Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TBC= wow un sonu

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

s
1-zor ve bir dakika bile konsantrasyon kaybina musade etmiyen yeni edgame
2-gruul&magh dan basliyan consumable cilesi
3-milletin her bir deneme icin saatlerce consumable farmliycak olmasi
4-abarti uzun attunement questleri
5-heroiclerin eglendirmekten cok sinir bozucu olmasi
6-kusursuzluk ariyan arena sistemi

hahaha nasıl casualmış kıyamam
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu yazdigimda tatlisu raiderlari karazhan bitiremiyor, heroic yapamiyordu. Usenmesem nihilumun o donemki qq postlarini koyardim buraya magh ve gruul ile ilgili, bu yazdiklarim tbc nin release problemleri direk lel. Suratlede duzeltti blizzard hepsini cunki butun guildler sikayet ediyordu, hicbir test yapilmadan dayamislardi direk encounterlari. World first kill kasarken millet vash despawn olup buglanmisti vs vs

Ayrica consumable stack blizzin ILK fixledigi seydi tbc de, encounterlar consumable stacksiz yapilmiyordu ki nerfler ondan sonra geldi, lvl70 olup felwood da tuber kasmak filan gecin bunlari. Alchemy sistemide farkliydi baya, ne stok vardi piyasada nede milletin mat kasicak alti vardi o donem, masterylerle filan guildde kafayi yiyorduk herkese consumable yetistirelim diye. Encounterlarin absurtlugunden cok wipe yeniyordu, bir wipe bir oyuncuya 50gold civarina patliyordu minumum repair haric potlari guildde yaptirsan bile.

Flasklari blizzard havadan yaratmadi hani, elixirleri hava nedenle iki kategoriye ayirip bosuna limitlemedi. O ilk aylar kabus gibiydi stres olarak. Para su gibi gidiyordu, para kazanmak zor cunki herkes banillada hoardladigini consumable a yatiriyordu. Heroicler bug dolu ve yapilamaz durumdaydiki aylarca insanlar belli ez mode 2-3 heroici grindliyabildiler sadece, shattered halls yapilamaz haldeydi, ramparts ejderli boss bugliydi, shadow labs sabah gir aksam cik kivamindaydi, arcadraz hele son encounter direk endgame raid ayarindaydi, baya baya ilk kestigimizde poz filan vermistik ss icin ki ustumuz karazhan epigi doluydu heh

Sonra attunement ve repleri gevsettiler, para sorunu icin daiyleri eklediler ve sil bastan butun contente balans ayari geldi, sonra takir takir indirmeye basladi herkez gruul ve maggyi. Vash tbc sonu wrath patchinde bile randomlarla yapamiyordun ki ben lich kingde burdan insanlarla core pass olayi yuzunden ustuste wipe yedigimi bilirim :P

Usenmiyim "elit" oyuncumuz sparkin yetenek kokan SS lerini bulup paylasiyim bir ara bide :D

said:
Akimbo: Trapleri disable etmiyorum bakalim hangi yetolar olecek!
*Akimbo has died.*
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bide arena konusunda yanilmisim onu itiraf ediyorum, blizz oyunlarinda pvp yetosuyum hala hani bagislayin, ben nereden bilebilridim butun arenanin mace spec ile rng stunlardan ile donucegini? :D oynadigim class hunterda wowun tarihinde arena icin en dandik classti o zaman, pillar i gectim deadzone denen bir sacmalik vardi, orda durmayi basarabilen adama karsi ekrana bakmak disinda birsey yapamiyordun, mana drainlerle zaten mafoluyordun ve blizzin tek yaptigi "viper buffladik, viper will fix it!" idi.

O zamandan daha offical forumlarda uzun yazilarim vardir "huntera mana olmiyor, betadaki gibi focus gelmeli resource olarak yoksa bu class gimp kalicak" diye. O zaman herkes alay ediyordu, itemization yuzunden blizz bi donem int doldurdu hunter gearini ve butce yetmedigi icin 1/2 oraninda agi alip iki kati AP verdi bozmamak icin. Aq40 gearinda hunterin spell damage filan var heh, hunter gearindaki int yuzunden mana ahric hicbir boka yaramayayan stata degerli item butcesi gidiyordu, int olmadigi icin mecbur leather rogue itemlari giyiyorduk, BIS parcalar paso leatherdi bir donem. Mana sorununuda ancak feign death atip combattan cikip su icerek hallediyorduk ki blizz vanilladan beri suren bu gelenegi bozup feign death in boss encounterlarda combattan cikarmaidni engelledi, viper buffladik onu kullanin dedi lel

Vanilla nostaljisi yapana o yuzden kopuruyorum iste, bwl den dusun bow (yazamadim adini kopya cekmeden, ashirethuuuuuuul) huntera BIS idi direk cunki full naxx gearli hunterla ciplakchunterin ayni silah ile verdigi abilty damage ayni idi, salaklar AP scalingi tbc de koydular, ustunde en kral gearda olsa arcane shot rank bilmemkac 148 vuruyorsa 148 vuruyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tbc'nin bası hakkındaki yazdıkları doğru da insanlar biraz da o zorluğu arıyor zaten. Raidi falan geçtim haritalardaki görevler bile çok daha kaliteydi. Bir netherstorm görevleri mesela yap yap bitmez ve her bölgenin ayrı hikayesi var. Elit moblar kesmek zorundasın.

O tadında zorluk hosuna gidiyordu adamın.

Mesela t5/6 gearim varken bile karazhan yapmayı seviyordum çünkü her boss ayrı bir maceraydı. Hele shade of Aran, moroes, tiyatro. Prince de hata kabul etmeyen bir fightti.

Şimdi bir alt raidi zevkine yapan var mı hiç? İnsanlar tiksindikleri icin kapısından girmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Zorluktan ziyade gereksiz ızdıraplar vardı özlenmesinin sebebi eski paketlerin nostalji etkisi. Tbc-vanilla sorunlarıyla expansion çıksa fiyasko olur.

Oyun eskidi, tür 10 sene öncesi gibi ilgi çeken tür değil. Başladıktan itibaren vanilla-tbc-wotlk boyunca account bir ay bile kapanmamıştı benim çok oynamadığımız dönemde bile hayatımızın parçasıydı şimdi her expansion 3-4 ay takılıp bırakıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Heroicler bug dolu ve yapilamaz durumdaydiki aylarca insanlar belli ez mode 2-3 heroici grindliyabildiler sadece, shattered halls yapilamaz haldeydi, ramparts ejderli boss bugliydi, shadow labs sabah gir aksam cik kivamindaydi, arcadraz hele son encounter direk endgame raid ayarindaydi, baya baya ilk kestigimizde poz filan vermistik ss icin ki ustumuz karazhan epigi doluydu heh

Heroicler nerf öncesi zordu ama imkansız değildi, druidle takır takır tanklıyordum hepsini. Yapamadığımız tek heroic yoktu ufak bi ekibimiz vardı, karazhan da yaptık sanırım nerf öncesi ama 25 adam toplayamadığımız için gruul falan yalandı o dönem. WotlK harici en çok eğlendiğim dönemdi druid tankın opluk dönemleri.

Druidin epic flight form questi falan en eğlenceliydi ya yavaş yavaş geliyor aklıma. O attunementları kaldırmasalar da olurmuş aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştireceksek casuallere bir şey sunmuyordu pek TBC. Açıkcası o zaman (köpek gibi oynadığım zamanlar) az girip key questlerini yapamayanlarla vs le kasamayanla empati kuramıyordum. Şimdi kuruyorum çünkü oynamam o kadar vakit :P

Vahsjın despawn olmasını hatırlıyorum büyük faildi:D

Onun dışşında content 5 man 10man lerin zorluğu ve meslekler questler falan gayet yerindeydi. Şimdiye bakıyorum meslek yok raid finder than go oh yeah.

LFR itele gitsin napıyım aynı bokun lacivertini kesecem diye kasamam 12312 saat. Kes çık HOTS oyna ^^ Oyuncuyu bu yöne çeken de blizzin kendisi ama oyuncuya suç atmamak lazım basit istiyo diye. LFR olmasaydı mesela raid için kasma ihtimalim çok daha yüksekti.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

tamamen trap atmayı beceremeyip heroiclere yetemeyen hunter postu ilk post

digerlerie diilde elitist bir jerk olarak sunu yanitlicam adsfdsfa. trap CD TBC basinda cok kisa idi ama tek limitasyonu out of combat atabiliyordun. vanillada ciddi pvp yapanlar bilir DR bokunun gelmesinde gene en etkili siniflardan biriydik chain trapler yuzunden. feigen death Cd biter bitmez yeniden trap atabiliyorduk. ben survival specledigimde tek pull 4 mob CC leyebiliyordum damage dusuk kalsada, girgir geciyroduk o zaman hatta "I AM CC SPECCED!" diye. normal damageimi yaptigim MM specimde (bu donem daha blizz pet AI duzeltmemisti, cleave ler 360 dereceydi ve pet sus gibi bisidi hala) her pull 2 mobu tutabiliyordum, gerektigindede aspect acip tauntlayip kiteliyabiliyordum uzun sure veya pet ile kendi aramda pin pon yaptiriyordum MD dumpliyarak. o bokluk icinde prime timeda giremiyordum resmen raid olmiyan gunlerde cunki baya istiyordu millet beni, sonra aptal blizz double trap olayinida kaldirdi, 1 trap active at a time sacmaligini getirdi. wipe sonrasi %10 dan kiteliyarak heroic boss sololamisligim vardir su botanicadaki 3. bosstu sanirim heh

anderscigimlada en cok bu donem kapismistim lol, direk serveri sucladilar "filthy casual yuvasi bura, bizle raid yapabilicek duzeyde adam yok bu serverda o yuzden alliance pve nin paralaya nmucevheri silvermoona tasiyoruz guildu!" geyiginde. trollun kralini yediler sonra silvermoondada millet iyi dalga gecti bunlarla :D dagilip gittiler zaten ki gemiyi ilk terk edenlerdendi anders :D

druid denmis bide, tbc basinda druid broken otesi idi, mandatory filandi drood tank bulmak. warriorlar WoT ustune WoT atiyordu TANK CLASS BIZIZ, DROODLAR NASIL BIZDEN IYI OLABILIRKI! diye. SH de bizim drood tank en iyi dps i yapiyordu filan, cok cabuk nerflemislerdi zaten.

bunun yaninda nostaljiciler hatirlamaz gene gruulda fixler oncesi melee dps alinmiyordu 360 derece cleave yuzunden, forumlar rogue gozyaslari ile doluydu. consumable stackleme zorunlulugu, 360 cleaveler, test edilmeden konulmus kendi tieri icin overtuned boss encounterlar ve parasizlik TBC nin ilk gunlerini sahane ozetliyor.

professionlarda en kotuydu, biz sunwellde felmyst te takilmsitik guildde LW alma zorunlulugu yok diye, o drumlar iste wow PvE sinin en sacma noktasiydi :P shaman stacklemek yaninda birde drum kasiyordu millet. mageler ne agliyordu o donem "utanmadan bide arcane intellect muadili raidwide beles buff verdi blizz" diye cunki mageler ancak kapida su verebiliyordu sunwellde top lvl guildlerde :D

ben coook iyi bir guildde oyniyamadim tbc basi ve vanillada, vanilla benim bole en berbat donemimdi. universiteye yeni basladigimda ancak wow calistirabilicek bir PC sahibi olabilmistim, 1.9 gates of AQ geldiginde ekran kartim cayir cayir yandi, 3 aya yakin vatan bilgisayarla ugrastim, yepyeni makina yerde yatmisti oyle. ondan sonra bir gaz aman raider olcam diye gece gunduz gear kasmaya baslamistim, kisa surede kil donmesi oldu :D sonra acik ameliyat, 1 ay yatak filan cok iyi hatirliyorum yattigim yerden yuzustu ZG yapmayi filan denemistim.

aylarca guild bulamadim (anderslada ole tanistiydim zaten :P) herkes hunter oldugu ve ortalik huntard geyiklerinden gecilmedigi icin. ugras, didin guild buldum, ben ameliyat oldugum ara disband ettiler, gearlilari bir sornaki contenti farmilyan guilde gecti klasik vs. vanilla raiding buydu zaten. MC yapan guild bul > gear kas > bwl yapan guilda gec seklinde idi sonradan gelenler icin o yuzden erken baslamayan guildler geride kalmaya mahkumdu, tepe guildlerde bir sonraki tiere oyuncu kaybettikce headhunting yaparlardi filan. badge sistemi elitistler ragelesede bu yuzden geldi ki TBC de en ragelenen konu "FILTHY CASUALLAR HEROIC FARMLIYARAK RAID EPICI ALIYOOO :(" idi.

Ben mal gibi guildu filan herseyi birakip forstmane e gectigimde vanilla olsa raid hayatim bitmisti, degil sunwell hani hyjal bile goremezdim gear catch up olmadigindan. huntera dondugumde cok rahat BT farmliyan ve sunwell zorliycak bir guilde girdim, karazhan epicleri ve badge takviyesi ile BT da top 8 dps e girmistim ilk deneme raidimde, hemen almislardi SEN LAZIMSIN BIZE diye. cokta cabuk t6 ile donattilardi :P

TBC zul aman patchinden sonra tam anlamiyla oturup efsane oldu, 1-60 arasi exp nerfi bile oyunun baisan gelmis en iyi seylerden biri idi :P hani wow altin cagini ZA patchi ile 3.2 arasinda yasadi, trial of the crusader ile dususu basladi oyunun pve olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bide karazhan heroiclere kiyasla kolaydi saka gibi, oyle bir dengesizlik vardi hani badge geari karazhana hazirlamak icin ama karazhan badge farmlanan mekanalrdan daha kolay :D

karazhan bide hatirlayan hatirlar o fix patch oncesi butun epicler t1 ve t2 lerin recolori idi, millet QQ ladi aylarca bunlari giydik gene ayni itemlar diyede standart tvc dungeon set grafikleri ile degistirdi blizz butun o armorlari :D muzigi filan yoktu karazhan in releasede, aran cok guildu aglatiyordu filan. bizim prens first killde gorehowl dustu ama kullanicak melee yoktu o yuzden bana verdiler "al shatt da gezerken tak millet karazhan temizledigimizi bilsin ve huntera gorehowl vericek kadar astigimizi bu isleri" diye :D cok warriordan SENDEN NEFRET EDIYORUM yorumu aliyordum :P
Sosyal ağlarda paylaş

Tbc druid olarak aldığım keyfi hiç bi şeyden alamadım

Hybrid build ile resto specleyip hayvan gibi solouyordum herşeyi (hyjal-bt gearla)

Tek yapman gereken İnsect swarm atıp beklemekti. Ha çok dmg alıyorsanda 3 stack lifebloom diziyordum yetiyordu .

Epic flight form konusuna girmiyorum bile sefds

Releated vid http://youtu.be/30hw3Yf-CSE
Sosyal ağlarda paylaş

zaman olması göreceli. Ben mesaili olarak günde 10-12 saat çalışıyodum işe hdd ile gidiyodum sabah işte sabah uyumuyodum devam ediyodum oynamaya. Hatta CD ye çektiydim bi keresinde 8 cd falan tuttuydu ahahahaha.

9-18 bir iişte çalışıyo olsam vanilyada zorlanabilirdim ama diğerlerinde hiç zorlanmadım.

Hoş tabi demesi kolay 20-30 yaş arası böyle salakça birşeye geceleri harcadım. Şimdii ceremesini çekiyorum. Pek gurur duyulacak bişi değiil, zamanım olmasaymış keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...