Jump to content

Alfred

=o=
 • Mesaj sayısı

  655
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Alfred hakkında

 • Rank
  Alfred

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Alfred

  Game of Thrones (2011) - HBO

  GOT u GOT yapan herşey kitapla/dizi senaryo ayrımı yapıldıktan sonra bitti maalesef. Son 3 sezon öylesine izliyordum diziyi sadece çekimler güzel diye, çok büyük hayal kırıklığı yarattı bende.
 2. Alfred

  Galatasaray 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Belhanda, Onyekuru, Ndiae yerine 1 kanat 2 ön libero ile kapatalım transferi.
 3. Alfred

  Galatasaray 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  OOO böyle çilek mi olur be!! Trezege gelcekti, cagne gol kralı olcaktı!
 4. Alfred

  Galatasaray 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Seneye çöp diyorsun yani 😄
 5. Alfred

  Galatasaray 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  O kadar yazacağına 🙂 bi zahmet açaydın oraya karalardık bi şeyler 😛
 6. Alfred

  Galatasaray 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  İmparator
 7. Alfred

  Batwoman (2019)

  Tamam zenci ortak yanım çok ama, ten rengi dönmez 😛
 8. Alfred

  Batwoman (2019)

  Ufffff, LGBT, Lez ana karakter, melez, batman, Tüm insanlığın beklediği kombinasyon!
 9. Alfred

  Imperator: Rome

  Oyunda en büyük sıkıntı bence de blobingin çok kolay olması. Hiçbir Paradox oyununda WC için kasmadım. Ama bu oyunda bir seviyeden sonra WC dışında bir hedef kalmıyor. Her şey çok olumlu ilerliyor. İsyan yok, herkes loyal, herkezi asimile ediyorum din değiştiriyorum isyan yok :D... Bir taraftan fatih hissini tadıyorsunda biraz fazla kolay. 1. Oyun Albion u kurduktan sonra oyun o kadar kolay oldu ki, hızla dümdüz geçtim en yakın rakibim komşum macedonlar! Arada başka bir şey yok yeni oyuna başladım. (Monarşi) 2. Galyayı kurdum oyunu direk braktım, Albiondan da beter oyunun ortasında 700KM man power, aylık 300 aktif orduya rağmen hemde ekonomiyi kapamadan! +500 para... Almanyayı, ispanyayı, İngiltereyi almak bile gelmedi içimden! ( Demokrasi) 3. iber de yarısını aldım baktım sonuç aynı olacak 😄 egypte geçtim. (Yönetimde değişiklik yok.) Merkeze uzaklığa bağlı kesin bir olumsuzluk gelmeli CK da bile var bunda neden yok! Governor değişiklikler zor olmalı, ordu gibi loyality sistem gelmeli provincelere. Asimile ve Convert yaparken halk ayaklanmalı kaçmalı vs... Decision çeşitliliği gelmeli. Mesela germen ırklarında büyük devlet dev migrate vs...
 10. Alfred

  Imperator: Rome

  Religion Convert Geliyor :)... Culture Change de geldi mi, çok niş olur.
 11. Alfred

  Imperator: Rome

  Bilmiyorum bence haklı olabilir şu tezinde 😄. 1.0 Versiyonu en hazır oyun olabilir :D. CK2 2-3 patch gelmeden şu anda Inperator oynadığım kadar oynamamıştım. eu4 ilk dlc ye kadar max 8 saat vs. oynamışımdır.
 12. Alfred

  Imperator: Rome

  Bence potansiyel var alın. DLC çıktıktan sonra 150 TL vermek gerektiğinde üzülmeyin. 60 TL şurda manitanızla yiyeceğiniz bir öğle yemeği fiyatı. Geleceğe yatırım. Eksikleri var mı maalesef çok var, UI CK&eu ya çok ters geliyor katılıyorum ama 4-5 saate alıştım açıkçası. Pop move daha basit yapılabilir ki bence 1-2 patch sonra direk gelecek. Dev blog da zaten convert/asimile vs... gibi şeylerin zamana yayılacağı bilgisini ilettiler. Migration tribeler için de complete migration gibi bir şey ekleseler fena olmaz move move move sonra toparlan bir yere hadi gidiyoruz demek çok zor oluyor micro olarak, daha makrolaştırılabilir. Oyunda da hem CK hemde EU dan yontabilecek çok kısım var sanki mechanics ikisinide kaldırır gibi geliyor. Decision kısırlığı var ama çok net yapılabilir CK nin ilk haliyle son haline bakarsak zaten potansiyeli görebiliyor insan. EU4 çıktığında benzer bir monarş power dağılımı ve işlevsizliği vardı aldığı kritikleri düşündüğümde Paradox iyi çevirdi, bunun içinde kurtarır sanki durumu. ( eu4 e çok sövmedim ilk çıktığında ) Tabi kişisel yorumlarım , herhalde bir 25 saatim oldu şimdilik. Tek sıkıntı çektiğim unsur local power kıvama geldikten sonra her şey çok kolay ilerliyor. İlk 1-2 province alıncaya kadar kastırıyor ama sanki çevre ülkelerle dengeyi sağladıktan sonra bu sefer fazla basitleşiyor.
 13. Alfred

  Mount&Blade II: Bannerlord

  Ana karakter LGBT olmak zorundaymış. Kendi ülkeni kurduğunda gök kuşağı bayrağın oluyor ve spouse olarak da aynı cins biriyle evleniyormuşsun. Trans birey şimdilik yokmuş ama ilk DLC ile birlikte sakallı kadın ola biliyormuşsun.
 14. Alfred

  NBA 2018 - 2019

  Gonul Raptors GSW istiyor 😄 Ama ben hala Rockets Bucks diyorum 😄
 15. Alfred

  The Witcher (2018) - Netflix

  Kitaptaki karakter tanımlarıyla gerçekten siz oyundakilerle eşleştirebiliyor musunuz? Ben kitapları okuduğumda baya farklı geldi karakterler gözüme. Nedense kitabı okuduktan sonra tüm karakterlerin baya bir çirkin olduğu canlandı kafamda. Oyunda fazla güzel kalıyorlar. Bu arada dizidekiler geçtim bunlarda rezalet ama oyuna benzemiyor diye çok eleştirmemek gerek diye düşünüyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...