Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ya abi bu sol kol icin ne yapacagim? setleri bile diyelim 15sol kol 10 sag gibi yapiyorum. 1 ayi gecti.

sag kolum buyuyor sol kolumda bi ebleklik var. o kadar abanmama ragmen hala korkunc zayif kol

bide korkunc az yag tuketmeme ve ayi gibi karin calismama ragmen got gibi duruyo hala gobek.

az kardiyo falan da yapiyorum gibi bi durum yok. 4.8 km kosuyorum hergun. 3 set seklinde 120 mekik 120 sinav falan.

benchim kotu 40 kilo. biraz kollarim genisledi bide bacaklar gotum falan kuculdu baska biskim olmuyo

yedigime de BAYA dikkat ediyorum. protein shake falan duzenli besleniyorum gayet

vucut minibuscuden oteye gidemedi biturlu
Sosyal ağlarda paylaş

Abi seti ve ağırlığı sol koluna göre ayarla. sallıyorum 10 kg ile 3x12 yapabiliyorsan solla aynı şekilde devam edip yükselt ağırlığı. Sola extra sağa minimal yük bindirme yani eşit yap, zamanla yakalayacak sağı. Senelerce yarı pasif kalmış kaslar 2-3 ayda düzelmez. Mekik göbeğini eritmez bu bölümde 500k defa tekrarlanmıştır yani bölgesel zayıflama diye birşey yok.
40kg bench yapıyorsan (barla çalıştığını varsayıyorum) daha çok yenisin beslenme/uykuya önem vererek devam et zamanla herşey.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Yok abi tam tersi oluyor, posturum bayagi duzeliyor, agrilarim da azaliyor. Gogus kafesim zayifladigimda belli oluyor, kaslandikca goruntu duzeliyor. Bacaklarim arasinda da goruntude fark yok.

@dana22, abi kac doktora gittigimi inan ben de bilmiyorum. Mr'in rontgenin haddi hesabi yok. Omzumdan sanki kemikler kiriliyormus gibi ses geliyor hareket ettirince ve agri yapiyor, kilitleniyor vs. simdiye kadar tatmin edici tek bir cevap alamadim kimseden.

dumbell pullover yaparken sol omzu zorlamistim bi defa sonra 2-3 gun agridi baktim olmicak spor dr undan randevu aldim muayenede hafiften zorladi sol kolu geriye dogru dr catir cutur sesler gelince usulca birakti sdgahdakl
Sosyal ağlarda paylaş

Biz bütün gün sıksık çalışıp birbirimize nusret hareketi çekerdik lisede. O günleri düşününce utanıyorum hala.

Bugün ağrıya rağmen gittim yine, squat'ımı deadlift'imi yaptım kendime geldim. Ağırlık kaldırınca gün boyu hiç bir ağrım olmuyor. Ertesi sabah kalkınca kaldığı yerden devam. Sırf ağrım sızım olmasın diye her gün idman yapacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Var barbell versionu çok daha fazla muscle recruit edeceği için daha iyi bir compound hareketi doğru yapıyorsan sırtını daha az hissetmen normal çünkü hareketi tamamlayabilmek için çalışmamış/zayıf/ham kaslarına da ihtiyacın var ve onlar seni kısıtlayan faktörler olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Var barbell versionu çok daha fazla muscle recruit edeceği için daha iyi bir compound hareketi doğru yapıyorsan sırtını daha az hissetmen normal çünkü hareketi tamamlayabilmek için çalışmamış/zayıf/ham kaslarına da ihtiyacın var ve onlar seni kısıtlayan faktörler olabilir.

Şu olaydan çok muzdaribim. En basidinden normal bir dambıl hareketinde bile (kolumun-sırtımın-omzumun) nereyi çalıştırmak istiyorsam artık, daha kapasitesi çok varken, parmak bilek ön kol vs.gibi yerlerdeki ağrı veya yanma sebebiyle zorlandığımı hissediyorum. Yani kolum 20 kg kaldırabilecekken, parmak ve bilekler yetersiz kaldığı için ağırlığı çekiyorum aşağı, bu sefer çalıştırmak istediğim yer yeteri kadar çalışmıyor gibi oluyor.
6. aya giricem, normal mi hala böyle olması? En çok avuç içi parmak sıkıntı oluyor sanırım, bazı hareketlerde de bilekler.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Bugün ağrıya rağmen gittim yine, squat'ımı deadlift'imi yaptım kendime geldim. Ağırlık kaldırınca gün boyu hiç bir ağrım olmuyor. Ertesi sabah kalkınca kaldığı yerden devam. Sırf ağrım sızım olmasın diye her gün idman yapacağım.

kötürüm kalma çabalarını saygıyla karşılıyorum abi
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

ad3m said:

Şu olaydan çok muzdaribim. En basidinden normal bir dambıl hareketinde bile (kolumun-sırtımın-omzumun) nereyi çalıştırmak istiyorsam artık, daha kapasitesi çok varken, parmak bilek ön kol vs.gibi yerlerdeki ağrı veya yanma sebebiyle zorlandığımı hissediyorum. Yani kolum 20 kg kaldırabilecekken, parmak ve bilekler yetersiz kaldığı için ağırlığı çekiyorum aşağı, bu sefer çalıştırmak istediğim yer yeteri kadar çalışmıyor gibi oluyor.
6. aya giricem, normal mi hala böyle olması? En çok avuç içi parmak sıkıntı oluyor sanırım, bazı hareketlerde de bilekler.

Sabit tutuş yap bol bol off günler ya da programı tamamladığında. Kendini asılı tutma ile başla sonra deadlift yapıyorsan bitirdiğinde en son 2-3x durabildiğin kadar barı elinde tut. (deadlift ağırlığın vücut ağırlığından fazlası olduğundan en iyi kavrama kuvvetini bunla edinirsin)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...