Jump to content
Aket-Atum

Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

Öne çıkan mesajlar

§ 20 Tem 2021, 10:24

Selam,

Donanım olarak bilgim fazlaca yok. Eskiden kalma alışkanlıklar işte intel ise iyidir, kalitelidir, uzun süre götürür. Bunları da değerlendirmeye alacağım. 

Özellikle şu model;

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513qc-hn031-amd-ryzen-7-5800hs-16gb-512gb-ssd-rtx-3050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000BSNBO?magaza=Hepsiburada

16 GB RAM yeter mi bilmiyorum ama ekstra takviye yaparsak durumu kurtarır gibi. Teşekkürler. Başka öneriler olursa da açığım. Bayram dönüşü bunu noktalamam gerekiyor.

RTX 3050 daha yeni bir ekran kartı değil miydi? ya da notebook'larda RTX 2060 'ın bir ezici üstünlüğü mü var? Ona göre de araştırma yapayım bari. Gerçi video işi için CPU daha önemli.

khazadum tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Tem 2021, 10:36

Yeni olması fark etmiyor. GTX 3050 bu neslin başlangıç seviyesi, GTX 2060 geçen neslin orta seviyesi. Bir nesilde o kadar fark olmuyor. GTX 3050 ti başlangıç ile orta arası, o dahi GTX 2060'ın epey gerisinde.

Ama CPU çok daha fazla önemli olmalı senin için. Ondan emin ol önce. Ram için de bakmayı unutma güncelleniyor mu?

Bir de 5800H 5800HS'den daha iyi ama çok büyük bir fark değil: https://nanoreview.net/en/cpu-compare/amd-ryzen-7-5800hs-vs-amd-ryzen-7-5800h

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Tem 2021, 06:23
19 saat önce, Quo-Vadis dedi ki:

Özellikle şunu bende gözüme kestirdim, ama daha cesaret edemiyorum. (Tamamen duygusal)

https://www.gamegaraj.com/urun/tracer-xl-7t-144/

17.3" yani buyuk tasimasi kullanmasi 15.6ya gore daha zor olur

ekran karti max q imis. ne icin alacaksin

bi de bunlar oyuncu laptoplari kasa ici fan duzeni nasil, 2 ay sonra aldigina pisman etmesin yerli mal burda barebone toiplama oldugu icin muamma. ben olsam sahsen yerli mal tercih etmem.

he monsterin garanti kosullari hakkinda iyi seyler duydum her ne kadar yerli olsa da. global markalardan lenovo ve asus satis sonrasi hizmetlerde bi adim one cikiyor ozellikle asus turkiye`de. yani demek istedigim laptop gibi makinelerde sadece konfigurasyona bakarak satin almak zor.

Seru tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Tem 2021, 17:27

RTX 3050 almayın, paranız boşa gitmesin ya RTX 3060 mümkünse RTX 3070 alın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Eyl 2021, 22:28

ofis kullanımı için 14-15" 5-6k (en fazla 6) bütçe ile ne alalım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Eyl 2021, 14:17

64gb ram laptop lazim, dev makinesi icin, windows lazim, 11 lazim, kelle lazim paca lazim.

gaming computer olmasina gerek yok ama baktigim 1-2 alternatif bu kadar ram'a gaming yakisir diye alli pullu birseyler koymuslar. iki kere HP den agzim yandi bir daha tovbe, ACER kullananlar memnun mu, yoksa Lenovo mi yardirayim. son 5-6 senede rustunu ispatlamis WinGates makine kullanan var mi? 

reyou tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Eyl 2021, 14:55

ThinkPad P serisi elbette, diğerlerini düşünme hiç.

5-6k'ya da Lenovo'nın Ryzen 5 5500U modellerine bakın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Eyl 2021, 15:32

lenovo'dan memnundum bayayi sirket bilgisayari olarak, stabil yani arada mavi ekran sicmasi disinda. alternatifler varmidir diye bakiyodum, dedigine bi bakim tavsiye icin evy 👍

reyou tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Eyl 2021, 16:03

Acer bu fiyata iyi boya tadinda urunler yapiyor. Kimisi cok memnun, kimisi dert yaniyor. Bendekini 6 sene kullandim, kenara koydum (bir ara pederlere vericem), ama sogutmada sikintiliydi (Intake izgarasinin yarisini kapatmislar, millet internette dert yaniyordu, elle intake acanlar vardi). Verdigim paranin hakkini verdi alet.

Sirket bilgisayari olarak Dell var, kasa tas gibi, performans iyi, ama gereksiz pahali. Bir daha laptop alirsam, ya MSI yada o anki maddi duruma gore Acer alirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...