Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 4

Sam

Öne çıkan mesajlar

me 1-2-3, da2 ve dai ne kadar ugrasman gerekiyorsa o kadar ugrasiyorsun presetler uzerinde, yine yaratma ekraninda isiklandirma felaket, yine "aha tamam, duzgun gozukuyor" diyip oyuna girince elmacik kemigi 1 kilometre disarda gozukuyor, yine sac modelleri felaket. bunlar bioware karakter suratini sekillendirmene izin verdigi 10 senedir olan sacmaliklar, "SJWler oyunlarimizi bilerek cirkinlestiriyor" narrative'ine gerek yok yani. ME'de de tas gibi herifi modellemisken random npc presetlerini vermislerdi female olarak sonucta

ekstra olarak bilimum secenek dai'ye gore eksik, ama bu cesitlilik engelleyen bir olay, duzgun surat yapmaya engel degil

her halikarda surat animasyonlari kicim gibi oldugu icin butun Victoria's Secret modellerini ekleserdi yine bir bok olmayacakti... model agzini acinca sacmalamaya basliyor cunku erkek/kadin demeden bilimum yerde
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Laurelin said:

private mac acip cheat engine ile pack icin credit farmliyabiliyorsam ve origin bunu detect edemiyorsa isimiz var :D

bunu me3 te de yapiyorlardi. cheat engine ile. akillanmamislar mi?

me3'dekinden daha vahim durum var suan. bugun bir gold maci atayim dedim. girdigim lobide host hileci cikti. herseyi gectim lobideki herkesi etkiliyor bu olay, skillerin cd'i yok, mermi bitmiyor, olumsuzsun vs acayip sacma bisi ya. host'un cheat engine la oyun kurmasi yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

lbgt exposure in iyi bir sey oldugunu dusunuyorum, ayrica utopik bir gelecekte insanoglunun sosyal onyargilarini artik asmis olmasi da garip degil, ama olayin biraz bokunu cikarmamislar mi? ozellikle lezbiyen iliskilerin. her datapadden, her asari npc den bir lezbiyen story cikiyor.

bir de ilk 3 oyunda turian female pek gormuyoruz diye neden nerdeyse tum turianlar bu oyunda female ulan? bokunu cikarmadan duramiyorsunuz ha.
Sosyal ağlarda paylaş

evet sjw ajanda var 3 straight erkek romance'ine karsi 1 gay romance ile amma fazla representation koymuslar tuh tuh

ilk 3 oyunda turian female "pek goremedin" diil direkt yoktu (3'un kimsenin oynamadigi bir dlc'sine koymuslardi bir tane en sonunda). O yuzden simdi gorunce garip gelmistir oyle pek anormallik yok.

lgbt konusunda cok patlamis durumdalar laurelin yazmisti yukarda, oyunda en az sayida iliski m/m, trans karakter deadnameliyorlar falan... yemedikleri laf kalmadi oyun ciktigindan beri, ajanda buysa surat animasyonlari gibi onu da becerememisler yazik
Sosyal ağlarda paylaş

benim için önemli olan doğal olması. laurelin'in de post'u vardı "olmuş olsun diye koyunca hiçbir anlamı kalmıyor, daha da gözümüze sokup ötekileştiriyor." diye anlatan quote'lu. pillars başlığındaydı sanırım. checklist tutar gibi

-gay love interest
-m/m: ok
-f/f: ok
-bisexual character
-male bi: work in progress (waiting final playtesting results regarding dialogue)
-female bi: ok
-female protagonist: ok
-female villain: work in progress (2nd arc boss)
-male henchman to female villain: ok

diye gidecekse alsınlar atsınlar çöpe. bak witcher'daki gay'li side quest'e, gözyaşları sel.
Sosyal ağlarda paylaş

onu beklemeyeceksin iste, hic bir sey dogal degil ki, bunu duzgun yazsinlar :P

sirf fan-service icin 3 gorev once "opusursem hastanelik olurum" diyen kizi butun oyun herkes peak condition'da gitsin diye kastigin son gorev oncesi tokmakladigin oyun serisinden bahsediyoruz, ona ona "ohssss" buna sjw ajanda olmuyor heh
Sosyal ağlarda paylaş

gay ajanda koymadan once taserona salladiklari yuz animasyonlarini fixleselermis.

arti, gay ajandanin ittirilmesinde bir ikiyuzluluk, benmerkezcilik sorunu var. amerikada liberal medya arasinda yuksek bir yuzdeye sahip oldugu icin haddinden fazla reprezentasyon yapiyorlar.

burdan yak:

http://www.smithsonianmag.com/smart-news/americans-are-more-bdsm-rest-world-180949703/

amerikanin yuzde 36si bdsm egilimler tasirken, nerede bdsm meraklilari icin ask iliskisi?

fetisistler ne olacak? aseksueller? sapiosexueller?

.......

uzun lafin kisasi, amerikan 'liberal' segmentinin kucuk bir bolumu kendi duduklerini caliyor. insanlarin daha ziyade gozune batmasinin nedenlerinden biri bu. sorun gay haklarinin temsil edilmesi ya da desteklenmesi degil - haddinden fazla yapilmasi.

su gun amerikadan cikan dizilere, filmlere bakan habersiz bir insan amerikanin 1/4 u gay zanneder. her dizide, her filmde ana karakterler arasinda bir gay olmak zorunda, dizilerde daha tercihli cift olmasi, hatta gay kisilerin gay arkadaslarinin da olup bunlarin kulturlerinin yansitilmasi sart.

herseye ragmen islerini duzgun yapip da yine boyle yapsalar bisey demezsin. ama kari artirmak icin yuz animasyonlarini taserona atip, taseron kendi cabasiyla daha iyi yapmak icin girisimde bulunmasina ragmen musade etmeyip sallayip internet tarihine gececek derecede bir kepazelige imza atarsan, o zaman s.cmis batirmissin demektir. bunun da gayi straighti olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

unity100 said:

gay ajanda koymadan once taserona salladiklari yuz animasyonlarini fixleselermis.

arti, gay ajandanin ittirilmesinde bir ikiyuzluluk, benmerkezcilik sorunu var. amerikada liberal medya arasinda yuksek bir yuzdeye sahip oldugu icin haddinden fazla reprezentasyon yapiyorlar.

burdan yak:

http://www.smithsonianmag.com/smart-news/americans-are-more-bdsm-rest-world-180949703/

amerikanin yuzde 36si bdsm egilimler tasirken, nerede bdsm meraklilari icin ask iliskisi?

fetisistler ne olacak? aseksueller? sapiosexueller?

.......

uzun lafin kisasi, amerikan 'liberal' segmentinin kucuk bir bolumu kendi duduklerini caliyor. insanlarin daha ziyade gozune batmasinin nedenlerinden biri bu. sorun gay haklarinin temsil edilmesi ya da desteklenmesi degil - haddinden fazla yapilmasi.

su gun amerikadan cikan dizilere, filmlere bakan habersiz bir insan amerikanin 1/4 u gay zanneder. her dizide, her filmde ana karakterler arasinda bir gay olmak zorunda, dizilerde daha tercihli cift olmasi, hatta gay kisilerin gay arkadaslarinin da olup bunlarin kulturlerinin yansitilmasi sart.

herseye ragmen islerini duzgun yapip da yine boyle yapsalar bisey demezsin. ama kari artirmak icin yuz animasyonlarini taserona atip, taseron kendi cabasiyla daha iyi yapmak icin girisimde bulunmasina ragmen musade etmeyip sallayip internet tarihine gececek derecede bir kepazelige imza atarsan, o zaman s.cmis batirmissin demektir. bunun da gayi straighti olmaz.

gay ajanda filan yok oyunda, oynamadan sovmeyelim :P gay ajandasi sirketin keriz sagma politikasindan ibaret. aksine gayler baya bozuk su oyuna cunki yazar kadrosunda buyuk ihtimal gay olmadigi icin oyundaki gay romance bok gibi, character creator ile yaratilmis kendi modeli olmayan kisacik iki romance itelemisler iste lel

yukarda cok uzun yazdim T nin durumunu, iki tane dandrik gay karakter, bir tane dandrik trans karakter koyarak ne ajanda oluyor ne pandering. Bioware in dorian disinda duzgun yazabildigi gay karakter yok zaten tarihinde ki dorianda dizayn olarak malum nereden alindigi :P

http://i.imgur.com/g46fhsx.jpg

cunki gay erkek cool olacaksa mutlaka freddie mercury olmali, baska alternatif yok, yasliysada ian mckellen dan esinlen gitsin iste, o yasda sekste onemli diil zaten play safe

animasyonlari duzeltmek isteyen oyunu yapan studyo, taseron degil. bioware yonetimi ellemeyin oldugu gibi shipleyin diye diretiyor, maliyet bile degil adamlar gonullu duzeltmek istiyor cunki.

birsuru sirket kabizligi var, duzgun calisan dinamik bir ekibin ilk oyunlarinda nasil madara edildiklerini gorduk gene :D cok fazla bisi olabilirdi su oyun ama akilsiz basin cezasini ayaklar cekiyor iste
Sosyal ağlarda paylaş

Düzgün işlenen lgbt karakterin sıkıntısı yok zaten. Asari falan denilmiş de onlar sayılmaz pek bunda da birer tane token karakter koyup geçmişler.

Oyunun sıkıntısı yer yer writingdeki komiklik olsun diye yapılmış ama sırıtan yerlerle taşerona yaptırılan animasyonlar. Hikaye fazla generic olsa da işlenişi falan çok kötü değil.

Ama EA ve Bioware politikaları yüzünden zaten açıklarının ziyadesiyle yerileceği durumda ciddi kısmı diyalogla geçen oyunda o animasyonlar olunca böyle olur, key siteleri bile reklamı animasyonları fixleyemeyiz ama çok iyi fiyat fixleriz diye yapar. Dışardan bakan da onları görüp emek harcanmadan serinin adını milklemek için yapılmış bir oyun olduğunu düşünüyor haklı olarak ama aslında gayet emek verilmiş.

Multisi belki adam ederler ama ellerinde 5 yıllık örnek varken büyük ayıp orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu oyunu şu rezilliği ile alanlar aldı mı? aldı. niye düzeltsinler? herşeye rağmen alıp oyuyor insanlar ne yazık ki. iyi aslında yea demek için bahaneler üretiyor ve oynuyor. e para verilip alındıkça böyle rezilliklere neden bioware EA düzeltmekle uğraşsın ki? ME 3 de de o rezil sona rağmen adamlar bi patch yaptı geçti işte ayıp olmasın diye. yine sağdılar herkesi inquisiton la. ki inquisiton ı bilenler biliyor o hikayeyi falan. yani biz yine tartışırız ama millet "eksiğine rağmen iyi ya vakit geçiriyor işte" diye para verip aldıkça düzelmez. düzelmesi için bir sebep yok çünkü. adamlar isminden satıp para kazanmak için yapıyor. zarar etmedikleri sürece özür mözür dilerler ya da oyuncuları falan suçlarlar yine devam ederler. keza ubishit in wildlands in de de gördük rezillik içindeki oyuna "arkadaşlarla eğlenceli yea" diye bir ton insan aldı. böyle oldukça neden düzeltsinler ki. end of story.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl insan tek tip değilse oyuncu da tek tip değil. Adam ME serisine aşık funboy alacak yani tabii ki. Mainstream önemli olan. Şu çıkan shitstorm satışları vurmuştur her halükarda. Yapılan işe verilen tepki satış rakamına yansır. Kusurları var diye global boykot beklemek gerçekçi beklentiler değil.
Sosyal ağlarda paylaş

animasyonları taşerona yaptırmak da bahane değil bu arada. uncharted 4, H:ZD falan da yaptırmışlar sonuç ortada.

erken cracklendiği de iyi oldu. şimdi fixlemek zorunda kalırlar çoğu şeyi işte :P

customization ile uğraşmak istemeyen gidip nexus'tan hazır preset indirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

neden aliniyor?

cunki ne yazikki alternatifi kalmadi piyasada. bitirdiler efendim, tek cikarabildigin alternatif gameplay ve grafikler 98 terk izometrik visual novel oldugu zaman mecbur aliyorsun ki bilim kurgu dokunan yok dedigimiz gibi

fallout 4 sundan 10 kat filan kotu idi ve GOTY lari filan topladi hani, bu defa baya kneejerk reaction oldu andromeda

https://www.youtube.com/watch?v=yvGXCisAaR4
Sosyal ağlarda paylaş

steam'de %49 skordaki for honor'un betasında her maçta düşe düşe, geri sara sara oynandıktan sonra göz göre göre release'de tam fiyattan alındığı bir forumda konuşuyorsunuz. demek ki belli kısımları için belli kısımları görmezden gelinebiliyor oyunların. şu son sayfada bahsi geçen bütün oyunlar ve satın alanlar için geçerli aynı durum.
Sosyal ağlarda paylaş

alla alla sam biz seninle beraber oynamadık mı for honor'ın betasını? her oyunda düşe düşe, geri sara sara oynamadık. betanın sorunları vardı ama her oyunun öyle olduğunu söylemedik düpedüz yalancılık. ayrıca sen oyunun betasını soluksuz, uyumadan "para vermeden suyunu çıkartmak" için oynarken, "fiyatı biraz daha düşük olsa alırdım" dememiş miydin? sonra saltlord a dönüşüp, kestiğin adam geri gelip de seni doğradığında ragequit basmadın mı?

ayıptır.
Sosyal ağlarda paylaş

ya olayi hep satin alma uzerinden goturuyorsunuzda liseli fakir degil artik buradaki insanlarin cogu :P

oyunlarda pahalli degil, bir gece eglenceye ciksam bir oyun parasi gidiyor istanbulda, sinemaya gitsen min 50 ye filan kapiyorsun yol yemek vs derken tek basina 2 saatlik film icin

hani cogunuzun steamine filan baksak acip oynamadiginiz oyun doludur yarisi filan sirf almis olmak icin alinan o yuzden satin alma bazinda elestirileri ve suclamalari artik cok anlamsiz buluyorum ben

andromeda 80 saat gameplay cikardimi bana? cikardi hani ama demek degilki eksiklerini soylemiycez veya elestirmiycez, tutku oldugu zaman elestiriyorsun tam tersi, ME3 un sonu cidden shepardin hikayesine tutku ile baglanmis birine yarattigi dususu yaratmiyor siradan oylesine oyniyan birine.

benim son yillarda satin almaya pisman oldugum, lanet olsun param cope gitti dedigim oyun sayisi tek tuk hani ama siralama yaparsak

1-tortanic
2-division

hani harcadigim her kurusun yaninda israf ettigim zamana yaniyorum bu oyunlarda, harcadiginiz zaman "ya bu boktan seyi oyniycagima X oynardim" olmadigi surece cok onemi yok paranin bence, para bulunuyorda divisiona ayirdigim zamanda cok daha iyi oyunlara bakabilirdim misal

neyse hani fiyat/performans gidersek persona 5 o paraya hirsizlik oldu resmen (pun intended), ordan kazandigimi andromeda ile telafi ederim np :p
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

alla alla sam biz seninle beraber oynamadık mı for honor'ın betasını? her oyunda düşe düşe, geri sara sara oynamadık. betanın sorunları vardı ama her oyunun öyle olduğunu söylemedik düpedüz yalancılık. ayrıca sen oyunun betasını soluksuz, uyumadan "para vermeden suyunu çıkartmak" için oynarken, "fiyatı biraz daha düşük olsa alırdım" dememiş miydin? sonra saltlord a dönüşüp, kestiğin adam geri gelip de seni doğradığında ragequit basmadın mı?

ayıptır.

evet düşe düşe, geri sara sara oynadık. ben öyle oynadım, sen de öyle oynadın aynı oyunlardaydık sonuçta. resync maçı geri sararken sende de geri sardı. üstüste kaç maçta takımdan birisi düştü, kaç maçı hep beraber bitirebildik, hepsini yaşadık. ilk betadaki sorunlar azalmak yerine arttı ikincide, bunları da yaşadık.

evet para vermeden iki gün oynayıp sonra bakmamak üzere kapadım son gün iki seferde de çünkü oyunun çilesi ve saçmalıkları alınan keyfi bastırıyordu artık. hani görmezden gelme diye geçen mesajda anlattığım şey görmezden gelinemiyordu. mass effectte animasyonu görmezden gelen alıp oynuyordur yani acayip değil for honor için bile bunu yapabilen varsa.

kestiğim adam birisi oyundan çıktı diye resync ile oyun 10sn geri alınınca kesilmemiş oldu, kesilmek yerine gitti buff toplayıp takım arkadaşlarına koştu ubisoft netcode faciası oyun ona fırsat vermişken gerizekalı olmadığı için. unuttun sanırım, yoksa böyle ucuz "beceremedin ondan oynamadın" tarzı yanlış anlatmazdın bilerek herhalde?

animasyon skiplenip geçiliyor de oyun geri sarınca, hakem "gol attınız ama korner öncesine geri sardım maçı çünkü oyuncu değiştirildi o sırada" denince o oyun oynanmaz. para da verilmez. ama onun bile vereni çıkıyorken andromeda sütten çıkmış ak kaşık gene, bu edebiyata hacet yok.

for honora avukatlık yapmak için böyle atlamana gerek yok bak ben fo4 savunmuyorum günahı alınsa da. kusurları olan oyunlar değişik seviyelerde.
Sosyal ağlarda paylaş

ya onlar elma armut tartismasi

mass effectin olayi ne? rpg mekaniklerine sahip sci-fi shooter. vaad ettigi ne oyunun? geminle murettabat toplayip kotuleri durdur, space opera tadi al, bilinmeyen gezegen ve uzaylilar kesfet

oyun bunu ne kadar kiviriyor? %90 becerebiliyor o yuzden sorun yok, animasyon konusunda o kadar aglayip zirlayan tayfa hep bu cinematic narrative en onemli sey diyenler, benim en karsi ciktigim sey hani bu.

izometrigin sifir immersioni ile sinematik anlatimin sigirliklari arasinda denge kurmak butun mesele. animasyon, cirkin modeller vs affedilir birsey, gameplayin iyiligi ile dengeliyor

obur yandan ana vaadi PvP olan oyunun bunu becerememesi ustune f2play oyun cigliginde micro transactionlari dayamasi filan

>2017
>PvP focused oyun yap
>P2P only

http://i.imgur.com/fTCGZZ6.png

hani beyinsiz filan olmak lazim oyunu yaparken netcode ignorelamak icin soyle bir oyun yaparken

fallout 4 ayni terane

dandik ana hikaye
radiant shit
boktan DLC ler
dandrik diyaloglar

sirf gunplay ve immersion bile kurtarmiyor, oblivion bile fallout 4 den daha cok oyaladi beni modlari ile filan ki shivering isles nerdeee dandik fo4 dlc leri nerde :D
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

abi şu oyunu şu rezilliği ile alanlar aldı mı? aldı. niye düzeltsinler?

oyun kotu degil yahu. abartmayin. ben bir rpg fasisti olarak egleniyorum an itibari ile.

inquisition in agzini burnunu kirar. fallout 4 ten de bence de daha iyi. katiliyorum. yuzlerce saat gomdum f4 e.

bioware ama bu sefer agir batirmis bazi konularda. dialoglar bazen acaip komiklesiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...