Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TBC= wow un sonu

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

@Bingildak, abi legendary drop chance'in nasıl etkilendiği falan açıklanmadı ki? Senin hayal ettiğin gibi olmayabilir sistem. Bir de olasılık diyip geçiyorsun da, ben istatistikçiyim yani. Olasılık dediğin şey atarsın olmaz sonsuza kadar, RNG işte'den ibaret değil sdf.

O bahsettiğim açıklama da legion öncesi QA'ların bir tanesinde developer'ın teki tarafından yapılmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

7.1 QA de devin anlattığı sistem benim söylediğime benziyor (şanslı adamın bir günde 3 legendary alabileceği olasılığının olması). bu kadar aylık datada bunu destekliyor (her gün 5 saat endgame content yapan adamın legendary alamıyor olması ama 3 günde bir iki saat content yapan adamın 2 legendarysi olması).
Sosyal ağlarda paylaş

Abi biz işte sadece alanların hikayelerini duyuyoruz. Elimizde gerçek data yok. Zaten adamlar bug var, inceleyeceğiz gibi bir açıklama yaptılar ilk dönem bir alana bir bedava şeklinde legendary düşerken ama sonra ne yaptıklarıyla ilgili bilgi vermediler hiç.

Şu oyunda mount falan şans işi olur eyvallah da, game changer legendary item şansla dağıtılmaz. Diablo'da da mesela grind falan var da, orada zaten olay daha iyi item almak, amaç yani. WoW'da item araç yalnızca.

Sıkıntı da zaten araç olmasında yatıyor, legendary alan raid spot kapıyor, alamayan ağzı açık bakıyor eğer manyak gibi gear kasmadıysa.

Ha bir de ben bu bad luck olayının genel olduğunu düşünüyorum, adamlar bence acc. yaratırken belli bir şans çarpanı veriyorlar oyuncuya. Her şey ona göre hareket ediyor. Çünkü ben bugüne kadar hiç bir mount'u, pet'i, vanity item'ı falan düşüremedim. Tek bir istisnası var; o da WotLK'da onyxia mount düştü raid'e, 2 attım alamadım. Düştüğünü gördüğüm tek şey oydu sfsd. Loot konusunda da mesela aynı şey var. Hatta şu paladin hidden skin'i karambolde çok iyi bir ortalamayla tuttum (400 balık yakaladım, ortalamanın 350 falan olduğunu söylüyorlar); tuttuğum item buglanıp yok oldu, ikincisi için 900 balık daha tutmak zorunda kaldım sonra. Hatta GM de tam ben item'ı bulduktan sonra gelip, "bug var daha önce de rapor edildi, özür dileriz" dedi falan.

Ben normalde de şanssızım da bu kadar şanssız bir adam değilim, acc.ıma verdikleri cenabetlik çarpanı çok yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

biz bu hafta normal + hc raidlerinde 8 tane legendary düşürdük. bu da demek oluyor ki oynayıp da bir türlü leg alamayan adamların "kötü şans" faktörü o kadar etken hale geldi ki bu adamlarda artık legendary almaya başladı. (legendary alan adamların hepsi legendary sahibi olmayan ama aktif endgame content yapan adamlar)

önceki haftalarda bu iki contentten toplam 1-2 legendary alırken, bu hafta 8 tane almamızın başka bir açıklaması olamaz.

hani bilim değil ama baya göze batan indikatörler.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

@Bingildak, abi legendary drop chance'in nasıl etkilendiği falan açıklanmadı ki? Senin hayal ettiğin gibi olmayabilir sistem. Bir de olasılık diyip geçiyorsun da, ben istatistikçiyim yani. Olasılık dediğin şey atarsın olmaz sonsuza kadar, RNG işte'den ibaret değil sdf.

O bahsettiğim açıklama da legion öncesi QA'ların bir tanesinde developer'ın teki tarafından yapılmıştı.

Zar demeyin ya. Hfc raidlerinde 12 roll atmisligim var. 11i gold. Gelen item de daha iyisine sahip oldugum biseydi. Ne kufurler yagdirdim belli degil. Eve gidince ss atarim. Cekmistim o rezilligin kanitlarini
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

alt charlar icin rep kasman gerekmiyor. iptal o. 110 oldugun anda world questler aciliyor. 1 charda de actiysan arcway ve court of starsi, hepsinde acik.

2 tane 110 var bende birinde acik degil wq lar. acmam icin bir sey mi gerekiyor yoksa?

gene tum ana questleri yapmam ve friendly olmam gerekiyor tum zonelarla.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Abi biz işte sadece alanların hikayelerini duyuyoruz. Elimizde gerçek data yok. Zaten adamlar bug var, inceleyeceğiz gibi bir açıklama yaptılar ilk dönem bir alana bir bedava şeklinde legendary düşerken ama sonra ne yaptıklarıyla ilgili bilgi vermediler hiç.

Şu oyunda mount falan şans işi olur eyvallah da, game changer legendary item şansla dağıtılmaz. Diablo'da da mesela grind falan var da, orada zaten olay daha iyi item almak, amaç yani. WoW'da item araç yalnızca.

Sıkıntı da zaten araç olmasında yatıyor, legendary alan raid spot kapıyor, alamayan ağzı açık bakıyor eğer manyak gibi gear kasmadıysa.

Ha bir de ben bu bad luck olayının genel olduğunu düşünüyorum, adamlar bence acc. yaratırken belli bir şans çarpanı veriyorlar oyuncuya. Her şey ona göre hareket ediyor. Çünkü ben bugüne kadar hiç bir mount'u, pet'i, vanity item'ı falan düşüremedim. Tek bir istisnası var; o da WotLK'da onyxia mount düştü raid'e, 2 attım alamadım. Düştüğünü gördüğüm tek şey oydu sfsd. Loot konusunda da mesela aynı şey var. Hatta şu paladin hidden skin'i karambolde çok iyi bir ortalamayla tuttum (400 balık yakaladım, ortalamanın 350 falan olduğunu söylüyorlar); tuttuğum item buglanıp yok oldu, ikincisi için 900 balık daha tutmak zorunda kaldım sonra. Hatta GM de tam ben item'ı bulduktan sonra gelip, "bug var daha önce de rapor edildi, özür dileriz" dedi falan.

Ben normalde de şanssızım da bu kadar şanssız bir adam değilim, acc.ıma verdikleri cenabetlik çarpanı çok yüksek.

:D
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

samaella said:

aynı şey bizde de var hatta aynı adama 2. legendary düştü bize hala düşmedi lan. Eleman haftada 4-5 saat oynuyordur :D

siz nası olsa her şekilde oynicanız diye size çıkmıyo haftada 4-5 saat oynayan adam oynamya devam etsin diye legendary çıkıyo işte dsfs

mantıklı lan :D hesabı kapatıyom
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

reampage said:

Abi tbc'den beri ilk kez oyuna döndüm, bütün amelelikeri kaldırmışlar tertemiz olmuş işte. Bir tek item şeklini değiştirme olayı biraz kolaya kaçmacılık olmuş ama en azından çeşitlilik getirmiş klon değil herkes.

Banımıda açtı blizzard game time hediye etti bide <3

banını nası açtılar abi bizim de bi ban vardı arada halletsek

Nedensiz banlamışlardı cheat bot filan diye 1-2 günde açtılar
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Marty said:

alt charlar icin rep kasman gerekmiyor. iptal o. 110 oldugun anda world questler aciliyor. 1 charda de actiysan arcway ve court of starsi, hepsinde acik.

2 tane 110 var bende birinde acik degil wq lar. acmam icin bir sey mi gerekiyor yoksa?

gene tum ana questleri yapmam ve friendly olmam gerekiyor tum zonelarla.

belki yeni patchle geliyodur. detayini hatirlamiyorum.

buldum
http://www.wowhead.com/news=256651/legion-reputation-improvements-for-alts-in-7-1-october-5th-hotfixes
world questleri dogru hatirlamisim.
dungeionlari da bir charla yaptiysan altlarda aciliyomus
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...