Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Bright said:

Mouse'u adamin ustune getirmenin fazla gerekli olmadigi oyunlara fps demeyi anlamsiz buluyorum acikcasi.

Team based action olsun adı ya seni mı kıracağız. Bence hala iyi, /care yani fps demek ya da dememek.

said:
2 melee karakter var tank bozmasi shield+yakin mesafe aoe kullaniyorlar genel olarak ve aoe stun mevcut.

Daha çok çeşitlilik. Ne güzel (tu)

said:
2 sniper karakterde de wallhack mevcut. Birinde claymore tarzi mine vardi digerini cok detayli incelemedim.
Defansif turret'a donusen Bastion'da gene shield mevcut, benzeri olan tf engineerinin kurdugu turret gene otomatik aim aliyor.
Reaper denilen arkadasin ultisi yakin mesafe auto-aim'le 360 derece spamlamak.
Symetria denen support karakterinin kurdugu turretlar gene otomatik aim aliyorlar.

İkinci sniper okçu japonun ultisi duvarlardan geçen ölüm ejderi gibi bişey. WALLHACK!! Bide sentryler tabii ki kendi kendine ateş edecek, ilk TFdan beri böyle olay. Reaperınsa 360 derece damage ı ulti.

said:
Geri kalan karakterleri cok detayli incelemedim ama her ability veya her ulti nooblara ayri birer clutch seklinde dizayn edilmis.

Unreal veya Quake'le karsilastirmiyorum ben oyunu, ayni tarzda olan Firefall ve Team Fortress'la karsilastiriyorum ve oyun tamamen bir noob-friendly shooter.

N00b friendly olmasında ne kötülük var? Oyunculuğu geriye götürecek konular değil bunlar, gamepadle aim correction vs. gibi şeyler olmadığı sürece aktif abilitylere çeşit gelmesi oyunculuğa zarar vermez. Burada kıstas genel olarak gaming konseptine zeval gelecek mi olmalı, şunca demoda bırak zevali direk eğlence görüyorum ben.

Bright said:
Bunlari farkedemeyecek kapasitede olup, buraya gelip: bu oyun e-sport olacak, herseyi cok yenilikci, dizayni cok ozgun diyen nooblara sinir oluyorum acikcasi. Populist bir oyun bu ve yeteneksizlere hitaben yapilmis. Suraya gelip uff cigir acicak uff cok ustun olucak demeyi bir birakin artik.

İsteyen istediğini der, sen oyundan vidyolarla ve konseptlerle örnek verip şu şu şu yüzden yanlışsınız, bu yüzden gaminge/fps türüne zarar verir bu oyun demekle yükümlüsün. Beğenmedim canımı sıktı o zaman kimse yorum yapmasınla olmaz. Nefretini kus tabii ki ama onun da bi adabı var. Popülist oyun olduğunaysa %100 katılıyorum, tam turnayı gözünden vuruyor blizz yine.

Son olarak verdiğin örneklerden bitek sniperların duvar görmesi tartışmalı duruyor. Biri ulti, diğeri sabit yere zaten onların da. Bence hala eğlenceli görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

oyun çığır açacak.

tf ile de alakası yok.
belki lvl'a dayalı bir fps combat sistemi baya farklı bir deneyim olacak.

baya baya cıgır acacak, beceremeyenler oynamasın lulz

nerden biliyosun tf2'yle alakası olmadığını, 2 saat oynayıp bırakmışsın. Bu oyun bal gibi tf2'nin kolaylaştırılmış hali. Bu oyunda gelen her şey başka oyunlarda var. Oyun iyi mi olur bilmiyorum da yenilik yok, monday night combat vardı mesela fps/moba karışımı. Zaten oyunun başındaki isim muhtemelen mike booth, l4d'in lead designer'ı ve tf2'de mvm modunda çalışmış. Ordan burdan hoşuna giden şeyleri eklemiş gibi duruyor oyun da.

geçen sayfada aslında doğru denmiş valve özellikle tf2'yi competitive yapmadı. Yani bunu bilinçli olarak istemedi, bence de çok saçma. Oyun doruk noktasına f2p olduktan sonra 2012'de ulaştı. Competitive oynamak isteyene olanak vardı, sırf avrupa liginde 300'den fazla takım vardı aynı anda mücadele eden. Hala daha 19. sezonunda 250'ye yakın takım var, kuzey amerika'da competitive arenası da oldukça güçlü. Valve bunu nedense hiç comp olarak düşünmedi, var olan amatör liglere bile destek vermedi. Ancak geçenlerde competitive mm ve ranking getirileceğine dair söylentiler çıktı sızan bir şey üzerine.

Bu overwatch'in competitive yapılacağına dair bir işaret var mı, hiç competitive gitmez gibi duruyor açıkçası. Herkesin eline atom bombası vermişler bir birini vursun gibi duruyor. Mesela tf2'de fark yaratan rocket jump yerine tek tuşla havaya uçma getirmişler, bir dolu aoe eklemişler, wh koymuşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

TF2 de her classa baktım az cok. turret kuran elemanlar dışında benzer pek bişey yok..

eğer sinper'ı TF2'den calmıslar falan demiyorsanız tabi.

hype yapmıyorum. insanların nefretle oyunu kötülemelerine karşı savunmak hoşuma gidiyor sdafsa
cılgınca savunulan oyunları da kötülerim itina ile.

ayrıca cidden. tracer'ın skili ya da heat sensor sniper. kalkan açan tank falan TF2 de var mı ? 1e1 kopya diyorsun da
Sosyal ağlarda paylaş

X skilli karakter tf2'de yoksa tf2'den farklı bir oyun haline dönüşmüyor yalnız.

Melee sınıf silah slotlarını uygun melee itemları yerleştirdiğin her sınıf. En büyüğünü de buyur:

http://blog.spuf.info/wp-content/uploads/2014/04/7F8A1B8A6262F8BF251AC2FD4E8CE57FFDAB9EC8.jpg

edit: granade launcher bombaları duvardan tavandan sekiyor ama özellikle ok olarak tasarlanınca yenilik oluyorsa ok.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

mesela Hanzo'nun duvardan yere,ordan yine duvara,ordan yine yere seken okundan atma var mı TF2 de ?

Ya da full melee kac sınıf var TF2'de

tf'de ok duvardan yere, ordan yine duvara sekiyor ama ordan yine yere sekmiyor o yüzden harbi çakma değilmiş glb :)
Bence sen polemik olsun diye savunuyorsun, taa ilk çıktığından beri yenilik getirecek diyip duruyorsun. Oyunun konsepti baştan aşağı tf2, yani ok sekiyor diye, rocket jump yerine jet pack'le uçuyorsun diye, ne bliyim blink var diye bambaşka bir oyun olmuyor.

şu videoyu da tf2 oynamışlar için koyuyorum :

http://www.youtube.com/watch?v=8qvFxGoQ3ME&feature=youtu.be
Sosyal ağlarda paylaş

o değil de en çok; şurda muhteşem diyenlerin, BİLMEMNEYİN ULTİSİ ÇOK OP şeklinde gelişecek gözyaşlarına keyiflenicem galiba.

böle oyun mu olur lan, herkeste aoe tek atan skill var amk. olmayanlarda da aoe über, mass res falan var ahahaha. pubda bayaa eğlenceli olur kafanı çıkar, birinin birine attığı ultiden kaza kurşununa öl. aslında gezi parkı gibi ha, eğlenceli olur di mi.

klasik blizz, blizzliğini konuşturmuş. vanilla wowda 4k hp mi ne vardı bende hadi 5k olsun, prot warriorken; pandaria'da biraz tank oyniim dedim. arada herşey o kadar op olmuş ki 1 milyon hp'm vardı ahahah.

bu arada tf2'nin aynısı bu oyun, sadece beceremeyenler için cooldown'lı "I WIN" butonu eklemişler karakterlere. ama hepsinde olunca işte kaostan başka bişe çıkmaz ortaya.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

applev0dka said:

mesela Hanzo'nun duvardan yere,ordan yine duvara,ordan yine yere seken okundan atma var mı TF2 de ?

Ya da full melee kac sınıf var TF2'de

tf'de ok duvardan yere, ordan yine duvara sekiyor ama ordan yine yere sekmiyor o yüzden harbi çakma değilmiş glb :)
Bence sen polemik olsun diye savunuyorsun, taa ilk çıktığından beri yenilik getirecek diyip duruyorsun. Oyunun konsepti baştan aşağı tf2, yani ok sekiyor diye, rocket jump yerine jet pack'le uçuyorsun diye, ne bliyim blink var diye bambaşka bir oyun olmuyor.

şu videoyu da tf2 oynamışlar için koyuyorum :

http://www.youtube.com/watch?v=8qvFxGoQ3ME&feature=youtu.be

yahu şunu ilk izleyen adam bikere bile tf2 oynasa veya izlemiş olsa bu videoyu gördüğü gibi direkt modlu tf2 lan diyecektir...

sesleri benzetmeye çalışmışlar farklı karakterler olsabile ayıp bence...
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah team overwatch 2 direkt cidden, trailer tam olmuş ya.

MEdic'i MErcy diye isimlendirmişler hatta braindead bile varsa yolunu kaybetmesin sınıf seçerken diye.

tf2 beğenmeyip bunu beğenenlere de gülmeden edemedim lol, birebir aynı oyunun modlanmış hali.

tf2 için orange box alan biri olarak bunu da illa denerim f2p olursa ama "bilizort yenilik yapıyor" serzenişi cidden anlamsız, bildiğin klonlamışlar her zaman yaptıkları gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bunu yeni gördüm ya, abi direkt hırsızlık bu lan asdfsdfsd

TF2'nin sadece skinlerini değiştirmişler, tarz bile aynı. Kim savunuyor şu oyunu bilmiyorum da rezalet bana kalırsa...

blizört kendi kafasında DOTA'nın intikamını alıyor sanırım. Kendilerine ait olduklarını düşündükleri seriyi hukuksal olarakta kaybedince Valve'in sırt çevirdiği TF2'yi direkt çalıp, onları kendi silahlarıyla vuralım bari demişlerdir.

TF2'den para kazanamıyor artık Valve ama Blizzard çakmasıyla deli gibi para kasacak fanboylar sayesinde sdafsda uff ne koyar Valve'a lel
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...