Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

Bana barbell row yerine yapabilecegim bir kac tane alternatif soyler misiniz? Belim cok agriyor, agirliktan bagimsiz olarak yapamiyorum hareketi.
NE DEDİM BEN SANA?
dumbbell row, eğer aleti varsa chest supported row. üstteki gibi benche yatmalı olan çok awkward geliyo bana.
dumbbellar hafif gelmeye başlayınca tekrar görüşelim
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bodyweight training programlariyla ilgili dusunce nedir?

sirf kas tonuna mi yariyor yoksa buyumek mumkun mu?

bi arkadas var burda baya net herif kollar omuzlar falan superhero gibi geziyor herif dun konusuyoduk sifir agirlikla calisiyomus. gunde 20 dakka bodyweight training yapiyorum sadece bide duzgun besleniyorum suplementimi aliyorum bilmemne dedi cok inanamadim.

dedim heralde ilk basta bi kas kutlesi yaptin sifirdan agirlikla simdi onu koruyosun falan? SIFIR agirlik dedi herif 1 senede bole olmus fotolarini falan gosterdi bi sene onceki 1.90 incecik bi herif

simdi dana gibi olmus. tek ornek gordugum icin simdiye kadar bir bilene sorayim dedim oluyomu nedir?

oyleyse bi yandan oyle bir programda yabayim. zaten 4 tip mekik yapiyom 20serden bide 4 tip sinav cekiyorum falan. arttirabilirim duzgun program biliyosaniz
Sosyal ağlarda paylaş

nası bi değişim geçirmiş eleman biliyorumda 1 yılda aşırı muazzam genetiğin yoksa olmaz gibi bodyweightle o kadar hele 1.90 sa boyu ha steroid falan aldıysa bilemem bizim salonda bi cocuk vardı yok abi kullanmadım falan diyodu salak arkadaşından aldığı dianabolu supplement sanıyomus amk malı sdklgdfgdf
Sosyal ağlarda paylaş

Pek vücut geliştirme ile ilgisi yok ama sakatlanmalari bilirsiniz diye buraya yazayım dedim.

Sol omzumda 10 yil önce bir kaza sonucu şu durum ortaya çıktı.

Görseler ki kadar ağır olmasa da. Spor yapmamı engelleyecek kadar beni etkiledi. Emarda şöyle.

[url=http://hizliresim.com/R0N0GG]

3-4 yil önce, hafif agirliklarla çalışarak ve yüzerek baya kendimi toparladım. Ters bir hareket sonucu omuz nüksetti. Sorun şu, sol omuza yuklenemiyorum, bilhassa yukarı hareketler yapamıyorum. Moralim baya bozuldu ve spordan uzaklaştım. Bel fıtığı da başladı. Şimdi sadece koşma, yüzme gibi sporlar yapabiliyorum.

3 farklı doktora gittim. biri hemen gel ameliyat yapalım basit diyor, pens atacak 40 gün sarılı kalacak.Diğeri, biraz riskli ama sorun üst tarafta ameliyat olabilirsin diyor. Röntgen ve emara gözünün ucuyla 2 saniye bakan aptalda sakin ameliyat olma, sinirlere yakın, omzu eline alabilirsin dedi. Napsam karar veremedim.

Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

bench yaparken bicepsim uyuşuyor. setten sonra uzun süre devam ediyo uyuşukluk. var mı bilen

slint güzel özetmiş tşk

Bu bende de oluyor ama ben biceps'ten ziyade brachioradialis kaynaklı olduğunu düşündüm. Çok fazla grip str yoksa ki bende yok mesela deadlift falan yapamıyorum artık, bir süre sonra lift'in göğüsten ilk push'unda hissediyorum ben.

Biraz reverse grip ekleyince ve db bench yapınca daha az etkiler oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

tiLi said:

bench yaparken bicepsim uyuşuyor. setten sonra uzun süre devam ediyo uyuşukluk. var mı bilen

slint güzel özetmiş tşk

Bu bende de oluyor ama ben biceps'ten ziyade brachioradialis kaynaklı olduğunu düşündüm. Çok fazla grip str yoksa ki bende yok mesela deadlift falan yapamıyorum artık, bir süre sonra lift'in göğüsten ilk push'unda hissediyorum ben.

Biraz reverse grip ekleyince ve db bench yapınca daha az etkiler oldu.

ben unrackte hissetmeye başlıyorum hafiften. sonra mal gibi seti bitirirsem uzun süre devam ediyor. reverse grip derken curl mü? brachioradialis dediğine göre
Sosyal ağlarda paylaş

tili unrack'te ben de hissediyorum. Zaten unrack ve göğüsten concentric kısmın ilk push'u aynı, push'u initiate eden sırayla bilek-önkol-eklem-tricep oluyor. O ilk anki tepki brachioradialis kapsamlı dememin sebebi bu zaten.

Dediğim gibi grip strength ve önkol egzersizleri iyi geliyor bana, reverse grip curl falan. Aslında fat gripz almak lazım da hayvan gibi pahalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...