Jump to content

yazuach

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.220
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

yazuach hakkında

 • Rütbe
  yazuach

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. yazuach

  Blue Protocol

  EU/US serverları içinde işe alımları başlatmışlar. Batıya geliyor kesin olarak.
 2. yazuach

  yok mu browser oyunu?

 3. yazuach

  New World

  Alphada aldıkları feedbackle son 6 ayda oyundaki birçok sisteme revamp gelmiş söylediklerine göre. Alphada gördüklerinizi pek aha böyle olacak kafasıyla almayın. Yakında ayrıntılar açıklığa kavuşur. Survival mekaniklerinde ciddi anlamda değişikliklere gittikleri ve rpg ögelerinin ağırlık kazandığı söyleniyor. Baya baya mmorpg olarak çıkacak yani oyun.
 4. yazuach

  Eternal Magic

  lol
 5. yazuach

  Genel Tartışma Başlığı #2

  Çok mmo takıntım yok valla corpg çıkarsınlar daha çok sevinirim. Hem geliştirme süreci hem devamlılık açısından ufak bir şirketin çok daha rahat altından kalkabileceği bir tür. Guild Wars kadar zevk aldığım ve uzun süre oynadığım bir kaç mmo var sadece. Guild Wars 2 yanına dahi yaklaşamaz. Hala girip oynuyorum arada. Oyun zerre güncelleme almadığı halde bunca yıl sonra hala oyuncusu var. Bir oturup düşünselerdi keşke bu adamlar niye ısrarla ilk oyunu oynamaya devam ediyor diye...
 6. yazuach

  Genel Tartışma Başlığı #2

  https://www.guildwars2.com/en/news/a-message-from-mike-obrien/ Kurucu üyelerden en son Mike kalmıştı. Oda ayrıldı Anet'den. Kendi şirketini kuracakmış. Hatta adıda ManaWorks. Reddit'de bulmuşlar şirketi. Bütün eski orjinal Guild Wars devlerini toplamış adam yanına. Umarım Gw1 tadında bir corpg veya mmorpg çıkarabilirler tekrar. https://mana.works/About.html 8 kişiler toplamda. Hepsi beraber ayrılmış aynanda. Ncsoft artık gittiği yere kadar living storylerle götürmeye çalışır oyunu. Heryerde batan gemi diyorlar oyun için yazık...
 7. yazuach

  Archeage #4

  Eternal Magic denen saçma sapan oyun gün yüzü dahi göremeyecek zaten, telif hakkından patlatacaklar oyunu. Herşeyi çalıntı. Çakma demiyorum bak WoW'un sayısız assetini direk alıp oyuna eklemişler. Astellia ise kıçını yırtıp o kadar reklam yapmasına rağmen zerre hype yaratamamış kimsenin umurunda olmayan bir oyun. Bless bile daha önce 3 farklı serverda patlamasına rağmen belli bir hype yaratmıştı. İnsanlar o oyunu bekledi, konuştu, release gününe hazırlık yaptı. Streamerlar bile hazırlık yapıp başlayacaklarını duyurdular. Astellia kimsenin umurunda değil. Heleki şu aralar öyle yeni çarpık çurpuk mmoların bir yere gelmesi çok daha zor. WoW Classic hypeı varken kimse böyle oyunların suratına bakmaz. FFXIV ise bambaşka bir olay. İddia ediyorum iki oyunun ortak oyuncu kitlesi %5 bile etmeyecek komik bir rakama denk gelir. İki oyunda birbirinden siyah ve beyaz kadar farklı. Hiçbir ortak albenileri yok. Biri tamamen end game pve odaklı, slow paced ve story bazlı iken diğeri sandbox, pvp odaklı ve fast paced bir oyun. Archeage tarzı bir oyunu bekleyip oynamak isteyen biri hangi kafayla FFXIV oynamaya başlar bilemiyorum. Black Desert ise hiçbir zaman çözemeyeceğim bi gizem. Hala nasıl oynanıyor bu kadar şaşıyorum. Ama Black Desert'a şahsen p2w demem ben Archeage'in yanında. Archeage cidden ileri seviye p2w (şu son gelen hiram setine kadar en azından öyleymiş.) Black Desert seni sömürüyor ama bu sömürünün çoğunluğu convenience noktasında. Yapımcı senin oyun zevkini baltalayıp daha rahat oynaman için para ödemeye zorluyor diyelim. Bu saatten sonra insanları yeni bir mmo için hypelamak çok farklı ve yenilikçi bir oyun gelmediği sürece inanılmaz zor. Archeage geçmişte kendini kanıtlamış bir oyun ve nereye baksam geldiği durumdan dolayı bırakmak zorunda kalmış ve bu yüzden içinde ukte kalan belli bir fan kitlesine sahip. Bu bile bi avantaj bu oyun için. Üstüne yeni bir yayıncı altında olma avantajını taşıyorlar. Bu şirket avrupa bazlı olduğu için belli sınırlamalar altında. Eğer ilerde sözlerini tutmayıp oyunu p2w yaparlarsa oyuncular istedikleri gibi ne kadar sonra olursa olsunçok rahat refund alabilirler. Ve tabiki bunların üstüne çok şaşalı bir grafik güncellemesi ile birlikte geliyorlar. Baya iyi bir resim oluşturuyor buda gelecek için bana göre.
 8. yazuach

  Archeage #4

  Kim başlayacak o iki oyuna allahını seversen. Eternal Magic dediğin oyun sound efektlerini bile WoW'dan çaldığı için heryerde tarak malzemesi olmuş 10 yıl öncesinin grafikleriyle günümüzde kakalanmaya çalışılan çin yapımı rus yayını tam anlamıyla bir çöp. Diğeri zaten en son subdır şudur budur 10 dolar verin oynayın diye kakalamaya çalışıyorlardı insanlara Unchained duyurulduğu için yaptıkları telaşla. İnsanlar Bless gibi bir saçmalıktan sonra böyle rezaletleri yemiyor artık kolay kolay uzak doğudan gelen. Archeage zaten iyi ve sevilen bir oyundu. İçerik açısından patlama imkanı olmayan tek sıkıntısı p2w olan bir mmodan bahsediyoruz. Hiç ilgimi çekmiyor ancak nereye gitsem konuşulan sadece 2 şey var mmo dolayında uzun zamandır. Biri WoW Classic diğeride bu oyun. Öyle saçma sapan para tuzağı oyunların zerre etkileyeceğini sanmıyorum bu kapasitede bir mmoyu.
 9. yazuach

  WoW Classic Ana Konu

  https://us.forums.blizzard.com/en/wow/t/recent-ddos-attacks-impacting-game-service/290063/280 En son geçen yıl wowa ddos saldırısı düzenleyip yakalanan salak 1 yıl hapis ve 30.000$ para cezası almıştı. Bunu nasıl birşey bekliyor bakalım.
 10. yazuach

  WoW Classic Ana Konu

  Malesef mobilden bağlanmak veya vpn kullanmak dışında bir çözümü yok. Bulgaristan ve İngiltere'den de bu sorunu yaşayan çok fazla kişi var forumda. Birçok Avrupa ülkesinde yaşanıyor şuan bu sıkıntı. Doğru düzgün bir açıklama bile yapmıyor Blizzard. Cidden sinir bozucu bir durum. https://eu.forums.blizzard.com/en/wow/t/cant-login/83456/186 "I have also contacted my ISP and confirming Bonehilda posted that certain ISPs have been blocked on the Blizzard side…" yazmış birisi. Sorun tamamen Blizzard kaynaklı yani.
 11. yazuach

  WoW Classic Ana Konu

  @Lopeth Sadece sende değil birçok insan bu sorunu yaşıyor EU serverında. Bende bütün gün ne yaptıysam ne launchera login olabildim ne de sitedeki account sayfasını açabildim. Ticket bile atamadım. Anca telefondan hotspot yapıp onun interneti kullanarak giriş yapabildim oyuna. Supportta baya konu var forumda. Çözerler inşallah kısa sürede diyecemde cevap bile vermiyor herifler uğraşıyoruz falan diye... Kablonet kullanıyorum ben acaba internet sağlayıcısından mı kaynaklanıyor anlamadımki.
 12. yazuach

  WoW Classic Ana Konu

  Valla biz iki kişiyiz. Alchemy, herbalism, enchanting ve tailor kasıyoruz ortak. Sadece oyun başında daha 20 olmadan sırf wand ve çanta ticaretincen skill şu bu masraflarımı düştüğümde ekstra 4 gold civarı para yaptım. Ah'yi düzgün kullanıp neye talep var takip ederseniz para kasmak o kadar sorun değil. Oyun başı çanta ve wandlara çok talep vardı. Şuan class spesifik setler çok satılıyor. Shadow ve frost damagei artıran 2 cloth set var mesela onlar gibi.
 13. yazuach

  Genel Tartışma Başlığı #2

  http://guildwars2.waveofshadow.com/ Fanlar yapmış. Şöyle bişey getirmek bu kadar zor muydu cidden? 250 kişi civarı çalışan var Anet'de şuan. Ulan sanki beleşe veriyorsun. Yap adam gibi bi expansion alalım işte. Sinirlendim yine bak.
 14. yazuach

  WoW Classic Ana Konu

  Classic levelingini retailden ayıran tek şey yavaş olması veya zor olması değil. Classic oynamaya başladığımdan beri tanıştığım yeni insanların, girdiğim grupların vs haddi hesabı yok. Daha dün bir elite quest için girdiğim grupla 2 saat aralıksız beraber oynadım gırgır şamata çok eğlenceli geçti. Ben oyundaki tek sosyal etkenin gireciğim guildin discordundan ibaret olmasını istemiyorum bu kadar basit. Retailde en son ne zaman bir dungeonda 2 kelime ettim hatırlamıyorum. Rush rush rush mantalitesinden bıktım retailde ben şahsen. Daha geçen pazar günü saatlerce WC'de ne kadar eğlendiğime ben bile şaşırdım. İnsanlar birbirleriyle muhabbet ediyor, soru soruyor, yardım ediyor. Sürekli bir etkileşim var oyunda. Kolaymış, uzunmuş, yavaşmış umurumda değil açıkçası. Retailde şu hissiyatı bana yaşatmayı başarsınlar oynayayım. Ama malesef yok. Blizzard leveling konusunda oyunun tek sorununun hızlı ve kolay olması olduğunu sanıyor. Ancak o kadar basite indirgenecek bir sorun değil malesef. Oyunda bir kere her classın bir görevi var. Buda insanı leveling konusunda tatmin eden bir etken. Blizzard'ın son 2 expansiondır yaratmaya çalıştığı ve bir türlü beceremeyip eline yüzüne bulaştırdığı "class fantasy" şu 15 yıllık oyunda bile dibine kadar var. Hemde öyle 60 olman falan gerekmiyor. 20-25 levelde bile bunu gerçek anlamda fark ediyorsun. Her level aldığında birşey elde etiğin, başardığın hissiyatını veriyor sana oyun. End gamede ne kadar oyalar, pvp hatırladığım kadar zevkli mi açıkçası hiç bilmiyorum. Ancak şuan için gerçekten çok eğleniyorum oynarken oyunu. En son ne zaman şu oyundan bu kadar zevk aldığımı hatırlamıyorum bile.
 15. yazuach

  Archeage #4

  Hiç Archeage oynamadım oynamada ilgimi çekmiyor. Ama Gamigo hakkında duyduklarım şu ana kadar baya olumlu şahsen. Ki bayada mutlu birçok arkadaşım bu server için. F2P versiyonu bile Gamigo Trion'u satın aldığından beri çok daha iyi durumdaymış. P2W olayı ciddi anlamda azalmış falan. Ne diyeyim inşallah güzel birşey çıkar sonucunda. Seveni çok var oyunun. Trion sağolsun oyuna el süremiyorlar yıllardır.
×
×
 • Yeni Oluştur...