Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

El yıkama - +titizlik

forgiver

Öne çıkan mesajlar

tek başına yaşasan çok rahat edersin ama bir ortama karıştığında iyice kafayı yersin

düzeltmenin tek yolu fiili olarak üstüne gitmek diyorlar

said:
atıyorum yemek yediysem, elimi ağzımı kolonyalı mendille silsem bile rahat edemiyorum. illa sabunla yıkamam lazım falan.

aynısını bende yapıyorum, doğru olan da bu ama doktorlar diyor ki

elini ağzını yıkayacam diye kafayı yiyorsan hastasın
fırsat olmadı yıkayamadım, bir şey olmaz diyorsan normalsin
Sosyal ağlarda paylaş

evde misafirin varken iyi vakit geçirmene etrafta ortaya çıkan dağınıklık engel oluyorsa veya aklını aktif olarak meşgul ediyorsa sıkıntı demektir.

rahatsız olmak ayrı şey. rahatsızlığın sürekli olarak zihnini kurcalayıp loopa girmesi ayrı şey.

ikincisi için yardım almak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

loop bendeki. obsesyon işte yani.

çocukken de tam tersine aşırı dağınıktım. lise son gibi falan başladı bu huy bende, yapıştı kaldı.

başta insanlar da geriliyordu eve gelen, sonradan alıştılar huyum olduğu öğrenince.

son birkaç senedir daha dikkat ediyorum ama %100 başarı elde edemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

natural selectionda ilk siz gidiyorsunuz işte das

no pain no gain vücut direnci için geçerli ne yazık ki

fazla hijyen demek zayıf bünye demek

benim hanımı da öyle büyütmüşler. yılda 10 kere falan hasta oluyor. ben yılda 1 hasta olurum ya da olmam yani o da 2 gün sürer öyle haftalarca sürmez.

çocuğumuz olunca bokun içine atıcam. avmlerde yerleri yalatıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

natural selectionda ilk siz gidiyorsunuz işte das

no pain no gain vücut direnci için geçerli ne yazık ki

fazla hijyen demek zayıf bünye demek

benim hanımı da öyle büyütmüşler. yılda 10 kere falan hasta oluyor. ben yılda 1 hasta olurum ya da olmam yani o da 2 gün sürer öyle haftalarca sürmez.

çocuğumuz olunca bokun içine atıcam. avmlerde yerleri yalatıcam.

gidelim abi böyle insan yaşamamalı ya. ben de en küçük bi şeyde ıslak mendil veya kolonya ile temizliyorum elimi.
vücut direncim eksilerde falan.

boku bilmem de kışın karın içine falan sok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

kirlenen şeyi temizlemekten ziyade sürekli olarak kirlenmesini önleyici şeyler yapmayı hayat tarzı haline getirmek kötü olan sanırım. adam hiçbir yere dokunmuyor eli kirlenecek diye. tamam pis yere dokunmak hoş değil ama ne bileyim kayıp da merdivenden düşmeyi riske edecek kadar olmamalı. aynı şekilde kapılardan geçemeyen insanlar var, buglanıyor böyle nasıl açacağını falan bilemiyor. sağa sola kesinlikle dokunmamaya özen gösteriyor. evine giriyorsun, ev ev değil ameliyat odası her şeyi dezenfekte etmiş falan.

bunlar hep doğal düzene aykırı abi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...