Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

progamer

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

batman chp
supermen akp

der ve kaçarım.

bye.

Ahuhaha başka bakış açısı suniyim sana :).

Süperman HDP (Kendi Irkı dışında insanları koruyor herkezi zeviyor, tam bir türkiye insanı, elektrik parası vermiyor, halk otobusune binmiyor, Devletin hiçbirşeyinden istifade etmiyor)

Batman MHP ( Kendi görüşü dışındakilerini sevmiyor dövüyor gothamın doğusuna uğramıyor adam, uğrasa zaten kavga etmek için gidiyor)
Sosyal ağlarda paylaş

ian mckellen yargilamis supermani :D

said:
Well, [director Bryan Singer] persuaded me. X-Men was about something. Superman isn’t really about anything. It’s a joke. The nerd changes his underpants and becomes a Superman. That’s James Bond: “Shaken, not stirred,” silly, stupid, British twit… and then, Action Man! But X-Men is about the problems of being a mutant. And we’ve all felt we’re mutants on occasion. So, that was the hook for me. And don’t forget, I didn’t have to sign to do any more than one; I’m just doing a movie.
Sosyal ağlarda paylaş

Alfred said:

Ahuhaha başka bakış açısı suniyim sana :).

Süperman HDP (Kendi Irkı dışında insanları koruyor herkezi zeviyor, tam bir türkiye insanı, elektrik parası vermiyor, halk otobusune binmiyor, Devletin hiçbirşeyinden istifade etmiyor)

Batman MHP ( Kendi görüşü dışındakilerini sevmiyor dövüyor gothamın doğusuna uğramıyor adam, uğrasa zaten kavga etmek için gidiyor)

Bakış açısı değil de saçmalama olmuş bu. Süpermen tam bir devlet adamı, devlet ne derse onu yapıyor ve devletin güvenliği için çalışıyor. Clark Kent olarak yaşadığı için elektrik parası da veriyor toplu taşımadan da yararlanıyor. Batman Gotham'ın doğusu batısı ayırt etmeden her yerine girip çıkar her yerde eli vardır. Kavga etmek için gitmez, yerel halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için gider. Gerektiği yerde devlete atar yapan ve suçluları yargı önüne atan adamdan MHP olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Belki yanlış ifade ettim; yada tam belirtemedim kendimi.

Batmanın baş düşmanı Joker; Joker tamamen kaos yaratmayı düzeni yıkmayı isteyen biri. Batmanın buna karşı tek amacı da düzeni savunmak. Batmana son seri dışında çok fazla hükümet karşıtı diyemeyiz genelde hükümetle birlikte ( Yozlaşmamış hükümet), polisle birlikte gerektiğinde iş yapan biri.

Superman in baş düşmanı Lex; Para ve zeka ile gerekirse hükümetin içine sızmış biri. Biçok hikayede süpermanin hükümetin savaş silahlarını çekmesi konusunda veya kendi hükümetinin silahlarını durduğu hikaye bulabilirsin. Superman'a hükümet karşıtı diyebilirmiyiz tabiki hayır. Amerikan hükümeti hiçbir zaman kendi yarattığı süper kahramnalrın bizat kendisine karşı savaştığı imajını vermez.

ancak geneli baz aldığımda Süperman daha insani tarafta; batman daha düzen tarafında diye düşünüyorum.

Tabi bu kıyasta da genelde Batman süperman kadar ülkeyi ilgilendiren rolleri çok fazla almıyor. Çok lokal kalıyor bu yüzden "Hükümet" dediğimiz kısım Batmanda çok fazla polis, vali, hakim, savcı alanında kalmış oluyor.

ama tabi sadece DKR yi baz alıcak olursak evet, süperman süper egolu sadece hükümetin kuklası imajı çıkıyor bir şey diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben süpermen'in son 2 filmini izlememiştim, şu film gelmeden önce aradan çıksın diye süpermen returns'ü izledim şimdi de,

allah belanızı versin ulan bu ne

hani sevmem etmem süpermen'i de, bu ne ya küfür resmen. ahahshaasdh kevin spacey ne hallere düşmüş yazık ya :(

imdb'de 6 falan görünce bişey beklememiştim zaten de bu 6 değil, 2 falan. hayatımda izlediğim en kötü film olabilir. iki bin küsür yılında hala şöyle çizgi roman filmi çekmek nedir ya
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...