Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydunet Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

1 Ocak tarifelerini bekleyenlerdenim, şimdi baktım tarifelere çok bir şey değişmemiş gibi uydunet açısından ama 2 tarife arasında da kaldım

25 mbit full sınırsız 80 tl veya
100 mbit 19-24 arası 25 mbit akıllı sınırsız diye bir şey bu da 80 tl

Şimdi tabii ki mantıklı olan 100 mbit ancak burda soru hız limiti yaparken throttle mıdır nedir çok verimli çalışmıyor, yani eski tarifem 25 mbitten 16ya düşüyordu ama 25 inanılmaz iyiyken 16 gerçekten sürünüyordu mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

19:00 - 00:00 arası 25mbit

fiyat iyi ama 19:00 - 00:00 arası demek en azından benim için hep 25mbit kullanıcam demek. prime time saat aralığını çok fazla tutmuşlar. çalışan insan zaten bu saat aralığında aktif.

sonuç olarak ne yapıp ne edip bizi yine 16mbit 25mbite eyvallah çektirdiler. 2 sene sonra taahhütlerimiz bittiğinde neye oturacağız acaba çok merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

25 mbit ucu ucuna yetiyor her şeye de rahat olmuyor. Prime time'da download yapıp bir yandan da site loadlarken mesela download'ı limitlesen de siteler çok hızlı yüklemiyor veya download yaparken Youtube'da 1440p video falan izleyemiyorsun.

Imgur'da mesela download yokken bile çok fazla HD resmin olduğun bir albümü açtığında direk dial-up flashback'i yaşıyorsun. Kötü değil de baya alt sınır 25 mbit artık. Bir de 2 senelik taahhüt veriyorsun, Netflix'in 4K bandwidth 27 mbit mi ne mesela, onu biraz arttırsalar sıkıntı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ya en kötü eve geldin oturdun pc başına saat 20:00 blizzard cliente bir tıkladın. hoşgeldin baba destiny 2 8gb update var diyor. 25mbit ile kafadan gitti 2 saatin. e zaten yatma vaktin geldi.

ya da akşam vakti ne yapacağını bilmiyorken kız arkadaşın dedi hadi şu diziye başlayalım yaa. tmm diyorsun bakıyorsun saat 21:00. s. et yarın başlarız diyorsun :D seneryolarım güzel ama kabul edin.

hani gerçekten 19:00 - 00:00 demek pc başında olduğun zamanının %90ını 25mbit olarak geçireceksin demek.

yoksa eski usul takılabilirsin zaten, önceden de 100mbit 200gb akk var ise dl lerini 02-08 arasına sıkıştırır pc'i otomatik kapata ayarlarsın işini görürsün ama işte hız dediğin öyle anlarda lazım oluyor ki bazen hay a.k diyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

arkada annen laptoptan yemekteyiz tekrarı izliyor işte onu da ben mi hesaba ekleyeyim.

buna bizzat şahit oluyordum ayrıca, misal ben 1080p de bir içerik izlerken, yandaki tv de netflix açık olduğunda, netflix auto bitrate ayarlamadan ötürü sanırım bok ediyordu görüntüyü. yandaki çamur gibi netflix izlerken ben sömürüyordum interneti. 25mbit bildiğin giriş hızı olmalı 2019 da
Sosyal ağlarda paylaş

O saatlerde tek aradığım latency benim. Şu an ttnet baya sıkıntı yaşıyorum 20-23 arası çoğu gün kullanılmayacak halde oluyor defalarca aradım altyapı gelişir dedim düzelmedi. Bu tarifeler o konuda yararlı olur sırf o yüzden uyduya geçebilirim taahhüt bitince.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...