Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kingdom Come: Deliverance - Realistic Medieval Open World Rpg

axedice

Öne çıkan mesajlar

Katolik kilisesinin vatikan - avignon diye ikiye bölünüp (western schism) merkezi dini otoritenin ciddi güç kaybettiği bi dönem, zaten bu olaylardan bi 10 yıl sonra falan aynı topraklarda (hatta aynı oyuncularla) Hussite wars başlayacak bi nevi erken protestanlık akımı benzeri. Kilisenin ciddi sıkıntıları var yani.

Hatta ikinci oyun da büyük ihtimalle bu hussite wars zamanı geçecek, orası daha bi çetrefilli factionlarla mactionlarla.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk oyun iyi satarsa yaparız diyordu Vavra, ki baya sattığına göre yaparlar öyle görünüyor. Serinin adı Kingdom Come olacak işte. İlk oyun deliverance ikincisi büyük ihtimal Jan Hus falan. Bi iki dönem daha söylemişti de hatırlamıyorum şimdi, hatta hussite wars u niye direk yapmıyorsunuz diye sorduklarında inter-faction politics yüzünden çok karışık bir dönem ilk oyunda kendimizi o kadar zorlamak istemiyoruz demişti.

Ya bu arada başlığı değiştirsek mi ben öngörüsüzlük yapıp kingdom come yazmamışım açarken. İlerde seri olduğunda Kingdom Come : Hussite Wars falan olacak çünkü yeni oyunun adı.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun oynatıyor ama irrite edici çok noktası var, cutscene olayını geçiyorum, gereksiz konuşmaları geçiyorum ,buglı questleri geçiyorum,glitchleri geçiyorum.

Oyunda herşey slow motion, wait, sleep çarkı neden yavaş abi, save olayı çok kötü onu da geçiyorum. Map büyük ama içi boş, ilk başlarda detay gibi gözüken evler copy paste, evlerin içinde etkileşime geçebileceğin materyal yok; trunk, pot, ve chest harici.

Diyaloglar iyi gibi gözükse de ai sınıfta kalıyor, bazı npc ler speech loopa giriyor. Kritik yerde quest bug yerseniz, quest failed oluyor ve en yakın save 2 saat öncesiyse geçmiş olsun. Keşke az daha uğraşsalarmış. Garip bi şekilde oynatıyor ama.
Sosyal ağlarda paylaş

save modsuz oynanmaz, çok sık bug vs oluyor. vendordan 1600lük eşya aldım, parayı alıp eşyayı vermedi filan lol. max 10-15dk'da bir save almak lazım şu anda.

tarih meraklısı için benzer oyun yok, umarım önünü açar böyle sıfır fantezi oyunların.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bizim karakter için geçerli olan her şey diğer herkes için de geçerli diyorlardı. yemek, uyku, skill'ler, feat'ler, level'lar vs. eğer gerçekse her npc'nin yediği bi yer olması lazım. büyük ihtimalle bizim de beleşe kullandığımız kazanlardır. üşenmeyip yemek saatini falan öğrenmek lazım ama :)
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz araştırdım. Yemek kazanlarını zehirleyebiliyormuşuz.

Yüzde yüz emin değilim ama bazı tavernalarda falan yatık içki şişeleri var. Onların üzerinde de poison seçeneği çıkıyor galiba.

Bilmediğim olay şu. Elimizdeki elmayı zehirleyince bir şekilde kullanabiliyor muyuz acaba? Yoksa sadece potlara mı zehirli yemek atabiliyoruz.

Edit: dozu da hesaba katıyorlar deniyor. Bane yerine posion atıyorsan iki doz atıyormuşsun falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlarım low earth orbite yol aldı

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/134

"Inclusive Cpt.Bernard" said:

Diversifies the game world by making Cpt.Bernard an african-american

https://staticdelivery.nexusmods.com/mods/2298/images/134/134-1519217440-1770462940.png

Buna da çok güldüm bu arada.

Ancient Treasure

https://i.redd.it/u4rxn21osjh01.png

Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

çok anlamıyorum teknik işlerden ama, şu layered armor olayını anlatan ks vidyosunda "daha önce yapılmadı çünkü mümkün değildi, farklı katmanlardaki item'lar clipping yapmasın diye bi sürü hesap yapılıyor" tarzı bişeyler diyordu. işlemci bottleneck'liyor olabilir mi?

gerçi 1080ti'lı adamın işlemcisi de bi buçuk iskender glory'sindedir ama...

tomkat said:

baya meh cunku bu oyunun grafikleri

ney ney, kalaba mı?

cpu'a denuvolu ass creed'den daha az yuk bindiriyo bu oyun

onun otesinde gpu da sadece 7-8 gb max. kullaniyor

tamamen optimizasyon hatasi
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

tomkat said:

battlefield gibi bi oyunda ulta 4k da 60in altina dusmezken bu oyun neden gebertiyo fpsmi

baya meh cunku bu oyunun grafikleri

bazi indie trash oyunlar haricinde daha 55'in altini gormedim bu sistemde

her ne kadar fapfap postu olsa da yine de açıklıyayım.

bf1'de daha iyi grafiklerle daha iyi performans alıyosun çünkü yapımcısı 16 yıldan beri 10-15 bf oyunu yaptı.

sektörün tepesinde oynuyorlar çünkü. yüzlerce kişilik beta testerları var. sadece kod çalışsın değil, kod mümkün olduğunca çok kişide çalışsın yoksa yayıncımız kızar diyen yöneticileri var. muhtemelen de sektörde en çok para kazanan programcıları barındırıyorlar.

fun fact: o kadar oyun içinde bir tane bile iyi senaryo modu çıkaramadılar. çünkü sadece multi yapmaya odaklandılar.

patch mi bekliycez yani yoksa adam olmaz mi
Sosyal ağlarda paylaş

tarrayden piercer adlı longsword aldım stab-stab-stab ile geçtim.

Oynamayı bıraktım bu arada 1-2 bug ile karşılaştım buraya yazdıktan sonra ekşidim baya, hikaye ve tarih temalı medieval rpg için bu kadar fazla eksi yönüne katlanılmaz zannımca. Immersion flanda benim için fast travelda ben ne yapıyorum sorusunu kendime sorunca bir anda uçtu gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar 1 milyondan fazla satmış. Helal ossun ^-^

GONDARCENGIZ said:

pederin swordu çalan siyahlı lavukla vs atıyozya, kaldım orda herifi dövemiom fds, varmı önerisi olan

Kullanmıyorsan kalkan lootla bir tane. Defansı kolaylaştırır. Perfect blok falan atıp adamın kombo yapmasını önlemen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...