Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

LethE, 17.08.2023 21:06 tarihinde dedi ki:

bu Isobeli kurtarmanın yolu yok mu gdip kafa atıyor 2 vuruşta ölüyor.

masa sandalye dize dize bütün yolunu kapadım gene ölmeyi beceriyor.

Spoiler

2 saatimi yemistir o fightı gecmek. en sonunda invis pot ile cozdum. tum karakterlere dagittim, potu isobele fırlatarak invis olmasını sagladım, kendi bozdugunda da diger karakterle pot fırlattım. cleric varsa turn undead spelli de bayagi bi zaman kazandiriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Spoiler

Isobel'i korumak o kadar zor olmadı. Kendi sword bard karakterim ile Marcus'u yatak ile duvar arasına sıkıştırdım Mobile Flourish kullanarak. Benim Bard orada Marcus'u teke tek öldürdü. Gale ile Lae'zel'e Haste attım. Battlemaster zaten Laezel. Gale ile birlikte Action Surge ve manevralarla bir turda iki uçanlardan alıp, birini de yaralayabiliyor. Gale de Magic Missile ve Fireball ile yaralıları temizliyebiliyor. Shadowheart da sürekli Isobel'i iyileştirince zor olmadı.

Sosyal ağlarda paylaş

dedikleri gibi gece cikarmislar hotfix'i. save'i calismayanlarin sorunu duzelmistir

Alıntı

rolling back the patch in order to diagnose the problem and limit those exposed to it was the lesser of two evils

uzun uzun aciklamislar tl;dr prosedurlerimizi hice sayip son dakika degisiklik yaptik, sictik, compiler corruption oldu, bir daha yapmayacagiz demisler. 

bu arada pre-release tartismayi vasifsiz oyun basini hala "daha iyi oyunlara itiraz eden gelistiriciler tepkili" diye sagarken, oyuncular yanlis anlamaya devam ederken:

Alıntı

Overnight (for Europe), our teams in Canada and then Malaysia

sanssiz talihlilere simdiden gecmis olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 17.08.2023 23:48 tarihinde dedi ki:

halat da yaramıyormuş, boşuna taşımayın benim gibi lol.

Divinity Original Sin 1-2-3'te oyun mekaniklerinin variller ve yanan cisimler üstüne odaklı olması ama rope'ların hiçbir işe yaramaması, buna rağmen bir sürü rope koymaları çok tuhaf geldi bana. bir update'te zorunlu kılacaklar diye korkmuyor değilim.

Sosyal ağlarda paylaş

yirmi tane FPS'e yetecek kadar ahsap kutu, yirmi tane survival oyununda base doseyecek kadar vazo ve sepet var. icleri kullanilmayan, para etmeyen item dolu. bizi yormanin otesinde planladiklarini sanmiyorum. kuyuya, asansore halat lazim esigini gecmisler bence. moduyla ugrasan olursa ondan once su kovasini duzeltsin lutfen. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

aunthie ethel 

Spoiler

hag i hallettik ama mayrina tabut başında sürekli bekliyordu aradım aradım bulamadım o questi nasıl bitireceğimi, burada birisi yazmıştı da aslında wand var canlandırıyor diye. yutupdan baktım en son.

alt'ye basında ekranda gözükmeyen ne idüğü belirsiz bir wand'ı almak gerekiyormuş questi ilerletmek için. açıkçası biraz sinir bozucu bir olay. alt'de gözükmeyen şeyler trash'dir genelde diye hiç atmıyordum çantaya ama bu bildiğin quest itemi imiş. ekrandaki her türlü objeye tıklamak zorunda mıyız şimdi?...

Sosyal ağlarda paylaş

yanlis hatirlamiyorsam onu highlight ediyor fakat auntie'nin potionlari falan bir suru ivir zivirin arasinda. x tane sey highlight oluyor, renk kodlamasi falan yok tabii larian'in parasi yetmemis.

autie ethe(r)

Spoiler

kocasini canlandiriyor ama saldirgan olmayan bir ceset damat olarak canlandiriyor. istedigin sonuc o degilse vakit kaybetme. mayrina
"neyse artik eski haline dondurmek icin buluruz bir yolunu" falan diyor. (devamini bilmiyorum)

arcane tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n, 18.08.2023 11:51 tarihinde dedi ki:

aunthie ethel 

İçeriği gizle

hag i hallettik ama mayrina tabut başında sürekli bekliyordu aradım aradım bulamadım o questi nasıl bitireceğimi, burada birisi yazmıştı da aslında wand var canlandırıyor diye. yutupdan baktım en son.

alt'ye basında ekranda gözükmeyen ne idüğü belirsiz bir wand'ı almak gerekiyormuş questi ilerletmek için. açıkçası biraz sinir bozucu bir olay. alt'de gözükmeyen şeyler trash'dir genelde diye hiç atmıyordum çantaya ama bu bildiğin quest itemi imiş. ekrandaki her türlü objeye tıklamak zorunda mıyız şimdi?...

Alt basinca gozukuyordu bende, bir arkadas orayi oynarken izledim onda da gozukuyordu. Ya bug olmus ya senin gozunden kacmis. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ac3 bitmek üzere ama ben de bittim resmen. Bi noktadan sonra sıradaki combat puzzle'ı nedir'e döndü (barışçıl metodları guide bakmadan bulmak zor biraz). Tactician'da oynamama rağmen nasıl build yapacağınızı biliyorsanız lvl 10+ dan sonra combatlar ister istemez basitleşiyor. Özellikle dialoğu beklemeden önceden summonları buffları hazırlayıp giriyorsanız resmen cheat code açmış kadar abartı güçlü kalıyorsunuz. Kullanmadığım tonla potion elixir doldu. Diğer taraftan act3 genelinde cok ciddi fps droplar ve uzun save süreleri yaşıyorum. Genel olarak alpha hissi verdi son act.

Spoiler

Jaheira ve Minsc biraz flavor için eklenmiş gibi geldi, hikayeye çok ciddi bir katkılarını göremedim. Viconia'yı görmek güzeldi. Sarevok'u tekrar öldürmekse kekremsi bi tad bıraktı. ToB'da party'me katıp iyi tarafa döndürdüğümüz adamı yine kötü adam olarak öldürmek gereksizdi. Oyunun sonuna gelirken tükendim biraz her branchin sonunda ne oluyor diye alakasız quest peşinde koşmaktan.

Ama tabi, oyunun art'ı, haritalar, seslendirmeler, karakter animasyonları. Ben böyle birşey görmedim ya. Adamlar resmen film çeker gibi oturup bütün alın terlerini dökmüsler. Neil Newbon'un tepkileri herşeyin özeti gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyuun sonuna doğru geldiğimi düünüyorum yavaştan 🙂

Oyun sonu spoiler ve sorusu var altta:

Spoiler

En çok kafa takılan şey: Orpheus'u mu kurtarsam mindflyer'ın dediklerini mi yapsam? Oyun sonunu hangisi nasıl  etkiliyor merak ediyorum açıkçası. Raphael'i kestim çok fena (acayip güzel fighttı), ritüeli yapıp bastım sarayını, kestim biçtim aldım çekici. Çekiçle orpheus'u kurtarsam mı hiç bilemiyorum.

Selamisahin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...