wants. Purpose of playing tanky heroes, is to create an engagement barrier between enemy's dps from hitting your squishies. So if you can't keep your squishies alive, those tanks are redundant.
As the engagement breaks out, pharah gets the complete control over the air, and it's very difficult for the soldier to get an angle, so many thinks in front of him, can't even really have time to look up without taking damage himself (and dies).
Pharah is able to quickly just focus on the soldier whenever he comes back out to play, the tanks fall slowly, and the pharah just is able to kill everything.
This looks like many matchmaking to me.

Bu videodaki örnek de en üst seviye oyuncuların içinde bulunduğu bir pro oyun.

hani şey bir bahane değil: "soldier oynamayı bilmiyor, aim almayı bilmiyor, o yüzden pharah öldüremiyor". kendisi Dafran. ve en iyi hitscan oyuncularından biri.

o bile bu durumda bir şey yapamıyorsa, demek ki olay soldierı iyi oynayıp oynamamakta değil.

haliyle, "takımdan birisinin pharah'tan en ufak bir damage yemesinin suçlusu soldier'dır" yargısına katılmıyorum.

verdiğim videodaki açıklamalar ve gösterilen sahneler, tüm takımın pharah'ın farkında olması ve ona göre pozisyon alması gerektiğini çok bariz sunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hanzomain said:

Abi ugruna WOT dosenecek bir mevzu degil bu. Positioning onemli ama Pharah ortada dolaniyorsa ve soldier Pharah'i alamiyorsa yeterince iyi degil o soldier. Olay bundan ibaret.

yani diyorsun ki dafran kötü bir soldier ve sen ondan iyi oynuyorsun?

al, "wot döşemeden" senin için özetledim.
Sosyal ağlarda paylaş

karşı takımda pharah varsa senin takımındaki soldier'ın pharah'a focuslanması ŞART. bunun uygun'u muygun'u yok. pharah ortalıkta olmadığı sürece normal priority ile istediği gibi damage yapabilir soldier, ama pharah gözüktüğünde ona continuous damage vermek zorunda. pharah ne kadar iyi olursa olsun, ona gerekli pressure'ı vermek zorunda. mcree de hemen hemen benzer mantıkta bu konuda.

free pharah oyunda en çok korkulması gereken şeylerden biri, hele ki uçmanın rahat olduğu map'lerde. pocket mercy'den bahsetmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...