Jump to content

yazuach

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.189
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

yazuach hakkında

 • Rank
  yazuach

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. yazuach

  Blue Protocol

  Bandai Namco'nun duyurduğu yeni mmoarpg. Baya güzel duruyor. https://blue-protocol.com/
 2. yazuach

  Elder Scrolls Online #3

  Oyunu interfaceinden kaynaklı belli buglar oluyor düzeltemedikleri malesef queue sıkıntısı gibi ancak performansa etki edecek optimizasyon sorunu yaşamadım ben daha şu ana kadar. Belli başlı aşırı kalabalık şehirler ve cyrodilde girdiğim büyük fightlarda 50-60 fps görüyorum onun dışı 90-100 civarı altına düşmedim daha. Akıcılık derken başka birşeyden mi söz ettin combat gibi falan acaba?
 3. yazuach

  Elder Scrolls Online #3

 4. yazuach

  Elder Scrolls Online #3

  Ağır saçmalamış eleman. WoW ve FF14 p2p mmolar olmalarına rağmen cash shopun babası var ikisinde de. Özellikle FF14. Buda yetmezmiş gibi expansion çıkınca satın almak zorundasın. Yani ne kalıyor elimize? Oyunu satın alacaksın. Expansionları satın alacaksın. Aylık ücret ödeyeceksin. Bunun dışında herhangi bir kozmetik ürün satın almak istersen basıp parayı gelmiş geçmiş en pahalı cash shoplardan bazılarında binektir, pettir, outfittir tonla şey alabileceksin. Hele FF14 bu konuda ağlatır insanı. F2P bir mmoya taş çıkarır seviyede bir cash shopa sahip. Ben ESO'da hiçbir expansionı almak zorunda değilim. Sadece ESO+ alarak (aylık subscription ki buda zorunlu değil diğer iki örnek gibi) en son çıkan expansion haricindeki bütün dlc ve eski expansionlara erişim sağlıyorum. Bunun yanında her ay bana 1600 crown veriyor. Şu ana kadar crown storeda kuruş para harcamadım. Sadece aylık gelen ücretsiz crownlarla alacaklarımı aldım. Ha bu arada şuda ayrı komik ESO+ 43 lira aylık olarak steamde ve 1600 crown veriyor. 1500 crown ise 46 lira tek almaya kalksan. Artık ne kadar kötü bir payment sistemi siz düşünün... Daha ucuz oyunlar var mı? Var. Mesela GW2. Ancak GW2'de de bu ucuzluktan ve para harcatmama kafasından mı kaynaklanıyor artık bilemiyorum boş tatsız tuzsuz bir oyunla karşı karşıya kalıyorsun. 4-5 ay yeni bir patch gelsin, content eklesinler diye bekleyip gelen patchi maksimum 3-4 saatte bitirip yeni bir bekleme sürecine giriyorsun. ESO kadar sık ve dolu content eklesinlerde aynı parayı alsınlar benden gıkım çıkmaz. Bunların dışında olan oyunlara değinmeme bile gerek yok. BDO gibi aç gözlü para tuzağı bir oyun varken piyasada gelip ESO en kötü payment sistemine sahip demek başlı başına bir facia zaten.
 5. yazuach

  Elder Scrolls Online #3

  Loin's Den guildin ismi. Casual oyunculara açık bir guild. Normal trial yapmıyoruz. Yeni gelen oyuncuları tecrübesi yoksa veteran trial günlerinden başlatıp mekanikleri falan gösteriyorlar. Ardından hard mode ile devam edebiliyor herkes. Öyle zorunlu şu şu günler triale katılım falan yok. Discord'dan duyuru yapılıyor. Müsait olup katılmak isteyenler adlarını yazdırıyorlar. Özelden bilgileri atıyorum ordan bağlantı kurarsın.
 6. yazuach

  Ascent: Infinite Realm

 7. yazuach

  Elder Scrolls Online #3

  ESO GW2'nin yapmak istediği horizontal progressionın doğru uygulanmış haline sahip. Yeni contente sahip olmanız gerekmiyor. Karakterinizin setini toplayıp belli bir seviyeye ulaştığınızda yeni gelecek bir expansion ile itemlarınız çöp olmuyor WoW gibi. Ama progression GW2 gibi sadece fashion odaklıda değil. Stat bazlı bir yükselme yok ancak her gelen yeni set oyuna ekstra bir derinlik, farklı build seçenekleri ve farklı özellikler katıyor. Mesela ben bu oyuna başladım başlayalı healer oynuyorum ve bu yeni expensionda beni kullandığım seti değiştirmeye iten herhangi birşey yok. Hala Summerset'de topladığım Olorime setini kullanıyorum. Oyun çok güzel durumda. 1 yıldır aktif bir şekilde oynuyorum ve bırakma gibi bir planımda yok. Hem kendi arkadaş grubumla takıldığım bir guildim hemde üye olduğum bir Türk progression guildi var. Şuan piyasadaki en dengeli mmorpg bana göre content eklenme sıklığı, kalitesi ve ödeme sistemi açısından. Şuan tek sıkıntım prime timeda dungeon ve battleground girerken karşılaştığımız queue sorunu. BFA'nın rezalet durumda olması ve mmorpg açlığı yüzünden herhalde oyunda ciddi bir oyuncu patlaması var. Zaten populasyonu gayet iyi olan bir oyundu şuan biraz boku çıktı bu durumda. Şirkette hazırlıksız yakalndı herhalde queue alırken sık sık buga girebiliyor oyun falan. Eskiden de ara ara olan bir bugdı zaten ama bu oyuncu sayısındaki artış çekilmez hale getirdi sorunu. İnşallah en kısa sürede hallederler.
 8. yazuach

  World War Z

  Oyun fazla iyi ya. 2 arkadaşıma daha aldırdım. 28 lira bu oyun için komik bir rakam. Hiç düşünmeden alın bu tarz birşey istiyorsanız. O l4d boşluğunu gerçekten iyi dolduruyor. Pvp deneyemedim bende daha bu akşam bakıcam nasılmış.
 9. yazuach

  Epic Games Store exclusivity meselesi

  Lovecraft'ı görünce dayanamayıp bende aldım Sinking City'i. Yanında verdiği oyuna hiç dikkat etmemişim bile. Görünce bi sevindim ekstra olarak onu kütüphanede. Öyle tırt bir oyunada benzemiyor hani. O fiyata 2 oyun, üstelik biri pre order. Çok iyi oldu bu indirim valla.
 10. yazuach

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  Tüh ya yazık oldu. Kaçırdık güzelim indirimi...
 11. yazuach

  World War Z

  Bloodlines 2'yi kaçırınca aldım bende bunu bakalım iniyor şuan. Pvp modu falanda varmış gayet hoş duruyor.
 12. yazuach

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  İşteyken gördüm alim dedim eve geldim storedan kaldırmışlar. Ne iş ya?
 13. yazuach

  Mordhau

  Oyun baya güzel ya.. 2 gündür oyundan çıkasım gelmiyor pc başındayken.
 14. yazuach

  Pagan Online

  Multiplayer yakında eklenecek. Şimdilik yok. Arkadaşın accountuyla oynadım biraz bende. Oyun aşırı polish ve potansiyeli olan bir oyun. Şuan para vermem ben şahsen çünkü Wargaming'e güvenmiyorum. Yaptıkları oyunlar güzel lafım yok ama parayı seven bir firma. Şimdi b2p olacak p2w olmayacak falan diyorlarda şadank diye loot boxu yapıştırırlarsa sonradan şaşırmam hani. O yüzden release olana kadar satın almam sanmıyorum.
 15. yazuach

  Star Citizen

  https://www.forbes.com/sites/mattperez/2019/05/01/exclusive-the-saga-of-star-citizen-a-video-game-that-raised-300-millionbut-may-never-be-ready-to-play/amp/
×
×
 • Yeni Oluştur...