Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.91 [2023 versiyon]

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Sam, 20.09.2023 00:05 tarihinde dedi ki:

max fps'i 144 değil de 140 filan yapın diyen birini de görmüştüm. denemedim ama denenebilir yani 120 olmasa da.

Bunu asıl yapacağım ki? Nvidia Control Panel sadece 144hz, 120hz, 60hz diyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
GERGE, 20.09.2023 00:11 tarihinde dedi ki:

Aynen, olan bu. Bu arada DSC kaynaklı olduğu çok net. 4K 120Hz olunca DSC kullanılmıyor. Aynı şekilde başka monitörlerde de aynı sorun olabiliyor DSC açılınca. Başkalarında da olduğundan GPU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Kharon'un dediği gibi kablo yetmiyor gibi. Sen de Paugge kullanıyormuşsun ama.

Ben genelde çoklu masaüstü kullanıyorum. Ağır çoklu masaüstü kullanıcısıyım hatta, oyun ayrı masaüstünde, Edge ayrı masaüstünde, açık Word varsa ayrı masaüstünde. 5 tane ismi verilmiş, içinde ne olduğu belli standart masaüstüm filan var. Fare ile masaüstü değiştirme kısayollarım var, Razer'in Hypershift'in ve AHK'ye sırf bu açıdan macrolar yaptım. Ama oyun olan masaüstünden oyun olmayan masaüstüne geçerken çok fazla oluyor bana bu, dayanılmaz hatta. Ama dediğim gibi, 4K 120Hz'de, yani DSC çalışmıyorken, tüm sorunlar ortadan kalkıyor.

Şunu aldım şimdi: https://www.amazon.com.tr/dp/B07FLC3BRT

Yarın işyerine gelecek. Deneyip rapor veririm.

Bir ay sonra rapor vermeye geldim. Yok, kablo ile de olmadı. Arada sırada yapıyor hala, yeni kablo ile çok daha az yapıyor, ama yapıyor.

120hz olarak ayarladım, öyle devam ediyorum. Sıfır sorun böyle.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Tam diyorduk ki, yeni NVIDIA sürücüsü:

Fixed

• Some monitors may display random black screen flicker when in Display Stream Compression mode [4034096]
  • Monitor colors are incorrect after coming back from display sleep [3420257]

Tekrar deniyorum şimdi.

Sosyal ağlarda paylaş

tukettigin medyaya ve performansina gore degisir ama genel cevap evet, medya hizinin monitor ile 1:1 calismasi ideal olani. 

Bu olmuyorsa da monitorun medyadan daha hizli olmasi iyidir. 

bazi durumlarda dalgalanmalar, source ve makinenin arasinda fark vs dolayli istenmeyen seyler olusabilir onda da iste variable refresh rate cozumleri geliyor. ama ozellikle ihtiyac yoksa kullanmak icin sebep yok 

tldlr: monitor kac cikartaibliyosa ona setle, oyle kalsin. rahatsiz eden bisey olursa cozum ararsin. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 21.10.2023 00:58 tarihinde dedi ki:

Ters tepti bende, mavi ekran vermeye başladı. 120HZ'ye dönünce yine düzeldi ama.

Uğraşmayacağım artık. 4K120 de zaten yeterince iyi. Zaten oyunlarda da 120fps aldığım yok.

benim aynı anda 4k 165 + 2k 165 + 4k 60 bağlı ve hiç böyle bir sorun yok. kullandığınız bir şey sorun çıkartıyor olabilir mi? bu arada win 11

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...