Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

TF2'den nasıl cacık olmazdı? Cacığın alası oldu ve devri kapandı, bitti.

2007'den 2012'ye kadar Steam'in tartışmasız lider oyunuydu. Keylerden, kutulardan item satarak milyonlarca dolar kaldırdılar. Halen cacık olmazdı diyorsan eğer sen oyunu 2-3 yıllık falan sanıyorsundur :D Sanki çıkıp, başarısız olmuş bir projeymiş gibi bahsetmek TF2'den cidden garip asdfsd

http://i.imgur.com/t3B1nUH.png

Hatta halen zirvede sayılır. Eskiden Dota'nın olduğu rakamlarda ve sayıdaydı o değişti sadece asdfsda

TF2'den daha fazla para kazanamayacağını anlayınca Gaben kademeli olarak sırtını çevirdi.Zaten CS için market kurması vs. aynı döneme denk geliyor.

Blizzard'ın yaptığı direkt intikam almak. Boşu boşuna fanboyluk yapmaya gerek yok. Her şeyiyle TF2'nin aynısını yapıp kendi logosunu koyarak işte sönmüş bir yıldızı diriltmeye çalışıyorlar. Yapacaklardır da işte Blizzard için kolay bir şey fanboya ısıtıp ısıtıp aynı şeyi satmak.

Diablo 3'e sövüp sövüp, ek paket duyurulduğunda da sövmeye devam edip gidip ilk gün 100TL verip o ek paketi alan yarım düzine adamı bizzat yakından tanıyorum. Bu adamlara çakma TF2'yi de ağlata ağlata satar, market açar parasını da kapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Siz ilkokul seviyesinde argümanlar üretip gereksiz haterlık yapınca sorun yok. Ama bir kişi çıkıp oyun hakkında iyi birşey söyleyince fanboy damgasını yiyor. Çok güzel kafanız varmış çok kıskandım gerçekten. Hani QQ yapıp ağlıyorsunuz ya böüüü bu oyunu Blizzard yapmasa kimse konuşmaz diye. Evet kesinlikle katılıyorum. Eğer bu oyunu Blizzard yapmasa hiçbiriniz burda ağlanmazsınız. Nası bi butthurt varsa artık yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

TF'den bir cacık olmaz demiş adam

hangi inde yaşadı acaba yıllarca hahahah

ayrıca blizzard'ın 3 haterı varsa 20 funboy'u var forumda.

wow başlığında bile oyunu eleştiriye izin vermiyorsunuz, 2 cümle kritik yapan adama "BÖ NÖSÖL HÖTÖRLÜK YÖÖĞĞHH" moduna giriyorsunuz.

eğer negatifle pozitifi yanyana tartışma arzunuz yoksa forum kullanmayın arkadaşlar,"blizzard'ı çok sevenler derneği" kurun, kendi kendinize fingirdeşin ne kadar güzel ve mükemmel olduğu ile ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard bnet clinetda geçirdiğim zamandan fazlasını Valve nin steam ında geçiriyorum.
hic bir oyunu yapımcı, dağıtıcı firması yüzünden oynamadim.
Güzelse, gecirdigin zamanin hakkını veriyorsa, ki keyifli görünüyor, oyun oynanır.
uclarda yaşıyorsunuz illaki fanboy ya da hater olmak zorunda değilsiniz.

Valve hulooo blizz hulooo diye geziyorsunuz. karşıt en ufak görüşe hakarete varan şeyler söylüyorsunuz. oyun lan bu
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

haklısınız tabi Medic sınıfı TF ile icat edildi başka oyunda yoktu. granade launcher da ayni sekilde.
hatta Sniper bile tf den çalındı diğer oyunlarca.
BF4 de TF2 cakmasi oyunu direk alip tank helikopter koyup piyasaya sürmüşler.

Sırf classlar aynı diyen yok. Tam aksine sen "tf2'de melee yok, seken mermi yok o yüzden çok farklı" diyip duruyorsun ki bunlar gayet TF2 mevcut şeylerdi. Class'lar, her classın belli bir karakter olması, oyunun nasıl oynandığı, classa bağlı fix skiller olması, oyunun nasıl göründüğü, esprili yapılmaya çalışılan tarzı, takım bazlı görev yapmaca kafası vs. tamamen tf2. Battlefield ile uzaktan yakından alakası yok. O tamamen senin bulandırmaya çalışman.

Oturup ben oynayacak değilim ama oyun güzel olabilir. İyi kötü. Ben de milyon dolarlarımı çok popüler bir oyunun mekaniklerini reverse engineer edip, nasıl daha casual yaparım diye harcayacak olsaydım ben de mekanik açıdan iyi bir oyun çıkartabilirdim. Bu durum şu ana çıkan her bilginin tf2 kopyası olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Rocket jump yapamayanlar için "bu karakter uçuyor, bu blink atıyor" vs. demek bunu kapamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Özgün olduğunu düşünen yok, ya trol ya geyik onlar.

Her classın farklı bi ırk olmasını bile çalmışlar lan TF2den ahahahah

http://mms.businesswire.com/media/20141107005101/en/440206/5/Overwatch_Poster_Final_(web).jpg

Amerikalı yok kanadalı yok avustralyalı yok rus yok ispanyol/g.amerika yok ÇİN yok kürt yok. Bunlar yerine mısır (hadi buna generic arap diyelim) ve "nepal" var sdf. Baya bi ırk ve class açıklamaları lazım. Hiç zenci yok, posterde en soldaki üçlüden biri kore sanırım kılıçlı robot. Ya şişman ya da van helsing slav olsa yine bi ton eksik var. Gerçi sürekli yeni class çıkarırlar buna, Metzen "we know everyone wants to feel represented" dedi bi kere.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne abarttınız oyun özgün olacak diye bir şey mi var?

te allahım yarabbim ya o kadar boş konuşuyorsunuz ki yemin ederim oyun dışında ne konu varsa konuştunuz, sevdiyseniz class-skill tartışırsınız, grafik tartışırsınız, hayır ben sana çık özgün oyun yapta demiyorum, fps alanında var mı daha özgün bir fikrin?

yoksa milyar dolarlık firmaya bok atmayın lütfen ya.

yapmış adamlar oynamayacaksan oynama, şuraya gelip 30 sayfa tf tf diye ağlamayın.

lafım özgün değil diyen arkadaşa değil, özgün olduğunu iddia eden arkadaşa baştaki.

bitmediniz bi.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:
o yüzden genel olarak söyleyeyim, şu oyunu blizzard çıkarmasa 20 sayfa boyunca öö çalıntı öö kötü demezdiniz bence.

ay negzl tf2 alternatifi, geliştirmişler baya, iddialı geliyorlar derdiniz.

Yanlış düşünüyorsun, şu oyunu Blizzard çıkarmasa kimse ilgilenmezdi, unutulup gider 2 ayda kapanırdı. Örnekleri çok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...