Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

El yıkama - +titizlik

forgiver

Öne çıkan mesajlar

-Deno- said:

sigaram yok, ağız kokusu yapacak hiçbir şey yiyip içmiyorum, haftada üç kere keselenerek yıkanıyorum, kişisel hijyenime dikkat ediyorum, giydiğim bir şeyi tekrar giyeceksem havalandırıyorum.

ama ayda yılda bir yere düşen bi şeyi üfleyip yersem pis kaka.

sizi silkelerim olm.

abi bu arada haftada 3 kere duş alıp gfitdiğimi havalandırıyorum ne lan
ben giydiğim çorabı tshirtü iç çamaşırı bi daha giymem mesela yıkamadan
ne biçim hijyen bu
leş pis adamsın resmen
kokluyo musun çorap temiz mi diye anlamak için
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

sigaram yok, ağız kokusu yapacak hiçbir şey yiyip içmiyorum, haftada üç kere keselenerek yıkanıyorum, kişisel hijyenime dikkat ediyorum, giydiğim bir şeyi tekrar giyeceksem havalandırıyorum.

sizi silkelerim olm.

ahahah wtf adamla titiz diye makara yapacaktık senden benden pis çıktı iyi mi..
Bence sen pis olduğun için bazı normal davranışların sana aşırı titizmişsin gibi geliyor, psikolojin yerinde yani. Bu açıdan bakmak gerek bir de asfadga

Evde yere düşeni yemeyen de ılıktır bu arada yuhunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

-Deno- said:

sizi silkelerim olm.

ne biçim hijyen bu
leş pis adamsın resmen

Savaj
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

ya konudan sapmayın, nasıl çözücez bu obsesyonu şimdi? psikolog normal bişi dedi vakti zamanında, acaba başka birine de mi gözüksem.

değiştirmek istiyorsan üstüne gideceksin

çözmek için motivasyon lazım diyorsan psikologa

ilaç içerim bana koymaz diyorsan psikiyatriste bu ilaçlar seni baskılıyor takmıyorsun hiçbir şeyi
ama düşüncelerini tedavi etmiyor, orayı bırayı silmek benim hoşuma gidiyor düşünceni yenmek istemezsen ilacı bıraktığında eskiye geri dönüyorsun

bence önce ailenle konuş, geçmişini filan
sohbet etmek rahatlatıyor insanı hem de gaza geliyorsun bir şeyler yapmak istiyorsun

ya başkasına tavsiye vermek ne kadar kolay
kendim niye yapmıyorum acaba
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

-Deno- said:

sizi silkelerim olm.

ne biçim hijyen bu
leş pis adamsın resmen

iç çamaşırını değil, kazak, t-shirt üzerine giydiğim gömlek vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Güneyli alışkanlığı her gün yıkanıyorum.
Gece bir yere çıktığım zaman öncesinde yıkanmadan rahat edemiyorum.

Kıyafeti ikinci kez giymek zorunda kaldığımda gün boyu kendimden tiksiniyorum.

%95 nemle yaşamaya alışmak bu tip şeyleri zorunlu hale getiriyor.

Titizim diyeniniz tatavaymış resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Obsesif Kompülsif Bozukluk olma ihtimaliniz yüksek..

Konuyu tam okumadım, okuduklarım öyle gözüküyor bir doktora gözükür yada biraz araştırırsanız ne demek istediğimi anlıyacaksınız.

Ben burdan yazmıycam elbette ama ilaç tedavisiyle çok kısa sürede baya rahatlarsınız, tanıya göre ilaç değişebilir çünkü..
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Lemmy said:

Obsesif Kompülsif Bozukluk olma ihtimaliniz yüksek..

yuksek.

ilactan ziyade terapi gormeye calisin. pskiyatrik ilaclarin uzun vadede ciddi yan etkileri oluyor. eger disorder hayati ciddi derecede etkileyecek seviyede ise minimum miktarda ve en dusuk seviyede medikasyon yaparak terapi ile disorderi mumkun mertebe iyi ederek medikasyonu azaltma yoluna gidilmeli. her zaman medikasyonla semptom bastirmak yerine olayin nedenine inerek asil sorunun tedavi edilmesine bakilmasina oncelik verilmesi gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
abi Norveç'te bi doktorlar varmış 4 günde çözüyomuş bu işi. 3 tane de scientific paperları var. 4 yıl follow-up studyleri var. kalıcı çözüyolarmış lan.

ben bunu okuyunca üstüne gitme frenzy'sine girdim. elleyemediğim şeyleri öptüm kokladım onu elledim bunu elledim. iyileşiyorum galiba. çözüm üstüne gitmek bunu herkes biliyor ama bu kadar INTENSIVE YOĞUN şekilde üstüne gitmek gerçekten daha kolay sanki. Yıllardır sürüne sürüne iki adım ilerleyebildim sadece. Bi günde aylar sonra gelebilceğim yere geldim lan.

yazı da bu: https://www.scientificamerican.com/article/4-days-of-intensive-therapy-can-reverse-ocd-for-years/

aratan makaleleri de bulabilir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...