Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Spoiler

Auntie Ethel'de büyük fail oldum ya. Önce abileri öldürdüm Auntie Ethel'e güvenip, sonra pişman olup bari kız kardeşlerini kurtarayım dedim. Yolda bunun kontrolünde olan 4 kişi de öldürmek zorunda kaldım dövüşlerde non lethal denk getiremeyerek, sonra kızı da kurtaramadım, düştü öldü. En son Ethel'e son vuruşu Lae'zel yaptı, onu da OOC oynatmak istemediğimden Auntie Ethel'i de öldürdüm, saçını alamadım =( Fail üzerine fail gitti.

Sosyal ağlarda paylaş

@GERGE

Spoiler

ondan garip sinyal almıştım belki de o yanında durduğu kazandan verilen gruel’in tasvirini okuduğumdan. böyle book of eli’daki yaşlı çift gibi bir hisler. suyuna gittim baştan da o kardeşler hayrola durduk yere neden öyle yüzleşiyor diye bir yoklayınca zaten hemen belli etti kendini ilk cevapta.

aslında eski infinity oyunlarında auto-detect evil vardı paladin için, burada yok herhalde. orada daha merhaba demeden “BOYUN DEVRİLSİN İBLİS” diye kafadan dalıyordu paladin konuşmayı açarsa. burada sadece bataklığın ilüzyonunu kaldırabildim ama oraya da kardeşler vs ethel sahnesine girmeden inilemiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ben hep Drow Sword Bard, Lae'zel, Shadowheart 💗 ve Gale oynuyordum, güzel gidiyordu. Şimdi Gale'i çıkartıp Wyll'ı aldım bakalım, onun görevini yapmaya gidiyorum.

Tactician oynuyorum bu arada, daha öyle çok zorlayan bir combat olmadı, kolay gidiyor oyun.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 09.08.2023 23:22 tarihinde dedi ki:

valla yukarıda spoilerda yazmıştım, sahnenin sonu tümden kaçtı bitti. teselli ikramiyesi olmadı. öyle “ogrenin kafasına zıplamak için zar atıyorum” gibi bir durum da değil.

yani failleyerek gitsin isteyen ama aynı kapıya çıkmıyor, downgraded experience. basit bir insight save -approval bir de bütün sahnenin zirve noktası gidiyor. combatta ölüp resliyorum filan dert değil o ama hiç umrumda değil wotc onaylıyor mu değil mi, bütün oyunu o dialog sahneleri için oynuyorum zaten. zar gelmedi diye onu da “haketmedim demek ki” deyip izlemeyecek değilim lol.

”e hadi öpüşün?”

*karakterin öpüşmeye müsait durum olduğunu anlamadı o yüzden yatağına geri gittin*

peak rpg experience.

abi baya takılmışsın shadowheart'ı öpememe konusuna, napsak sana bi kız mı bulsak.......

hem helal süt emmiş bişey buluruz, shar mar olmaz ne o öyle satanist midir nedir

Sosyal ağlarda paylaş

fire emblem’da da charların ilişki dialoglarını açmak için aynı haritada respawnlanan düşmanlarla 100 turn geçiren (limit varmış keşfettim) adamım, bende böyle lol. shadowheart quest:

Spoiler

hayırlar fethola, sharlar defola. shar odaklarını bertaraf edeceğiz zaten nohr corrin durumu var shadowheart’ı kaçırmışlar belli oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 10.08.2023 00:26 tarihinde dedi ki:

Ben hep Drow Sword Bard, Lae'zel, Shadowheart 💗 ve Gale oynuyordum, güzel gidiyordu. Şimdi Gale'i çıkartıp Wyll'ı aldım bakalım, onun görevini yapmaya gidiyorum.

Tactician oynuyorum bu arada, daha öyle çok zorlayan bir combat olmadı, kolay gidiyor oyun.

Spoiler

Auntie Ethel fight benim canima okudu. Level 4 gittim buna, masked elemanlara uzuldum o yuzden sneak gectim yanlarindan uzun uzun ugrasip. Ethel'e bi vardim, o 4luyu summon etti yanina. Of ondan sonrasi kiyamet gercekten. Gene oldurmeyeyim dedim o 4luyu elimden geldigince, nonlethal vurmayi zaten bilmiyordum dune kadar. Ethel'i oldurdum, hic konusmadi bile ki konussa da birakmazdim herhalde. Maskelilerden ikisini oldurdum diger ikisi de Ethel'den sonra duzelmedi. Kiz da mutsuz oldu zaten. Gercekten cok basarisiz oldugum bir quest... 

Sosyal ağlarda paylaş

hayalimdeki oyunu oynatmıyor oyun bana. sorcerer da silent casting alıp crown of madness atıp hiç bir şey olmamış gibi yürüyüp gitmeyi hayal ediyordum. fakat silent olarak cast ettiğim zaman karakter etrafındaki kimseye dalmıyor. illa ki benim de initiative atmam gerekiyor crown of madnessin düzgün çalışıp etrafına saldırması için. 

e bu da silent castin bütün anlam ve önemini yitirtiyor....

olmamış bu oyun 😞 Fly olayına da daha ayrıca bir uyuz oldum zaten. havada uçamıyorum ne anladım öyle flydan? süper uzun jumpdan farkı yok fly'ın....

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Kim hatırlamıyorum ama yukarda stealth combat başlatınca diğer karakterler combata girmiyor demişti. Bu durumda diğer karakterlerin portreye çift tıklayıp onları kontrol etmeye devam edebiliyorsunuz. Onlar da stealth takılarak combata öyle girebiliyorlar. Surprise tound olayını iyi yapmışlar.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 10.08.2023 12:28 tarihinde dedi ki:

Kim hatırlamıyorum ama yukarda stealth combat başlatınca diğer karakterler combata girmiyor demişti. Bu durumda diğer karakterlerin portreye çift tıklayıp onları kontrol etmeye devam edebiliyorsunuz. Onlar da stealth takılarak combata öyle girebiliyorlar. Surprise tound olayını iyi yapmışlar.

Buna hic katilamayacagim ya. Surprise round mesela bir ambush, boyle mi olur gercekten, yani isaret verilir herkes patir patir oklari bosaltir ayni anda. Dedigin seyi bir deneyecegim ama saldiri yapan kisiler, kendilerine turn geldiginde action bile alamiyorlar, DNDde ben boyle oynatmiyorum sahsen ama bilemiyorum bir sekilde raw bu mu. 

Sosyal ağlarda paylaş

yok abi surprise round hiiiç iyi değil. solasta çoook fazla iyi yapmış durumda bu konuları gerçekten. 

bir karakter ile initiative başlatıyosunuz. diğer karakterler yarım saat koşturabiliyor istedikleri gibi. merdivene çıkıyor yolun karşısına geçiyor jump atıyor her haltı yapıyor. düşman tarafından spot edilirse sadece initiative e katılıyor. 

greater invisibility var mı oyunda daha bilmiyorum gelemedim oralara ama büyük saçmalık yaşanacak gibi hissediyorum.

keşke solastayı yapan elemanların baldur kadar bütçesi olabilse... hikayesinden animasyonlarına kadar her şey para sonuçta...

long rest olayına hala çok gıcığım zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

❤️

As Larian states in its Hotfix 2.1 notes, the "personal 'story' databases (where your choices and actions are stored) got too big" due to the "sheer amount of things you're all doing on your journeys".

Thankfully the size of these database files has now been increased to infinite, or "at least as infinite as you have storage space".

Eurogamer

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Solasta'nın 5e uyarlaması açık ara çooook daha iyi zaten, birebir uyarlamışlar, çok değişiklik var burada. Solasta'nun UI'nin de çoook daha iyi olduğu ortada, Sloasta'nın UI sanat eseri direk.

Ama Larian'ın uyarlama da öyle çok kötü değil, birebir değil, değiştirilmiş. Mesela dodge olmaması garip, ama combat zevkli, kurallar bilgisayar oyununa uygun. Başta kötü gözle bakıyordum birebir değil diye ama, olmuş yani böyle de.

5e uyarlama ve UI olarak Solasta'nın daha iyi olduğu tartışmaya bile açık olmamalı ama.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Ben Gale oynuyorum. Yanımda Shdowheart, Lae'zel ve Astarion var. Act3'ün başlarını biraz ilerledim.  Herkesi kendi tanrısına isyan ettirdim partimde. Gale bir kez daha kendini adadığı, arasını düzeltmeye çalıştığı tanrısını bir kere daha yok saydı, Shadowheart bütün oyunca meraktan peşinde koştuğu tanrısına sktir çekti, Lae'zel de tanrısının pislik bir düzenbaz olduğunu gördü. Asterion zaten tanrı manrı umursamadığı için takılıyor öyle. Herkes hikayesine göre başladığı yerden çok uzakta artık 🙂

Parti öyle bi hale geldi ki normalde her an birbirlerini kesecek durumdaki Shadowheart ve Lae'zel bayağı arkadaş oldular. Shadowheart'ı da manita yaptım kendime. İçimde tek ukte kald,ı Haslin'in act2'deki questini çok fena failledim. Bizimle gelmedi 😕

Selamisahin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ah volo ah

Spoiler

kurtar bardı, oysun gözünü. chuunibyou olduk.

best-chuunibyou-anime-characters?fit=cro

ben de kapadım karmic dice’ı, düşmanların da fallemesini engelliyormuş. bir de böyle deneyeyim bakalım paso 15 üstü atmaları bundan dolayı mıydı acaba.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

wizard’mış aslında, bayağı kitapları filan var. donanımlı bir abi sandı charım.

https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Volothamp_Geddarm

Spoiler

goblin büyücünün bile tuzağına bile bile girdim bundan kurtulmak uğruna. neyse 👁️ çok kötü durmuyor sararmış beyazı hariç. maksimum powerplay buff yapmışlar invisibility dispelleyen lol.

işte bu sefer gerçekten “no evil shall escape my sight” oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...