Jump to content

paparnoz

=o=
 • Mesaj sayısı

  6.946
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

paparnoz hakkında

 • Rütbe
  paparnoz

Son profil ziyaretçileri

1.003 kez ziyaret edildi
 1. paparnoz

  Bitcoin #6

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7802929/ Bu tip makaleleri takip edin derim. Davranışsal iktisat ile Coin piyasasını birleştiren ve bilimsel olarak açıklamaya çalışan tüm ciddi makaleleri yalayın tutun.
 2. paparnoz

  Temel işler için kullandığınız programlar neler? v2021

  Fotoğraf Düzenleme: Adobe Photoshop 2022 + Neural Filters Video Düzenleme: Adobe Premier Pro 2022 Kaynak/Tez/Makale Düzenleme için Atıf programı: Mendeley/Zotero Web Browser: Opera Bittorent İstemcisi: qBittorent
 3. paparnoz

  İndirimler başlığı! #3

  Hemen rdr2 ile cyberpunk aldım. 144 TL'ye geliyor. 11 dolar total.
 4. paparnoz

  PC Gaming #2

  notebookcheck olması lazım.
 5. paparnoz

  Game Pass PC Konusu

  Peki bununla Xbox Live Gold'u birleştirebiliyor muyuz ?
 6. paparnoz

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  RTX 3050 almayın, paranız boşa gitmesin ya RTX 3060 mümkünse RTX 3070 alın.
 7. paparnoz

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  5k ve 8k arası gaming laptop alınmaz. Zamanın çok gerisinde ve kötü özellikler sergileyen laptoplara boşuna para gömmeyin. Eylül - Ekim ayını bekleyin. Çip krizi hafiflesin, fiyatlar rayına otursun, yeni ürünler piyasaya sürülsün vs. Şuan fiyatlar tavan noktasında özellikle mining, korona ve çip krizi üçlemesi yüzünden oldu ama şuan Çin'in kripto para piyasası ile uğraşması, kripto piyasasında yaşanan ani çöküş ve çip krizinin giderek azalması sonucu fiyatlar yavaş yavaş düşecek.
 8. paparnoz

  Internet alt yapısı olmayan yere internet

  Yalnız Starlink aylık 99$
 9. paparnoz

  Yaşlılık Ve Emeklilik

  Artık yavaş yavaş bu forumda olması gereken bir mesele olduğunu düşünüyorum. Malumunuz forum ortalaması giderek yükseldi. Bir dönemin ergenleri olarak artık hepimiz giderek yaşlanıyoruz. Emeklilik meselesine uzun süredir kafayı taktım. Her ne kadar birikim yapmaya çalışsam da bu konuda çok başarılı olduğum söylenemez. Emeklilik yaşının 60 olduğunu ve ileride bunun artacağını, emeklilik maaşlarının düşüklüğünü göz önüne aldığımızda tünelin ucu epey karanlık gözüküyor. Geleceğe dair plan yapmakta zorlanıyorum. Piyasa şartlarının giderek olumsuz bir hal alması ve belirsizlik çok canımı sıkıyor. En üzüldüğüm nokta eskisi gibi oyun oynayamamak, oynadığım zaman ise çerezlik oyunlar oynuyorum. Hakikaten insanın sınırsız boş vaktinin olması ne kadar büyük zenginlikmiş ve iyi ki oyun oynayarak geçirmişim diyorum. Bu konuda sizin öngörüleriniz neler ? Geleceğe dair plan ve hazırlık yapıyor musunuz ? Elden ayaktan düşmeden kendinizi nasıl sağlama almayı planlıyorsunuz ?
 10. paparnoz

  30 yas bunalimi

  Gençlik gibisi yok. 30'lu yaşlar güzel ve oturaklı yaşlar hayata dair bakışın olgunlaştığı dünyayı ve insanları daha iyi kavramaya başladığın zamanlar ama 20'li yaşların enerjisi, mantıksızlığı ve heyecanı yok. Şimdiki aklım olsa gençliğime ve ergenliğime daha çok sarılırdım. Geçip, giden zamanın telafisi yok. Diğer türlü yapılan bir çok salaklığın, utanç duyulan anların telafisi mümkün ama zamanın mümkün değil. Çevremde arkadaşlarımın çoğu 30'lu yaşlarını kabul etmiş değiller. 40'lı yaşlarını bile kabul etmeyenlerle dolu.Kendi annem ve babam bile yaşlandıklarını yeni yeni kabullendiler oda kısmen.Herkes sanki kendini 26-27 yaşına sabitlemiş ve yaşlanmadıkları sanrısına sahip. Bu haklı bir sanrı, vazgeçmemek lazım. İnsan kendini genç hissetikçe her şeye yetişebilecek motivasyonu buluyor. O yüzden farklı olarak 30'lu yaşlar erkeğin en süper yaşları demeyeceğim çünkü değil, hiç olmadı.
 11. paparnoz

  NVIDIA Geforce Now

  Devrimsel bir gelişme. Denedim memnun kaldım ama en iyi verim 50 mbit ve üzerinde alınır gibi geldi. Özellikle kur fiyatlarının uçtuğu ülkemizde sistem toplamak yerine sevilen oyunları alıp, burada oynamak iyi bir fırsat. Google Stadia çıkarsa iyi bir rekabet ortamı olur gibi geliyor. Bizim gibi ülkelerin en büyük sorunu altyapı. Bu sorunun çözümü içinde Elon Musk'ın starlink projesini bekliyorum.
 12. paparnoz

  Google Servislerinin Türkiye'de satılan cihazlara kapatılması

  Bu sorun çok boyutlu bir sorun. En büyük olayı Yandex'in başvurusu sonucu bu neticeye işlerin gelmesi. Diğer bir husus evet Google tekel olma gayreti içerisinde ve önlenmesi gerek ama Türkiye'nin elinde koz olmadığı gibi güçte yok. Zaten mesele burada başlıyor. Ben burada maalesef Rusya ile alakalı ilişkilerin getirdiği sıkıntıları görüyorum. Türkiye ikili oynayacağım derken tek eksene doğru kayıyor. Google tekel olmasın da bizim ürettiğimiz bir alternatif yok. Birde google'ın tekel olması bizi tam olarak negatif etkilemiyor çünkü ortada rekabet edecek ürün yok tam aksine google Türkiye'de bilişim sektörüne ciddi yatırımlar yapıyor. Android'e program ve oyun üreten bir çok yazılımcı var. Google, Türkiye'ye zarardan çok yarar getiren bir şirket. Bu tartışmalı mesele üretim sürecindeki insanların motivasyonlarını ve heveslerini kaçırıyor.
 13. paparnoz

  Başın sağolsun dasaaa

  Başınız sağolsun
 14. paparnoz

  VPN konusu

  Bedavaya iyi bir alternatif denemek istedim. Wikipedia vs. iyi bir şekilde girebiliyorum ama uluslararası haber sitelerinde belirli bir sıkıntı var anlamadım. Mesela bbc'ye hızlı giriyor, the guardian çok yavaş, cnn international çok yavaş, cnbc hızlı. Gizli modda bütün siteler sorunlu. Bence farklı bir sıkıntı var.
 15. paparnoz

  VPN konusu

  https://www.technopat.net/sosyal/konu/wireguard-vpn-kurulumu.688614/ Bunu denedim çalıştı ama yerli sitelere girerken hızlı yabancı sitelere girerken çok yavaş. Gizli modda izin vermiyor. Cnn international, reuters vs. yavaş çalışıyor. Opera vpn'den daha hızlı olmasını bekledim ama anlamadım böyle bir sıkıntı oluştu.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...