Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

pro değilim ancak diyetinizde yeterince karb varsa illa spor sonrası bir şey yemenize gerek olmamalı. protein alınabilir. kaslarda titreme varsa aşırı yorgunluk varsa bi tane muz ya da bir bardak süt belki yarım avuç leblebi güzel toparlar. ani insülin yükselten şeylerden, işlenmiş gıdalardan mümkün mertebe uzak durmayı tercih ediyorum.

spor öncesi alanin ve kreatin yeterli olmalı. spor sonrası potasyum ve magnezyum seviyelerini arttırmak recovery için faydalı olabilir. yaz ayındayız. erik az kalorili ve yüksek potasyumlu bir meyve mesela. aynı şekilde çilek veya muz. doms da ciddi azalma görüyorum mineral eksiğimi iyi kapattığım zaman.

eklemler için balık yağı ve glukozamin öneriliyor. benim de aslında diz eklemlerinde sorunum var ancak hiç kür şeklinde denemedim. deneyen varsa paylaşsın pls.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Jelibonu bana da tabsiye ettilerdi de, benim eklem yerlerimden ses geliyordu, agriyordu falan. Icindeki jelatin iyi geliyor dedilerdi. Faydasi oldu mu bilmiyorum gerci ama yediydim aylarca sjfk

Jiu Jitsu'da çok hayrını görüyordum jelibonun. "Ne kullanıyorsan ben de istiyorum" diyordu gençler.

2 koca paketi gösterince (o_O) bakmışlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

tatile gitmeden spor işini deadline'a bıraktım. bikaç gündür çılgınlar gibi abandım. bi haftam kaldı sdfds.

mayonun kenarından azıcık simit çıkınca moralim bozuldu. bunlar hep pizza. mis gibi vücuda 1 senede 10kilo yağ kattık anasını satayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cut maceram iyi ama sonuçsuz gidiyor ya.
10 haftada 7 kg verdim, 88'den 81'e indim. Hayvan gibi yağ gitti, flatledim artık göbeği falan. Kollar 38,5'dan 37'ye indi bu normal. Göğüslerde ciddi ufalma var ama sanırım zaten o bulky görünüm yağdan olduğu için bu raddeye ulaştı. Kilolarda çok azalma yok, mevcut azalma da normal sanıyorum, karb yüklenerek girememek falan gibi etkiler sebebiyle

Sadece upper ab biraz belli oluyor, galiba 12%'de falanım hala tahminen. Ne ısrarcı ne inatçı çıktı bel ve karın yağları kafayı yiyeceğim artık.

Haftada 4 gün 20 dakikalık 10 intervalli HİİT, 4 günlük push/pull split'i bir yandan devam. Daha gerçi yaz etkisini göstermedi, havalar ısınmadı, subcatenous yağlanma için güneşlenme falan devreye girmedi ama düzgün ab progress göremeyince sinirler bozuldu.

tl;dr: Karın kaslarımın simetrisi bozuldu ne yapmam lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

bana da bacak lazim arkadaslar. lutfen ya.

olmuyor abi bacak incecik kaldi. yukarisi sisti assa kaldi. ne yabayim bileklik alip sprint mi atayim.

40 kilo barbelle front back lunge yapiyom. bulgar squat yapiyom. bearwalk yapiyom.

dumbelleri alip parmak ucuna kalkip iniyom. barbeli omza ense arkasina alip oturup kalkiyom falan

NE YABAYIM? skicem afedersiniz 2 ay oldu. ust fena durmuyo. bacaklarda SIFIR degisim var gibi duruyo. hatta eskiden daha iyiydi yagliydi biraz daha kalin duruyodu simdi iyice inceldi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yok. Bacak olayı tamamen genetik. Benim üç yılda göğüslerim en fazla Sasha Grey göğüsü kadar oldu, ama bacaklar için buradan tuvalete yürüsem büyüyor bacak çalışmamama rağmen, arkadaşlar kurbanda senin bacağa girelim falan diyorlar. OLMAYINCA OLMUYOR ZORLAMANIN ALEMİ YOK gibi bilimsel bir açıklamayla tartışmayı bitiriyorum.

Ama pistol squat yapmaya çalış evde barbell squat falan zorla. Ya da goblet yap. Haftada 2 gün çalışman yeter diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Abi yok. Bacak olayı tamamen genetik. Benim üç yılda göğüslerim en fazla Sasha Grey göğüsü kadar oldu, ama bacaklar için buradan tuvalete yürüsem büyüyor bacak çalışmamama rağmen, arkadaşlar kurbanda senin bacağa girelim falan diyorlar. OLMAYINCA OLMUYOR ZORLAMANIN ALEMİ YOK gibi bilimsel bir açıklamayla tartışmayı bitiriyorum.

Ama pistol squat yapmaya çalış evde barbell squat falan zorla. Ya da goblet yap. Haftada 2 gün çalışman yeter diye düşünüyorum.

şuna +1 ya
kendimde gördüm, alt vücudu rahat büyütebilirken üst taraf 0 hep. Insanın kolları da mı gelişmez demeyin, gelişmiyor genetikte yoksa sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...