Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

sardalya said:

evet cok tekrar ise yaramaz hele 12'den fazla yapabileceksen o agirlikla ancak aerobik spor olur:) ve 1 ay cok yeni daha 1 ayda fark "gormek" imkansiz bence ancak guclenirsin

20-25 tekrara kadar yolu var. http://jap.physiology.org/content/jap/121/1/129.full.pdf
12 haftalık gelişimde 8-12 tekrar ile aralarında fark bulamamışlar. stuart phillipsin araştırması, geçen yaz çok konuşuldu. ha ben kendim 25 tekrarla çalışmam, uzun sürede arada fark olur ve progressive overloadı komplike hale getirir. güçlenemezsin vs
vingthor sen 20 tekrar da yapsan ağırlığı arttırmaya bak. yeterli ekipman olana kadar yüksek tekrar işine takılma
arttırmak dediğim de en ufak incrementten bahsediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

harbi. 60kg barbell 20+20 dumbell yeterli mi? 9kg dumbelle 12x2 seklinde gidiyorum 8 farkli hareketle.

dumbellle 9kgluk

flat chest press
flat chest flies
lateral raise
front raise
hammer curl
concentration curl
french press
upright row

hepsinden 12ser tane yapiyorum gunde 2 kez.

barbelle de 38kg (bazi hareketlerde 20kgya dusuruyorum bicep curl gibi bilek kemiklerim patlicak gibi aci oluyo agri deil bicak saplanmis gibi aci)

bench press close grip + wide grip
upright row
military press
military press behind neck
bicep curl
squat
hack squat
front lunge

8er tane yine gunde 2 kez.

bide 20x3 sinav-mekik-bisiklet mekik su anda. hergun yapiyorum bunlari. agirligi arttirsam sanki olur bisiler? bide kosuyom daha nabiym.

aksamlari sigara icemiyorum yalniz su anda kol omuz agrisindan. bide rest ne zaman vereyim? 1 ayda 8 gun restledim sadece. kolumda bileklerin ustunde korkunc bi agri oluyo bazen kemik agrisi. sanki kas kopacakmis gibi. sirtimda patliyo arada gozlerim karariyo military grip yaparken tam shouldblade kemigi uzerinde boynuma kadar vuruyo. 1 aydir gecmedi hep orda bi agri var.

edit: agirliklar az oldugu icin cok tekrar yapmaya calisiyorum. bu program az mi cok mu bilmiyorum ama benim ebemi skiyo.

boleyim mi? yoksa arttirip daha mi cok zorlamam lazim falan? bi el atsaniza

front raise'i rear delt raise ile değiştir arka omuz hiç çalışmıyosun, ön omuz gırla. bilek acıyosa barla biceps curlu bırak gerek yok acıtmaya

@deno bilek acısını giderebiliyo z-bar
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

Slint said:

Hiç sırt yok programında.

Önceki sayfalarda stronglifts, greyskull vs. başlangıç programları verildi onlara bir bak.

bentover wide grip + good morning bide high pull ekledim. baska ne ekleyeyim?

biliyorum normalde gun gun belli kisimlar calisiliyor da overall biseyler yapmaya calisiyorum boyle.

bentover row dışında bi de barfiks, barfiks yapamıyosan da dumbbell row diycem de 9 kilo çok hafif
meadows row diye bişi var barla yapılan o olur
Sosyal ağlarda paylaş

Sen power rack + olympic bar + ağırlık al 20x2 10x2 5x2 2.5x2 1.25x2 gibi. Sonra da madcow ya da stronglifts yap en az 1 ay falan. Çağ atlatıyor.

Bas gitar için de https://www.amazon.com/Leonard-Bass-Method-Easy-Use/dp/0793563836 al, egzersizleri yap aksatmadan.

Günde 2 saat ağırlık çalışsan 5 saat bas çalsan tam bir axeman olursun seneye bu zamanlar sdf
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

tiLi said:

stronglifts haftada 3 kesmez arkadaşı. yoksa starting strength derdim al oku uygula. 3 gün az gelir

Abi iyi de şu anki temposu inanılmaz mantıksız zaten doğal sporcu için. Hergün günde 2 kez çalışıyorum diyor. Sakatlanmasa da gelişebilir mi bilmiyorum.

haftada 2 dinleniyor. hareketler de 2 set. bilmiyorum bi de sırt eklettik ama kilolar da çok hafif. yeni ekipman veya gym gelene kadar idare edebilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

stronglifts haftada 3 kesmez arkadaşı. yoksa starting strength derdim al oku uygula. 3 gün az gelir

şu anki temposuna bakarak bana da kesmez gibi geldi.

ağırlık, rack vs. aldıktan sonra icf belki hem intensity hem de volume açısından tatmin eder.

https://www.muscleandstrength.com/workouts/jason-blaha-ice-cream-fitness-5x5-novice-workout
Sosyal ağlarda paylaş

Athlean-X iyi hoş da, ben adamın programlarının bir beyaz yaka tarafından uygulanabilir olduğunu düşünmüyorum.

Bir de videolarından bir tanesinde kahvaltısını göstermişti, kusacaktım. Adam Yumurta beyazını kaseye döktü, mikrodalgaya attı; çıkan beyaz öbeği çatalla parçalayıp üzerine chilli sos falan döküp yedi öylece.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

athlean-x'i izliyor musunuz buarada youtube'da, bayiliyorum adama.

show olsun diye hareket uyduruyor gibime geliyor bazen ama cok yararli bir kanal gene de.

tam yalancı tipi var bütün videolar clickbait. yanlışlarını yakaladığımı hayal meyal hatırlıyorum. yanılıyor olabilirim. izlemem lazım bulmak için. izlemiycem tabi
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Athlean-X iyi hoş da, ben adamın programlarının bir beyaz yaka tarafından uygulanabilir olduğunu düşünmüyorum.

Bir de videolarından bir tanesinde kahvaltısını göstermişti, kusacaktım. Adam Yumurta beyazını kaseye döktü, mikrodalgaya attı; çıkan beyaz öbeği çatalla parçalayıp üzerine chilli sos falan döküp yedi öylece.

abi bu gozler 2 kg tavuk haslayip, su ekleyip blenderda karistirip iceni de gordu.

amerikalinin, ingilizin diyetini yazmayin :)

kusmayin

https://www.youtube.com/watch?v=qjlpBiQjzPg

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...