Jump to content

Gimli

=o=
 • Mesaj sayısı

  3.243
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Gimli tarafından gönderilen her şey

 1. Gimli

  Captain of Industry

  50 saat gömdüm ama tech treenin sonunu göremedim sürekli yok olma noktasına gelmekten.
 2. Gimli

  Captain of Industry

  Yeni fabrika management oyunu, early access ancak deli gibi content var. Tonlarca farklı recipe ve haritadan haritaya değişen trade deal'lar güzel farklılıklar yaratıyor. Factorio, satisfactory insanıysanız denemeye değer. Ancak... Oyunda ksıır döngülere girmek çok kolay, eğer bir bufferı gözden kaçırırsanız, anlık yemek biter, maintance biter, yada benzin biterse tüm run bir anda çöpe gidiyor. O açıdan türünün diğer oyunlarına göre çok daha zor ve save-load tandanslı. Ama gerçek bir üretim bandı yaratma hissini diğer oyunlara göre çok daha güzel veriyor. Sağlam time-sink, uyarıyorum simdiden.
 3. Gimli

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  Oh bitti neyse
 4. Gimli

  Obi-Wan Kenobi (2022) - Disney+

  Üzücü ya serinin geldiği yer. COVID prodüksyonu kokuyo herşey. Detaylar çok üzücü. Hasan abiye katılmamak mümkün değil.
 5. Gimli

  Songs of Conquest

  Early access'i steamde var şuan. En sonunda HoMM serisine düzgün bi successor geldi gibi. Gerek grafik stili gerek büyü ve ırk mekanikleri türe de baya yeni strateji katıyor (ki çoğu HoMM3'den iyi kanımca). Birkaç saatilk oyundan sonra bir iki crash dışında canımı çok sıkan birşey olmadı. Tabii multiplayer kısmı hala fazlasıyla alpha duruyor, simultaneous turn ve turn time limit olmadığı için.
 6. Gimli

  Grup - Albüm Tanıtma Köşesi

  Bütün albümün introsu o track 😄
 7. Gimli

  Grup - Albüm Tanıtma Köşesi

  Yeni çıkan ilk solo albümümü tanıtayım ben de o zaman: Spotify: https://open.spotify.com/album/2EIH8qM83YUfiCwB8P4ZoI?si=N7ypYryZQZWpxne6zwKBKA Fransız sanatçı Marie Lavis'e de tatlı bir animasyon yaptırdım YouTube:
 8. Gimli

  The Matrix Resurrections (2021)

  İlk yarısı resmen Keanu Reeves'in konuk olduğu bi SNL skeci gibiydi. İkinci yarısı da B rate netflix dizisi. Allah sizi...
 9. Gimli

  Age of Empires 4

  Bi yeni peç geldi yeni peç yolda, springaldlar nerfleniyor gibi. Delhi korkunç bi sekidle nerflendi ama o baya üzdü tam da metalaşmaya başlamışken. Sacred site victory güzel bi perspektif ekliyodu oyuna. Relic en azından işin üstünde uğraşıyolar, ilk peçten sonra korkutmuştu.
 10. Gimli

  Star Trek: Discovery (2017) - Netflix

  Buna Star Trek demek şu haliyle, baya ana avrat küfretmek gibi.
 11. Gimli

  Foundation (2021) - Apple TV+

 12. Gimli

  Arcane (Netflix)

  Bir iki yeni karakter daha, bi plot daha girer diyodum ama ilk 6 bölümden sonra durağan geldi.
 13. Gimli

  Age of Empires 4

  İlk major turnuvadan sonra patch bekliyorduk, olabilecek en zayıf patchi yaptılar sanırım. Major bir bug olan Rusların relic dupe'lamaısnı biliyoruz ama daha kaldırmadık diye de not koymuslar sonuna. Güler misin ağlar mısın. Moğolların TC rush'ına buldukları çözümü de çok sevdim diyemem. Fransızlar hala saçma sapan bir ırk, springaldlar hala olması gerektiğinden çok daha iyi. Çoğu ordu compozisyonu spirngald vs springalda dönüyor. Açıkladıkları roadmap de üzdü fazlasıyla. Bahara kalan ranked ladder ve custom map'ler bu adamlar AOE4 de ne kadar ciddiler konusunda soru işareti yarattı.
 14. Gimli

  Foundation (2021) - Apple TV+

  Bence uzakara bu farklı hikaye dallarını farklı ekipler yazmış. Bu kadar dil ve ton farkı olamaz
 15. Gimli

  Arcane (Netflix)

  Uzun süredir izlediğim, teknolojik olarak, en iyi animasyon sanırım. Takdir ettim.
 16. Gimli

  Foundation (2021) - Apple TV+

  Keşke tarih kitabı strüktürünü korusalarmış. Sabit olarak da imparatoru ve robotu tutarlardı mis gibi dizi olurdu. Onun yerine kadın terörist ve kahin çocuk.
 17. Gimli

  Age of Empires 4

  Ahahah naapalım yaşımızın tadını çıkarıyoruz. Ama CoH'da ranked'de ilk 100'de takılmışlığım var hani çok casual sayılmam 😄 Gamey microları sıkıcı buluyorum ben, özellikle oyunu tasarlayan kişi bunu gameplayin bi parçası olarak düşünmediyse (bina foundationlarıyla kendi etrafını şak şak şak kapatan villager gibi). SC2'yle karşılaştırırsak, AoE2 ye göre çok daha fazla planlanmış mikro elementi vardı, her ünitenin neredeyse targetable abilitysi olması gibi. AoE2 dekiler bana exploit gibi geliyordu. Dediğin sebeplerden oyunda hala open beta hissiyatı var. Bu kadar pro player gelmişken toparlarlar diye umuyorum.
 18. Gimli

  Age of Empires 4

  Çok ön yargılıydım ama baya güzel gameplayi olan bi oyun olmuş. COH tarzı bir iki mekanik eklenmiş, sacred site ele geçirmek gibi, ünitelerin görece daha yavaş üretilmesi gibi. Onun dışında AoE2'deki oktan kaçma, mangonelden kaçma microları, bina spamlama microlarının olmaması da cok büyük artı. Simdilik tek gamey taktik "The Mongol Douche", moğol olup TC rush yapmak, ama o da patchlenecek gibi duruyor. TC haritada ferrrai gibi ordan oraya gidiyor. İşin doğrusu hala bitmiş oyundan çok open beta hissiyatı var. Özellikle replay izleme fonksyonları çok basic ve ranked play hala yok. Ama pro AoE2 cilerın büyük kısmı oyuna ısınmış ve gelecek için umut verici.
 19. Gimli

  Roll20'den oynamak isteyenler?

  Müzik grubu kurmuşsunuz siz 😄
 20. Gimli

  Roll20'den oynamak isteyenler?

  Healer ve warriorsuz nasıl bi grup kompozisyonu var? 😄
 21. Gimli

  Critical Role

  Peki DND oyunu için sinemalarla anlaşıp kiralayıp gösterim yapmak nedir? Ve insanların doldurması. İlginç bi çağda yaşıyoruz.
 22. Gimli

  Roll20'den oynamak isteyenler?

  6 ay oyun içi mi oyun dışı mı? Underdarksız Faerunun tadı cıkmaz. Kaç senesi oyun içinde? Roll20 sağolsun bizim de 1 sene oldu, ama oyun içi toplayınca 1 ay geçmiş. Ekip bütün main questleri fail etti farklı şekillerde, şimdi son bir efor BBEG'yi öldürmeye calısıcaklar bakalım. Green Fields'dan Troll dağlarına ordan Athkatla'ya. Son 6-7 aydır Athkatla'daki 1 haftalık süreyi oynuyoruz. Bakınca bi garip geliyor tabii 6 ayda 1 haftalık süreyi oynamak. Zaman akışını daha doğal hissettirmek adına bi tüyosu olan var mı?
 23. Gimli

  Conan Exiles

  Arena Champion'da ölüp, cesedimi lootlamanın imkansız olduğunu görünce uninstall attım ben de 😄 Oyunun çoğu sistemi dated hissettiriyor. Özellikle o combo konuları çok can sıkıcı, şayet kullanılabilir topu topu birkaç silah var aslında. Lore ve atmosfer bu kadar iyi olmasa oynatmazdı.
 24. Gimli

  Critical Role

  İşin doğrusu YouTube'dan takip etmek daha konforlu zaten. Timestamplerden çat çat konuya hakim olabiliyorsun bi şekilde. Öbür türlü 5 saate kadar çıkabilen sessionları live takip edecek vakit kimsede yoktur sanırım. Bu yeni campaignin sevmediğim tek noktası şimdiye kadar, canlı olmaması. Edit/cut vb olmasa da bişey olsa nasolsa toparlarız rahatlığını cast'te görebiliyorsun.
 25. Gimli

  Critical Role

  Farkettim ki Critical Role başlığımız yokmuş. Efendim bilmeyenler için, 8 tane dublaj sanatçısı/aktör, ki aklınıza gelebilecek büyük ölçekte çoğu oyunda bunların sesinin bulunduğunu görebilirsiniz, oturuyorlar her perşembe 3-4 saat live stream frp oynuyorlar (sanırım 2015'den beri). Hatta ilk campaignlerinin çizgi filmini yapmak için büyük bir kickstarter açmışlardı ve 11.5 milyon dolar toplamayı başardılar. Önümüzdeki sene Şubat ayında Amazon Prime'da yayınlanacak. Geçtiğimiz hafta yeni (3.) campaignlerine başladılar, prodüksyon seviyesini bir tık daha artırarak. Live streamlerine Twitch'ten "criticalrole" yada YouTube'dan ulaşabilirsiniz (en son twitch leakinden sonra twitch den en çok para kazanan kanal oldukları da ortaya cıktı). Yeni campaignde her oyunun comic relief'i Sam Riegel, adı "Fresh Cut Grass" olan bir automaton cleric oynatıyor ve yine yarıp geçiriyor.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...