Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Division

Khiran

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya başladım. Kısa bir update geçeyim.

Şu anda versiyon 1.5, büyük ihtimalle 1 ay içerisinde son paralı DLC - The Last Stand - Patch 1.6 gelecek.

Sanırım 1.1 ile bırakmıştım. Endgame alternatifi yoktu, ya Dark Zone farmlayacaktın ya da Incursion. PvP sadece Dark Zone'daydı ve kısıtlıydı.

Bunlar tamamen değişmiş. Artık endgame'de hem PvE, hem de PvP alanında alternatifler var.

PvE için, Path of Exile mapleri gibi bir mod gelmiş. (Paralı DLC 1 - Underground) Operation deniyor, Incursion'dan kısa sürüyor, isterseniz debuff modları (daha az ammo, radar yok, fog of war var, vb.) ekleyebiliyorsunuz. XP ve loot artıyor. Matchmaking yapılabiliyor, hub farklı.

PvE ve PvP farklı olacak şekilde, Hunger Games modu gelmiş. (Paralı DLC 2 - Survival) Cold ve Hunger bar eklenerek, tüm mapi açıyor. Sıfırdan sanırım (henüz bakamadım) oynama şansı veriyor.

Mekanik olarak Survival moda giren tüm playerlarda enfeksiyon var ve süre geçtikçe idare edilemez bir hal alıyor, bu yüzden bu modda geçen playtime sınırlı (galiba 2 saat) Survival moda özel hedefler var (Sıfırdan yeni bir virus filter craft etme, yeni flare gun craft etme, vb.) Amaç aynı, bu objektifleri tamamlayıp, Dark Zone'a girme ve oradaji objektifi tamamlayıp kendini extract ettirme (girdikten sonra itemlerle beraber kendini de extract ettiriyorsun)

Bitirdiğinde aldığın puana özel rewardlar var. Survival map, hem PvE, hem de PvP olarak açılabiliyor.

Son olarak, gelecek olan Last Stand DLC'si ile dedicated PvP geliyor. Last Stand ile birlikte DZ 7-8-9 açılıyor. (Bu 3 yeni location, oynanabilir tüm DZ alanını 2'ye katlıyor ancak bir serverdaki player sayısı aynı kalıyor - 24. Bu şekilde Dark Zone içinde tatlı su PvE'cileri için de gank risk azalıyor.) Bu arada, yeni bir gear set gelmiş - Banshee - 4P bonusu DZ'de rogue değilken öldüğünde kaybettiğin XP'yi falan kaldırıyor.

Dedicated PvP dedikleri de şu, 2 tane 8'erlik takım, özel bir harita içinde kapışıyor. A-B-C pointlerini capture etme gibi mekanikler var.

Bunlar dışında, yine PvE için gelen aktiviteler var. Her safehouse'ta haritalar var. Buralardan çeşitli objektifler alıp, onların yapıyorsunuz. Intel denilen bir currency veriyor, bu currency ile HVT (High Value Target) denilen assasination görevlerini alıyorsunuz falan. Loot elde etmek için farklı bir yol sadece, normal map
üzerinde geçiyor.

Oynayanlar hatırlar, campaign tamamladıktan sonra normal map'teki moblar 28-30 levelde kalıyordu. Buna da bir çözüm üretmişler ve World Map Tier getirmişler.

Tier 1-5 arası değişiyor ve Tier 5 yaptığında normal mapteki tüm moblar veteran/elite L34 oluyor.

Item olayını Diablo'ya çevirmişler. Her türlü aktivitede loot yağıyor, ben 1 günde item levelı 189'dan, max olan 256'ya çıkarabildim. Önemli olan perfect roll itemları bulabilmek.

Zamanında çok exploit yapmıştım ancak şimdi kalmamış gibi.

Oyun zaten benim için keyifliydi ancak endgame sınırlıydı. Bunu şimdi kaldırmışlar ve bence gayet iyi olmuş. Dönmek için iyi bir zaman gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

underground olayı beni de baya heyecanlandırmıştı da aslında hiçbir derinlik yok içinde. poe gibi değil çünkü içerik randomized bir şekilde sunulmuyor. aynı mapleri oynuyorsun sürekli olarak. sadece oyun başında seçtiğin zorlaştırıcı şeyler ekleniyor o kadar. random map generate etseydi poe gibi bir de üzerine affixleri random yapsaydı şahane olurdu, ben de öyle zannettim ilk başta sonra hüsran.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

açıklayıcı, güzel yazmışsın sağolasın. ben de bakarım belki, aklımdan geçiyordu aslında ama dlc season pass almadan dediğin gibi gear toplanabiliyor mu acaba yoksa yeni oyun modlarıyla mı o kolaylık?

DLC'ler olmadan toplayabilirsin, sadece loot alabileceğin opsiyonlar azalıyor (Underground yok, Survival yok) ama sorun değil kesinlikle, Matchmaking ile çok rahat yapılıyor herşey.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

underground olayı beni de baya heyecanlandırmıştı da aslında hiçbir derinlik yok içinde. poe gibi değil çünkü içerik randomized bir şekilde sunulmuyor. aynı mapleri oynuyorsun sürekli olarak. sadece oyun başında seçtiğin zorlaştırıcı şeyler ekleniyor o kadar. random map generate etseydi poe gibi bir de üzerine affixleri random yapsaydı şahane olurdu, ben de öyle zannettim ilk başta sonra hüsran.

Procedural map generation bu oyunda kolay değil sanki?

Hüsranlık bir durum yok bence, birçok endgame alternatifinden biri sadece operationlar, bu haliyle iş görüyor benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

kolay olmadığına eminim de adamlarda indie değil sonuçta. o bütçeyle exceptional şeyler bekliyorsun. hiç yoktan iyidir. keşke o sistemi dailylere falan dahil etselerdi. dünyada yaptığımız görevlere dahil olabilseydi yani. warframe mükemmel yaptı bu sistemi. rutin bile sıkıldığın görevler bile özel affixlerle event olarak açılıyor, çok zorlaşıyor ama yapabilirsen ödüllendiriyor işte. DLC duvarı arkasına sakladıkları için tabii onu da yapamıyorlar. justubisoft things.
Sosyal ağlarda paylaş

bilgi için tekrar sağol gangren, for honor betadan sonra bakarım belki teso almamışsam. :)

prosedürel map bu oyunda yapmak çok zor bütçeye bakmadan çünkü haritaların uygun şekilde cover dağılımı, los olması lazım filan, diablo ya da poe gibi ne yapsan olur değil. xcom2'de mesela yapabildiler ama orada bile modülleri birleştiriyordu, ki orada bile los gerekmiyordu ateş edip vurmak için, burada hayati öneme sahip. imkansız demiyorum ama çok zor bu cover shooter konseptinde uygulanması, öyle bir oyun yapıldıysa da duymadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen Sam'in dedigi gibi, mekani random generate etmekte ya da nerde ne cikacagini yuzde olarak belirtmekte sikinti yok ama gercekci ve kullanilabilir olmasi baya zor. Hele hele bazi detaylarin santim sanrim islendigini dusunurseniz su haritalarda, random olarak duzgun harita cikmasi imkansiza yakin.
Sosyal ağlarda paylaş

gelin olm gelin, legendary zorluk da geliyor. bi şekil girmemiz lazım onlara sdfsd.

bi de yeni patchle item level sabit kalacak o çok güzel, yani eskiden patch gelir gelmez itemlar çöp oluyordu bunu 4121. patchte fark ettiler. item çeşitliliğini arttır abi neden benim tüm itemlarımı çöp ediyorsun yani.

yeni patch de denenir bi, bu arada survival girmek istemiyorum ben derseniz almaya gerek yok misal o dlc yi, itemları yine kasarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...