Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ben de skinny fat'im ya. bulk girdik zamanında ama kol-omuz-sırt üçlüsü düzeldi, belden aşağıda popo dahil yağ yok gibi neredeyse ama özellikle alt karın ve göğüsteki yağlanmayı bir türlü halledemedim :(

şimdi cardio yapıyorum her spor öncesi, bir de tekrarı arttırıp ağırlığı azalttım, işe yarar mı sizce? ketojenik veya başka bir diyetin faydası olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

ben de skinny fat'im ya. bulk girdik zamanında ama kol-omuz-sırt üçlüsü düzeldi, belden aşağıda popo dahil yağ yok gibi neredeyse ama özellikle alt karın ve göğüsteki yağlanmayı bir türlü halledemedim :(

şimdi cardio yapıyorum her spor öncesi, bir de tekrarı arttırıp ağırlığı azalttım, işe yarar mı sizce? ketojenik veya başka bir diyetin faydası olur mu?

Sabah LISS (düşük tempolu uzun süreli antrenman, 60dk yürüyüş, kond. bisikleti gibi) + Ketojenik Diyet bayağı iyi olur.
Keto'da hiit'ten kaçınmak lazım bence.

Keto yapılmayacaksa, 16/8 yada 20/4 oruç da ekstrem diyetlerden.

Bu arada çok biliyormuşum gibi konuşuyorum 3 yıl kilo veremedim. :)
Son 6 haftada 5kg verdim, muhtemelen içki içmemenin etkisi ve su atımı.

Bu arada vücut epilasyonu işine giren var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

dieti bilemem ama ben cok fazla kilo aldim verdim. ozellikle kikboks yaptigim donemde cok oynadi kilom. sonrasinda da 3 kez 80-65 arasi gidip geldim. daha 6 ay once 69 kiloydum 2 hafta once tartildigimda 81dim

yag yakmak icin weight antremanindan once deil sonra kardiyo yapmak kat kat daha basarili. oncesinde yapmak bosa enerji kaybi.

bide benim hizli kilo vermeme yarayan en onemli oldugunu dusundugum sey sabahlari ac karnina 10 sprint atmak. istanbuldayken ne zaman got gobek cikmaya baslasa sadece bunu yapip biraz yedigime dikkat ederek cort diye eritiyodum geri.

afterburn mu ne diyolar benim kikboks hocam yaptiriyodu hizli kilo vermemiz gereken donemlerde. sadece kendimde deil butun salonda herkeste ise yaradigini gordugum icin oneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben vakitsizlikten evde push up, burpee, jumping jacks, romanian sit vs. yapıyorum hızlıca bir ayı falan geçti. Artık şınavı 100+ şınav çekiyorum 15dk'de falan ama bunların artık faydasından çok zararı dokunmaya başladı.

Özellikle push-up'ın neden omuz zorladığını öğrendim, fazla yapınca mına koyuyor eklemlerin ki 50 tane video izledim, kendi videomu falan çektim doğru yapıyorum hareketi.

Temmuz başı tekrar salona döneceğim bakalım, esas niyetim power rack alıp evde çalışmak ama 1600 lira istiyorlar (bkz. yuh amk).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...